حمل و نقل عمومی در وارنا، بلغارستان (قسمت دوم)

فاطمه اسفندیار
چهار شنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
حمل و نقل عمومی در وارنا، بلغارستان (قسمت دوم)

سیستم حمل و نقل عمومی در وارنا بسیار ساده و قابل دسترس است. یک سفر درون شهری متفاوت با هزینه‌های مناسب را در شهر وارنا، بلغارستان با سیستم حمل و نقل عمومی این شهر تجربه کنید.

از شهرهای بزرگ و زیبای بلغارستان که در استان وارنا قرار دارد، شهر وارنا در نزدیکی دریاچه وارنا است. سیستم حمل و نقل عمومی در وارنا برای جابجایی مسافران بسیار راحت و آسان است. به این خاطر که بتواند شما را در مسیرهای مورد نظرتان به سرعت و راحتی به مقصد برساند. ایستگاه‌های اتوبوس و قطار آن از قدیمی‌ترین مکان‌های وارنا هستند. این دو وسیله حمل و نقل، سالیان درازی است که سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر را بر عهده دارند.

ایستگاه مرکزی اتوبوس

حمل و نقل عمومی در وارنا

 ایستگاه اصلی اتوبوس در شمال غرب شهر، در بلوار ولادیسلاو وارنچیک واقع شده است. خطوط اتوبوس اکسپرس تا مقصدهای پلودیو، بورگاس، دوبریچ، شومن، سوفیا و ولیکو تارنو مسافر می‌برند. اتوبوس‌های صوفیه در مسیر شومن و ولکو تارنوو ایستگاه دارند، اتوبوس‌های پلیوویو از استارا زاگور عبور می‌کنند. اتوبوس‌هایی که در مسیر بورگاس کار می‌کنند، در ساحل‌های اصلی، یعنی ساحل آفتابی و نسلبر توقف می‌کنند.

حمل و نقل عمومی در وارنا

در بیرون پایانه ۲، یک اتوبوس حضور دارد که شما را به مرکز وارنا و ساحل طلایی منتقل می‌کند. مدت زمان مورد نیاز برای رفتن با اتوبوس شماره ۴۰۹ به مرکز شهر (کلیسای جامع وارنا) ۲۰ دقیقه است، در حالی که زمان رسیدن به ساحل شن‌های طلایی تقریبا ۵۰ دقیقه است. بلیط را می‌توان در درون اتوبوس تهیه کرد. همچنین می‌توانید در سایر ایستگاه‌های اتوبوس وارنا و در ساحل کنستانتین و هلنا پیاده شوید. اتوبوس هر ۱۵ دقیقه به پایانه شماره ۲ رسیده و برمی‌گردد.

حمل و نقل عمومی در وارنا

اطلاعات تماس:

 • آدرس: بلوار ولادیسلاو ورنچیک ۱۵۸
 • اطلاعات مربوط به اتوبوس‌ها و مقصدهایشان:  
 • ۰۴۴ ۷۵۷ ۵۲  ۳۵۹+ ; ۸۴۹ ۶۱۸ ۸۸۶  ۳۵۹+        
 •  اطلاعات در مورد بلیط‌ها و قیمت‌هایشان:
 • ۳۴۹ ۷۴۸ ۵۲  ۳۵۹+ ; ۸۳۲ ۶۱۸ ۸۸۶  ۳۵۹+ 

حمل و نقل عمومی در وارنا

 ایستگاه اتوبوس‌های کوچک "Mladost"

ایستگاه مینی‌بوس‌های Mladost در ۲۰۰ متری جنوب غربی ایستگاه اتوبوس مرکزی قرار دارد، این مینی‌بوس‌ها در امتداد ساحل دریای سیاه حرکت می‌کنند و از مکان‌هایی از جمله بالچیک (۵ واحد، ۵۰ دقیقه، ساعتی)، کاوارنا (۷ واحد، ۱/۵ ساعت، ساعتی)، بورگاس (۱۴ واحد، ۲/۵ ساعت، هر ۴۰ دقیقه تا یک ساعت) و ناسبر (۱۲ واحد، ۱/۵ ساعت، شش بار در روز) و ساحل آفتاب (۱۱ واحد، ۱/۷۵ ساعت) عبور می‌کنند.

مینی‌بوس‌ها دائما در مسیرهای ساحلی پر رفت و آمد دریای سیاه مانند دوبریچ، بالچیک، کاوارنا، بارگاس، ناسبر و ساحل آفتاب، خدمت‌رسانی می‌کنند.

آدرس: خیابان دوبرووتسی ۷، وارنا ۹۰۰۰

ایستگاه مرکزی راه‌آهن وارنا

حمل و نقل عمومی در وارنا

این ایستگاه، یکی از قدیمی‌ترین ایستگاه‌های راه ‌آهن بلغارستان است. ساختمان فعلی این ایستگاه، بین سال‌های ۱۹۰۸ تا ۱۹۲۵ ساخته شده و به صورت رسمی توسط تسار بوریس III افتتاح شد، اما وارنا از ۲۶ اکتبر سال ۱۸۶۶، زمانی که خط راه ‌آهن وارنا - روس افتتاح شد، شروع به بهره‌برداری از این ایستگاه کرد. در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ اکثر بخش‌های این ایستگاه بازسازی شد. ساختمان ایستگاه، در چندین مرحله توسط معمارانی از جمله نیکولا کستوف و کیرو ماریچفوف ساخته شد و در سبک هنری نووا با عناصر نوری باروک طراحی شده است.

حمل و نقل عمومی در وارنا

معماران ایتالیایی در طراحی داخلی و نمای بیرونی ساختمان شرکت داشتند. ایستگاه راه‌آهن مرکزی بورگاس هم عملا از همان طراحی معماری استفاده کرده است. یک ساعت کاری مخصوص آلمانی در سال ۱۹۲۹ در برج ساعت ایستگاه نصب شده است. میدان مقابل ایستگاه نیز به تدریج توسعه یافته است. ایستگاه راه‌آهن وارنا، یکی از ایستگاه‌هایی است که اورتن اکسپرس بین سال‌های ۱۸۸۳ تا ۱۸۸۵ در آن توقف کرد. امروزه این ایستگاه، اتصالات سه خطی با راه‌آهن سویفیا داشته و خطوط جداگانه به کارنوبات، روس، پلویدف، پلون، شومن، دوبریچ و غیره دارد.

 اطلاعات تماس

آدرس: وارنا، ایستگاه راه‌آهن میدان سلاویکو ۱

اطلاعات: تلفن: ۴۱۴ ۶۳۰ ۵۲  ۳۵۹+ و ۴۴۴ ۶۳۰ ۵۲  ۳۵۹+ 

 • ساعات کاری: ۰۶:۰۰ - ۲۲:۰۰
 • فروش اولیه، تلفن:  ۴۳ ۶۶۲ ۵۲  ۳۵۹+ 
 • ساعت کاری: ۰۷:۰۰ - ۱۹:۱۵

بندر وارنا 

حمل و نقل عمومی در وارنا

بندر شرقی وارنا در تاریخ ۱۸ مه ۱۹۰۶ افتتاح شد. امروزه، این بندر با موفقیت به عنوان یک پایانه بندری چند منظوره عمل می‌کند. این بندر دارای ۱۳ لنگرگاه کشتی‌رانی برای اداره‌های مختلف با انواع مختلف کالا و کالاهای اساسی و مواد غذایی خوراکی است. در سال ۲۰۱۳، کل حجم حمل و نقلی این تاسیسات بندری، بیش از ۴,۱ میلیون تن برآورد شد. میزان صادرات حبوبات ۳,۶ میلیون تن بود.

حمل و نقل عمومی در وارنا

بندر وارنا EAD مسئول تاسیسات بندری برای حمل و نقل عمومی با اهمیت ملی است: پایانه شرقی بندر وارنا (شامل پایانه مسافربری) و پایانه لنگرگاهی وارنا است. بندر وارنا EAD، توانایی جابه‌جایی تمام انواع محموله، از جمله ظروف، محموله‌های عمومی، بطری‌های خشک و مایع را دارد. این بندر، خدماتی برای کشتی‌های مسافری و تفریحی، کشتی‌های علمی و قایق‌های تفریحی فراهم می‌کند. این بندر میزبان رویدادهای بزرگ دریایی بین‌المللی است، از جمله دریاهای تاریخی و کشتی‌های اعجاب‌آور رگاتا در سال ۲۰۱۰ و SCF، انجمن کشتی‌های دریای سیاه و دریای رگاتا در سال ۲۰۱۴.

 اطلاعات تماس

آدرس: میدان سالویکو ۱

تاکسی

حمل و نقل عمومی در وارنا

شرکت‌های بسیاری هستند که در وارنا خدمات تاکسیرانی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از یک تاکسی به منظور رسیدن به آدرس مورد نظر، ایستگاه اتوبوس یا حتی خیابان استفاده کرده و با تماس از هر تلفن عمومی، این تاکسی‌ها را اجاره کنید. همه‌ی شرکت‌های تاکسیرانی، کرایه‌های خود را به صورت روزانه محاسبه می‌کنند و بعد از ساعت ۹ شب هزینه‌ها به صورت شبانه محاسبه شده و کمی بالاتر می‌رود. در حال حاضر هزینه روزانه حدود ۱,۹۰۰ تومان در هر کیلومتر و هزینه شبانه حدود ۲,۱۰۰ تومان است.

رانندگی و اجاره ماشین

در وارنا، شرکت‌های متعدد اجاره ماشین وجود دارد. اطلاعات مربوط به این شرکت‌ها در هتل‌ها و آژانس‌های گردشگری نیز موجود است. برای رانندگی در بلغارستان، شما نیاز به گواهینامه رانندگی اتحادیه اروپا و یک کارت بیمه معتبر دارید. جایگاه‌های بنزین با تمامی سوخت‌های مورد استفاده و جایگاه‌های گاز در همه شهرها و در امتداد جاده‌ها یافت می‌شود.

حمل و نقل عمومی در وارنا

مطالب مرتبط:

  برچسب‌ها

  دیدگاه  

   تبلیغات