رستورانی در هند با کارکنانی با مشکل شنوایی و گفتاری

سحر مردانه
چهار شنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
رستورانی در هند با کارکنانی با مشکل شنوایی و گفتاری

در هند رستورانی وجود دارد که تمامی کارکنان آن منحصرا دارای مشکل شنوایی و گفتاری هستند. اگر می‌خواهید در مورد این رستوران بیشتر بدانید، این مقاله را بخوانید.

شما به عنوان رکن اصلی جامعه، باید فرد خوبی باشید تا بتوانید جهان را به جای بهتری تبدیل کنید. Mirchi و Mime تصویر کاملی از این خوبی است. رستورانی در بمبئی هند وجود دارد که کارکنان آن منحصرا ناشنوا و دچار مشکلات گفتاری هستند. این نه تنها یک فرصت عالی برای این افراد است، بلکه باعث بالا رفتن درک مشتریان از این افراد هم خواهد شد.

حس ششم جامعه

رستوران هندی

Mirchi و Mime رستورانی با فضای عالی است که غذاهای لذیذ و خوشمزه‌ی هندی در آن سرو می‌شود. مالکین این رستوران، Prashant Issar و Anuj Shah هستند که این رستوران را به منظور ایجاد راهی برای گسترش شادی و سعادت برخی افراد، ایجاد کرده‌اند. مالکین این رستوران می‌گویند:

هدف از هر کسب و کاری، علاوه بر ایجاد ثروت فردی، باید برای جامعه هم به طور کلی سودمند و مفید باشد. ثروت اصلی باید برای جامعه تولید شود.

کارکنان این رستوران از مدرسه‌ای که افراد ناشنوا یا کسانی که سخت می‌شنوند یا در تکلم ناتوان هستند، انتخاب می‌شود. افرادی که استخدام می‌شوند حتی ممکن است تجربه‌ی کاری هم نداشته باشند، اما با گذراندن یک دوره‌ی آموزشی و آشنایی هشت هفته‌ای، آماده به کار می‌شوند.

حال شما چگونه می‌توانید در این رستوران غذا سفارش دهید و منظور خود را به این افراد برسانید؟ این روند بسیار ساده است، زیرا در منو نه تنها غذا، بلکه بقیه موارد مانند میزان غذا و میزان ادویه‌جات آن نیز مشخص شده و ارائه می‌شود. فقط کافیست شما از نشانه‌ها و کمی زبان بدن و حرکت دست‌ها استفاده کنید تا منظور خود را به راحتی برسانید. هنگام سرو غذا نیز خواهید دید که تمامی ظرف‌ها شامل پلاکاردی هستند که نام غذا را نشان می‌دهد.

تغییر ناگهانی جهان

رستوران هندی

رستوران Mirchi و Mime دو مزیت مهم برای جامعه داشته است. اول این که برای افرادی که معمولی نیستند، فرصتی را ایجاد کرده است تا کسب درآمد داشته باشند و دیگری این است که بتوانند با افراد بیشتری در جامعه ارتباط برقرار کنند. مشتریان این رستوران شاید تا به حال با چنین افرادی حتی روبه رو نشده باشند، اما در این رستوران با روشی منحصر‌به‌فرد با این افراد ارتباط برقرار می‌کنند.

رستوران Mirchi و Mime در اصل اولین رستورانی نیست که دارای کارکنان ناشنوا و کم شنوا است. در حقیقت، ایده‌ی آن از رستورانی در تورنتو گرفته شده است که کارکنان آن نیز بدین شکل بوده‌اند. همچنین در کانادا نیز رستورانی با نام O.NOIR وجود دارد که پیش‌خدمتان آن افرادی نابینا هستند. واضح است که استخدام این افراد نه تنها به نفع آنان، بلکه به نفع جامعه نیز است.

 

منبع curiosity

دیدگاه