عکس‌های ناب زمین از قاب پنجره هواپیما

فاطمه اسفندیار
سه شنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
عکس‌های ناب زمین از قاب پنجره هواپیما

از بین سفرها، سفرهای تجاری با هوایپما سفری هیجان‌انگیز و فوق‌العاده هستند. زیرا از قاب پنجره آن می‌توانید تصاویر زیبا از مناظر رویایی و بی‌نظیر را ببینید. در این مقاله با کجارو همراه باشید.

جهانگردی و سفرهای تجاری با هواپیما ممکن است هیجان‌انگیز به نظر برسند، اما واقعیت این است که بخش زیادی از زمان این سفرها صرف تماشای مناظر از پنجره‌های هواپیما می‌شود.

این احساس ناخوشآیند در تمامی مسافران تاجر سراسر جهان از جمله جولیان کاست، کارمند شرکت ادوبی دیده می‌شود.

کاست به شبکه مسافرتی CNN می‌گوید:

وقتی انسان مسافرت‌های زیادی با هدف کسب و کار انجام می‌دهد، باور همگانی بر این است که این سفرها بسیار مفرح هستند، زیرا فرد می‌تواند به تمام مکان‌ها سفر کند. اما در واقع اغلب اوقات در یک هتل یا تاکسی یا یک مرکز کنفرانس گذرانده می‌شود.

اما برای کاست از کالیفرنیا، صندلی رو به پنجره هواپیما الهام‌بخش‌ترین نکته بود.

مدیر اجرایی پروازهای مسافرتی، عکس‌هایی را که کاست از پنجره گرفته بود، دید. این عکس‌ها پایه‌ای برای انجام پروژه‌ای مداوم شد: «صندلی کنار پنجره»، ثبت مشاهدات هوا به زمین کاست.

 گردآورنده خلاق

عکس های گرفته شده از زمین از قاب پنجره هواپیما

کاست نحوه عکاسی از پنجره هواپیما را یاد گرفت، این خلاقیت به او کمک کرد تا از پروازها بیشتر لذت ببرد.

کاست برای مقابله با ترس از پرواز، ابتدا عکسبرداری را در هواپیماهای ثابت آغاز کرد.

او می‌گوید:

اینکه بتوانم دوربین را بین خود و زمین قرار دهم، حسی بسیار شگفت‌انگیز بود. این موضوع، بسیار به من کمک کرد تا بتوانم به جای اینکه جزئی از صحنه باشم، تبدیل به یک ناظر شوم.

کاست به دنبال یک مسیر خلاقانه برای تکمیل کار پرمشغله خود بود.

او می‌گوید:

اکثر مردم خلاق به دنبال رشته‌های خلاق می‌روند زیرا در این رشته‌ها ایده‌های بزرگ وجود دارد و همه به دنبال انجام کارهای خلاقانه هستند، اما این موضوع همواره صادق نیست. موضوع با اهمیت برای مردم این است که این پروژه‌ها به صورت اختصاصی برای آنها کار کنند تا بتوانند انگیزه و شغل خود را حفظ کرده و دائما در حال رشد و یادگیری باشند.

 هواپیما ـ کشتی

عکس های گرفته شده از زمین از قاب پنجره هواپیما

کاست پروازهای کاری خود را براساس زمان روز (صبح، ظهر، شب) و شرایط نوری انجام می‌دهد. کاست به سرعت متوجه میزان علاقه خود به عکاسی هوایی شد.

او برای پروازهای خود بر اساس زمان روز ـ برای اطمینان از کیفیت خوب نور ـ و انتخاب صندلی بر اساس زاویه دید برنامه‌ریزی کرد.

کاست می‌گوید:

گاهی اوقات این برنامه موفقیت‌آمیز بود و گاهی اوقات صندلی‌هایی را دریافت می‌کردم که فقط برای نشستن خوب بود. من بسیار تلاش می‌کردم تا صندلی در جلوی بال‌ها به دست بیاورم زیرا صندلی‌های موجود در پشت بال، تحت تاثیر نیروهای مواج خارج شده از موتورها هستند.

او توضیح می‌دهد که این موضوع مربوط به این روزها می‌شود که فیلمبرداری رایج است. قبل از تلفن‌های هوشمند، افراد کمتری از منظره‌های هوایی عکس می‌گرفتند.

نکته جالب این جا است است که هیچ‌کس از من چیزی نمی‌پرسد، من فکر می‌کنم شاید آنها بر این باورند که اولین پرواز من بوده و من از این کار لذت می‌برم!

عامل اصلی گرفتن عکس‌های خوب در پروازهای تجاری توسط کاست چیست؟ احتمالا مربوط به انعکاس نور از پنجره‌های چند لایه است.

کاست توضیح می‌دهد:

برای تهیه عکس خوب، شما باید مطمئن شوید که هیچ انعکاسی وجود ندارد. من همیشه سعی می‌کنم با پوشیدن ژاکت‌هایی تیره، بازتاب لباس‌هایی مثل، بلوز سفید را کاهش دهم.

کاست عکس‌ها را به وسیله دوربین SLR خود می‌گیرد و با تنظیم لنز از وجود گرد و غبار شیشه در عکس‌ها جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نمایش آثار کاست

عکس های گرفته شده از زمین از قاب پنجره هواپیما

کاست آثار خود را در وبلاگ و اینستاگرام به نمایش می‌گذارد. او جمع‌آوری مجموعه عکس‌های «صندلی کنار پنجره» را از اوایل سال ۲۰۰۰، قبل از اینکه رسانه‌های اجتماعی کاملا فراگیر شوند، شروع کرد.

کاست اشاره می‌کند که این عکس‌ها تا قبل از راه‌اندازی وبلاگ کاملا شخصی بودند. به تدریج او شروع به جمع‌آوری بخشی از کارهای خود کرد و تصاویر را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشت.

در گذشته این عکس‌ها خیلی گران‌تر بودند زیرا در آن زمان به وسیله فیلم‌های عکاسی گرفته می‌شدند ولی اکنون توسعه یافته‌اند. سپس یک اسکنر خریدم و عکس‌ها را چاپ کردم. اما همچنان به محصولات نهایی افتخار کرده و حتی از سفرهای تکراری لذت می‌بردم. من همواره از پرواز کردن متحیر می‌شوم - پرواز ثابت از سانفرانسیسکو به لس آنجلس را انجام می‌دهم و مسیر پرواز هموراه برای من کاملا متفاوت خواهد بود.

می‌توان فقط با کنترل آب و هوا و یا کنترل ترافیک هوایی، چیزهای کاملا جدیدی را مشاهده کرد. هر بار که پرواز می‌کنید، به دنبال چیزهای منحصر‌به‌فرد و متفاوت باشید. یک روز ممکن است ابری باشد و روز بعد کوه‌ها دیده شده و روز بعد زمین‌های کشاورزی نمایان شوند، با این تفاسیر همواره حجم بزرگ و بزرگ‌تری از تصاویر را به دست می‌آورید.

از فیلم عکاسی تا عکاسی دیجیتالی

عکس های گرفته شده از زمین از قاب پنجره هواپیما

کاست این روزها، تصاویر با کیفیت بالایی از طریق پرواز با هلی‌کوپتر و هواپیماهای خصوصی می‌گیرد. او به طور منظم نمایشگاه‌هایی از عکس‌های خود را در ادوبی برگذار می‌کند، او همچنین تصمیم گرفت عکس‌ها را در یک کتاب منتشر کند: «صندلی کنار پنجره، هنر عکاسی دیجیتال و فکر خلاقانه».

این کتاب مجموعه آثار کاست را به نمایش می‌گذارد، اما در عین حال به دیگر افرادی که احساس ناخوشایندی از پیدا کردن راهکارهای خلاق دارند، کمک می‌کند. در حال حاضر کاست به عکاسی دیجیتال روی آورده است و عکس‌های هوایی خود را نیز با کیفیت بالاتری می‌گیرد. او گاهی اوقات یک هلی‌کوپتر یا هواپیما کوچک با درهای باز تهیه کرده و عکس‌هایی از چشم‌انداز محلی کالیفرنیا از آسمان تهیه می‌کند. اما او هنوز هم در پروازهای منظم کاری شرکت می‌کند.

کاست خود را مدیون فرصت‌های تجاری که برای او بدست آمده است می داند، به ویژه امتیاز دیدن زمین از هوا:

ما اغلب جهان را از این منظر نمی‌بینیم، من خیلی خوش‌شانس هستم که این امکان را دارم و احساس می‌کنم خیلی خوش شانسم که می‌توانم این عکس‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

زیبایی‌های عادی شده

عکس های گرفته شده از زمین از قاب پنجره هواپیما

کاست هر روزه در تلاش برای کشف زیبایی‌ها است. او همچنین در اینستاگرام فعال است، اما از تجملات کاذب ناشی از مشهور شدن رسانه‌های اجتماعی اجتناب می‌کند، لحظه‌هایی اندک، زیبا و به یادماندنی را در طول روز به اشتراک می‌گذارد.

من فکر می‌کنم که رسانه‌های اجتماعی به دنبال ایجاد تغییراتی در پست‌های مردم با هدف افزایش تعداد لایک‌ها هستند. اگر فقط بخواهیم طبق عادات روزمره زندگی خود، همه لحظه‌های کوچک را پست کنیم، بسیار وقت‌گیر است.

مفهوم کار کاست این‌گونه است: رفتن از نقطه A به نقطه B، این مسافرت همیشه نمی‌تواند هیجان‌انگیز باشد. اما می‌توان چیزهای جذابی در آن پیدا کرد.

در ادامه می‌توانید تصاویری که کاست در سفرهای خود گرفته است را مشاهده کنید:

عکسهای زیبا آسمان

عکس های هوایی زمین توسط عکاس کاست

عکس های زیبا زمین

عکس هوایی از زمین

عکسهای گرفته شده از قاب هواپیما

عکسهای گرفته شده از قاب هواپیما

عکسهای زیبا زمین

عکسهای گرفته شده از قاب هواپیما

عکسهای گرفته شده از قاب هواپیما

عکسهای گرفته شده از قاب هواپیما

عکسهای گرفته شده از قاب هواپیما

عکسهای گرفته شده از قاب هواپیما

عکسهای گرفته شده از قاب هواپیما

عکسهای گرفته شده از قاب هواپیما

نظر شما در مورد این پروژه و تصاویر کاست چیست؟ نظرات خود را با کجارو در میان بگذارید.

منبع edition.cnn

دیدگاه