آیا تحلیف «روحانی» در گردشگری کشور تاثیر می‌گذارد؟

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
آیا تحلیف «روحانی» در گردشگری کشور تاثیر می‌گذارد؟

برگزاری مراسم تحلیف رییس‌جمهور و حضور مقامات عالی‌رتبه کشورها، بار روانی مثبتی روی گردشگران جهان خواهد داشت و یک‌بار دیگر نام کشورمان را بر سر زبان‌ها خواهد انداخت.

«محمدعلی واقفی»، از تورگردانان باسابقه می‌گوید:

برگزاری مراسم تحلیف از این نظر برای گردشگری ایران می‌تواند مهم باشد که بار دیگر اخبار مثبتی از ایران روی آنتن رسانه‌های جهانی قرار می‌گیرد و کشورمان به شکلی مثبت در جهان مطرح خواهد شد که حتما توجه بسیاری را جلب می‌کند.

او بر این باور است که امنیتی که در کشور ما برقرار است و در طول این مراسم به جهانیان نشان داده می‌شود، روی ذهنیت گردشگرانی که مایل بوده‌اند به ایران سفر کنند، اما تردید داشتند، اثر مثبتی خواهد گذاشت.

تحلیف روحانی

اما «مصطفی شفیعی شکیب»، عضو هیئت مدیره جامعه تورگردانان، معتقد است که این مراسم با توجه به موقعیت سیاسی و امنیتی که دارد، فرصتی برای ایجاد اشتیاق در مقامات عالی‌رتبه کشورها و معرفی ایران فراهم نمی‌کند و تنها جنبه تبلیغاتی آن است که می‌تواند موثر باشد، چون آنچه اهمیت دارد، رعایت اصول دیپلماتیک و امنیتی است نه جنبه‌های گردشگری.

تحلیف روحانی

«میرهادی قره‌سید رومیانی»، سرپرست معاونت گردشگری نیز که با «محمدعلی واقفی» هم‌نظر است، در این‌باره گفت:

آنطور که معاون پارلمانی رییس‌جمهور در جمع معاونان پارلمانی سایر دستگاه شرح داد، تحلیف رییس‌جمهور، مراسم مهمی است که در عالی‌ترین سطح برگزار می‌شود و تاکنون در این جایگاه برگزار نشده بود، چرا که ماهیت سیاسی و رتبه امنیتی بالایی دارد.

تحلیف روحانی

وی افزود:

این مراسم با توجه به سطح خبری گسترده‌ای که دارد، در حوزه‌ی اطلاع‌رسانی و تبلیغ ایرانِ امن، در حوزه گردشگری بسیار اثرگذار خواهد بود و از پوشش خبری این مراسم می‌توان به عنوان ظرفیت قوی در تبلیغ گردشگری ایران بهره‌ی زیادی برد.

«رومیانی» همچنین با استقبال از طرح پیشنهاد بهره‌برداری به نفع گردشگری از موقعیت مراسم‌هایی چون تحلیف رییس‌جمهور که با حضور مقامات و هیئت‌های عالی رتبه سایر کشورها در ایران برگزار می‌شود، گفت:

این طرح را برای آینده می‌توان مطرح و در دولت پیگیری کرد تا از جنبه‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی این موقعیت به نفع گردشگری نیز استفاده کرد.

مراسم تحلیف حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی بعدازظهر روز شنبه (۱۴ مرداد ماه) با حضور برخی مقامات بلندپایه کشورها در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود. آنچنان که وزارت خارجه و مجلس شورای اسلامی تاکنون اعلام کرده‌اند، از مقامات عالی رتبه کشورهایی چون قطر، عمان، روسیه، چین، افغانستان، پاکستان، فلسطین، عراق و کره شمالی برای شرکت در این مراسم دعوت شده‌ و تاکنون حضور ۸ رییس‌جمهور و ۱۵ رییس مجلس و شماری از وزرای خارجه قطعی شده است.

همچنین «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هیئت‌هایی از برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و انگلیس و برخی از سازمان‌های بین‌المللی قرار است در تحلیف رییس‌جمهور دوازدهم ایران حضور داشته باشند.

تحلیف روحانی

دیدگاه