باکسر؛ چمدانی از نسل کالسکه‌ های بوگابو

سارا کرایی
یکشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۰
باکسر؛ چمدانی از نسل کالسکه‌ های بوگابو

بوگابو باکسر، تنها یک چمدان معمولی نیست. انقلابی است در صنعت چمدان‌سازی که شکل جدیدی از حمل چمدان‌های مدرن را تعریف می‌کند.

چمدان یکی از مهم‌ترین ملزومات سفر است که اگر به درستی انتخاب شود، می‌تواند بخشی از سختی سفر را کاهش دهد. چمدان مناسب، وزن بار را کم‌تر و جابه‌جایی آن را لذت‌بخش می‌کند و  اگر کمی هم زرق و برق داشته باشد، دیگر همه چیز تکمیل است. 

طراحان هوشمند کالسکه‌های بوگابو (Bugaboo) که بیش از ۲۰ سال است در این صنعت فعالیت می‌کنند، تصمیم دارند شانس خود را در بازار تجهیزات سفر نیز امتحان کنند. این شرکت هلندی که کمپانی محبوب خود را در دهه ۹۰  تاسیس کرده و بیشتر به خاطر کالسکه‌های لوکس با طراحی‌های فوق‌العاده و قیمت‌های بالا شناخته می‌شود، به تازگی از چمدانی به نام باکسر رونمایی کرده است. 

چمدان

مکس بارنبرگ، یکی از بنیان‌گذاران و طراحان اصلی بوگابو، می‌گوید:

به هر فرودگاه، ترمینال قطار یا اتوبوس که بروید، مسافران را در حال کلنجار رفتن با چمدان‌هایشان می‌ببینید. وقت آن رسیده که این وضعیت تغییر کند. وقت آن است که ما فلسفه طراحی خود را به دنیای سفر معرفی کنیم.

چمدان جدید با بهره‌گیری از طراحی سنتی شرکت بوگابو و استفاده از تازه‌ترین تکنولوژی‌ها برای هر چه راحت‌تر کردن حمل و استفاده از چمدان طراحی شده است. و اگر چه قیمتی بالا دارد اما شاید بتوان گفت این میزان هزینه برای این چمدان منصفانه است. 

سیستم این چمدان به نحوی طراحی شده تا نیاز به هل دادن داشته باشد نه کشیده شدن. همین تغییر در شیوه‌ی حمل، باعث حرکت راحت‌تر چمدان نسبت به بسیاری از چمدان‌های چهار چرخ است. باکسر به راحتی روی انواع کفپوش و کاشی سرازیر می‌شود.

چمدان

بسیار سبک است

بدنه‌ی پلی کربنات براق چمدان بسیار نازک است و به نظر می‌رسد که به خوبی در برابر ضربه و زدگی مقاوم است. اما ممکن است به خراشیدن کمی حساس باشد. در عین حال ممکن است نازک بودن دیواره‌ها باعث شود درباره‌ی نحوه بسته‌بندی لوازم شکننده و حساس تجدید نظر کنید.

سه بخش مجزا دارد

پایه یا شاسی باکسر دارای یک دسته تلسکوپی، دو چرخ عقب بزرگ و مجموعه‌ای از چرخ‌های کوچک‌تر برای تحمل وزن چمدان است. نکته قابل توجه این است که دو چمدان می‌توانند به پایه یا به یکدیگر با استفاده از شیارهای روی بدنه متصل شوند. همچنین، هر دو چمدان دارای قفل TSA هستند.

چمدان

هوشمند نیست

با وجود اینکه در سال‌های اخیر بسیاری از برندهای لوکس در ساخت چمدان‌های خود از تکنولوژی‌های مختلف استفاده کرده‌اند، بوگابو باکسر هیچ گونه امکانات دیجیتالی ندارد. هیچ GPS یا منبع تغذیه‌ای برای شارژ تلفن همراه یا لپ‌تاپ شما در این چمدان تعبیه نشده است. برای بوگابو همه چیز در سادگی و سهولت در استفاده تعریف می‌شود.

چمدان

اگر بخواهید باکسر را تهیه کنید، باید حداقل ۱۰۳۰ دلار هزینه کنید یعنی چیزی حدود ۴ میلیون تومان.

اگر قصد خرید یکی از دو چمدان را دارید، شاسی ۶۳۰ دلاری را هم باید تهیه کنید که همراه با یک کیف لپ‌تاپ یا جای مجلات کوچک و همچنین یک بند کشی که برای نگهداری کت و شلوار است به فروش می‌رسد. چمدان سایز کابین ۴۰۰ دلار قیمت دارد و مطابق با بسیاری از قوانین خطوط هوایی در خصوص محفظه بالای سر مسافران است. این چمدان همراه با یک کیف مخصوص برای بسته بندی عرضه می‌شود. چمدان سایز بزرگ‌تر هم ۴۶۰ دلار است و دارای یک کیسه داخلی است. هر دو چمدان در سه رنگ قرمز، سفید یا سیاه تولید می‌شوند.

دانلود 720p | دانلود 480p

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها چمدان تکنولوژی

    دیدگاه