پالاوان، بهترین جزیره دنیا از دید گردشگران

محبوبه حسنی
شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
پالاوان، بهترین جزیره دنیا از دید گردشگران

پالاوان، جزیره‌ای است رویایی در کشور فیلیپین که اخیرا لقب بهترین جزیره‌ در سراسر دنیا را کسب کرده است. همراه کجارو باشید.

کشور فیلیپین، سرزمینی است هزار جزیره با مناظری حیرت‌انگیز و فوق‌العاده از طبیعت که توانسته است در بین گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی، از محبوبیت فراوانی برخوردار شود. سواحل متعدد این سرزمین آسیایی، همانند گوهری است درخشان که در مقابل بسیاری از سواحل مطرح و مشهور سراسر دنیا، قد برافراشته و با تمام زیبایی‌هایی که دارد، همانند رقیبی سرسخت و البته جسور، میزبان جمع بسیاری از گردشگران است.

در بین تمامی سواحل این کشور و جزایر جهان، جزیره‌ی زیبا و شگفت‌انگیز پالاوان توانسته است، مقام بهترین جزیره را از دید گردشگران و افرادی که به آن سفر کرده‌اند، به خود اختصاص دهد. قطعا دلایل مختلفی برای این انتخاب وجود دارد که در این مقاله به بیان مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

طبیعت بی‌نظیر و دست نخورده، ساحل سفید نقره‌ای و غواصی در سطح کلاس جهانی، گردشگران و مسافران سراسر این کره‌ی خاکی را به حضور در این جزیره‌های پراکنده در فیلپین سوق می‌دهد. به گونه‌ای که «زیباترین مکان روی زمین»، لقبی است که علاقه‌مندان به جزیره‌گردی و عاشقان به طبیعت بکر و منحصربه‌فرد ساحلی، به پالاوان داده‌اند.

«زیباترین مکان در کره زمین»، لقبی است که گردشگران به سواحل باشکوه پالاوان نسبت داده‌اند

صخره‌ها و تخته‌سنگ‌های تشکیل شده از سنگ آهک، تصویری زیبا و مبهوت کننده را ایجاد کرده است. درواقع می‌توان این تصاویر زیبا و رویایی را تجسمی از دنیایی غیر مادی و ماورای زمینی پنداشت که هنگام قرار گرفتن در کرانه‌ی تماشایی دریای فیروزه‌ای سواحل پالاوان، چشم هر گردشگر و بیننده‌ای را به خود خیره می‌سازد. منظره‌ای باورنکردی از زیبایی و شکوه سواحل سفید و نقره‌ای و ادغام آن با دریایی فیروزه‌رنگ که زیباییش، مسافران و توریست‌های بسیاری را مسحور خود کرده است. مکانی که بازدیدکنندگان با سفر به مجمع‌الجزایر فیلپین، می‌توانند شاهد آن باشند.

پالاوان

هر ساله، «Travel + Leisure»، برای اعطای جایزه‌ی بهترین‌ها در جهان، از خوانندگان خود می‌خواهد که تجارب سفرهایی را که در سراسر جهان کسب کرده‌اند با آن‌ها در میان گذاشته و نظرات خود را در مورد بهترین‌ شهرها، برترین کشتی‌ها، خطوط هوایی که استفاده کرد‌ه‌اند (ایرلاین‌ها) و بسیاری دیگر، بیان کنند. این نظرسنجی از سوی این سایت تحت عنوان «World Best Award»، صورت می‌گیرد و جمع زیادی از گردشگران و توریست‌ها در آن شرکت می‌کنند. خواننده‌ها نیز با توجه به فعالیت‌هایی که در طول سفر به مکان‌ها و جزایر مختلف انجام داده‌اند، مناظر موجود در آن منطقه، جاذبه‌های طبیعی و سواحل مختلف، غذا و خوراکی‌های ارائه شده در هر منطقه، نوع برخورد مردم آن سرزمین یا به اصطلاح رفتار خودمانی و دوستانه‌ی آن‌ها، به مکان مورد نظر رای داده و آن را مورد سنجش و ارزشیابی قرار می‌دهند.

سواحل زیبا، آب‌های شفاف و زلال، مناظر شگفت‌انگیز و منحصربه‌فرد و مناطق بکر و دست‌نخورده از مهم‌ترین دلایلی است که جزیره‌ی پالاوان را در نظر مسافران و گردشگران، نسبت به سایر نقاط مختلف جهان محبوب‌تر و برتر ساخته است. اما در این میان دلایل دیگری نیز وجود دارد که محبوبیت و خاص بودن این جزیره‌ی آسیایی را دو چندان کرده است.

پالاوان

پالاوان را می‌توان بهشتی برای پرندگان نامید. چرا که در این سرزمین، بیش از ۶۰۰ گونه از انواع پرندگان همچون طاووس بومی پالاوان و پیتای سینه‌سرخ، در این جزیره‌ی زیبا و شگفت‌انگیز، زندگی می‌کنند. اما یکی از منحصربه‌فردترین دیدنی‌های پالاوان، رودخانه‌ای است زیرزمینی که گردشگران بسیاری را مجذوب خود ساخته است. مسافران در پالاوان می‌توانند در حین سیاحت از نقاط مختلف این جزیره‌ی استثنایی، از طولانی‌ترین رودخانه‌های زیرزمینی و سرپوشیده‌ی جهان به نام « پورتو پرینسسا » (Puerto Princesa) نیز دیدن کنند.

پورتو پرینسسا یا پورتو پرنسس، رودخانه‌ای است که به دلیل زیبایی، منحصربه‌فرد بودن، قرارگیری آن در زیر زمین، طول بسیار آن و حضور گونه‌های گیاهی و جانواری مختلف در این رودخانه‌ی زیرزمینی، در فهرست جهانی یونسکو، به ثبت رسیده است. این رودخانه در شهری به همین نام قرار گرفته و به «پارک ملی پورتو پرنسس» نیز شناخته می‌شود. رود پورتو پرنسسا دارای طولی بالغ بر ۸ کیلومتر و ۲۰۰ متر است که که استان پالاوان را به شمال شرقی شهر پورتو، متصل می‌سازد.

پورتو پرنسسا

همانگونه که بیان شد، مسقف بودن این رودخانه یکی دیگر از دلایل محبوبیت و شهرت این رودخانه‌ی بزرگ و زیبای آسیایی است که از سنگ‌های آهکی تشکیل شده و همین امر سبب نفوذ آب از میان آن‌ها می‌شود. حضور در این رودخانه‌ی زیرزمینی، زیبایی‌های شگفت‌انگیزی را برای بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارد که در نوع خود تحسین‌برانگیز است. آبشارهایی در اندازه‌های کوچک و بزرگ و نیز غارهایی در وسعت مختلف با اتصال به یکدیگر، راهی جهت آب‌های رودخانه ایجاد کرده است و همین امر، پورتو پرنسس را به یک رودخانه‌ی زیرزمینی مشهور ساخته است.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها جزیره

    دیدگاه