تاسیس باغ ایرانی در محل باغ ملی شهر سانچئون

تاسیس باغ ایرانی در محل باغ ملی شهر سانچئون

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۱۸ مرداد ۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

باغ ایرانی در محل باغ ملی شهر سانچئون بر اساس یادداشت تفاهم دو جانبه که به امضای شهرداران دو شهر رامسر و سانچئون رسید، تاسیس می‌شود.

در تاریخ ۱۰-۵ اردیبهشت ماه سال جاری هیئتی از جمهوری اسلامی ایران شامل شهردار رامسر، معاون امور عمرانی استانداری مازندران، مسئول بخش امور سرمایه گذاری شهرداری رامسر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست رامسر و همچنین مدیر اجرایی مرکز منطقه‌ای رامسر در مرکز و غرب آسیا، به منظور بازدید از شهر سانچئون و امضای یادداشت تفاهمی دو جانبه میان شهرهای رامسر و سانچئون به کشور کره جنوبی اعزام شد.

این بازدید با هدف همکاری دو جانبه به منظور ارتقای جهانی تنوع زیستی، تقویت طبیعت‌گردی از طریق به اشتراک گذاشتن مطالعات و تبادل اطلاعات و مشارکت طرفین در جهت توسعه فعالیت‌های ارتباطات، آموزش و تنویر افکار عمومی و توسعه اقتصاد محلی از طریق توسعه طبیعت‌گردی پایدار برگزار شد که در ‌‌نهایت یادداشت تفاهمی دو جانبه به امضای شهرداران دو شهر رسید.

تیم کره جنوبی با مسئولیت شهردار سانچئون و به میزبانی شهرداری رامسر از تاریخ ۱۰ مرداد ماه لغایت ۱۲ مردادماه، به ایران آمدند تا ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود گردشگری و سرمایه‌گذاری در شهر رامسر مورد بازدید و بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

طی این سفر هیئت کره‌ای از موزه کاخ رامسر، باغ سی و سه هکتاری، بلوار معلم، منطقه جواهرده (شامل روستای جواهرده، چشمه آب معدنی و محل سایت درختکاری سامسونگ در صیقل محله)، تله کابین، سواحل تفرجی و همچنین نقاط مختلف شهر بازید صورت گرفت.

طبق توافقات شهر رامسر، باغ ایرانی در محل باغ ملی شهر سانچئون تاسیس می‌شود. همچنین یکی از خیابان‌ها در رامسر به نام سانچئون و یکی از خیابان‌ها در شهر سانچئون به نام رامسر نامگذاری می‌شود. در این راستا موافقت‌نامه همکاری فی مابین دو شهر در محل هتل قدیم امضا شد.

منبع فارس
برچسب‌ها لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات