چطور به باغ کتاب تهران برویم؟

چطور به باغ کتاب تهران برویم؟

علیرضا کیخا
| یکشنبه, ۱۶ تیر ۹۸ ساعت ۲۱:۰۰

باغ کتاب تهران، جدیدترین مجموعه فرهنگی تهران و بزرگ‌ترین مجموعه فرهنگی خاورمیانه است که اخیرا در تهران افتتاح شده است. چطور می‌توانید به باغ کتاب تهران بروید؟

باغ کتاب تهران، مکانی بسیار عالی برای علاقه‌مندان به کتاب خوانی است که اخیرا در تهران افتتاح شده است. باغ کتاب هر روز میزبان دوستداران مطالعه، علم و دانش و فرهنگ خواهد بود. این باغ در تپه‌های عباس آباد و جنب کتابخانه ملی ایران قرار دارد.

پیش از این در گزارش دیگری به طور کلی با این باغ آشنا شدید. در ادامه، مسیرهای دسترسی به باغ کتاب را با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بررسی خواهیم کرد. همچنین ساعات بازدید از این پارک را توضیح خواهیم داد.

آدرس باغ کتاب تهران

ساعات بازدید باغ کتاب

ساعت بازدید از باغ کتاب تهران با آغاز سال تحصیلی جدید (از پاییز ۹۶) از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۲۱ و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۲۲ است.

آدرس باغ کتاب تهران

دسترسی

برای رسیدن به باغ کتاب تهران، از چند روش می‌توان استفاده کرد که در ادامه توضیح می‌دهیم.

مترو

برای رسیدن به باغ کتاب تهران با استفاده از مترو، می‌توانید از خط یک یعنی خط تجریش - کهریزک استفاده کنید. ایستگاه‌های مترو شهید همت و شهید حقانی، در فاصله‌ای برابر از باغ کتاب تهران قرار دارند. بعد از اینکه از مترو پیاده شدید، دو راه برای رسیدن به باغ کتاب وجود دارد.

آدرس باغ کتاب تهران

می‌توانید شاتل‌های برقی که در نزدیکی مترو حضور دارند را سوار شوید و به باغ کتاب برسید. راه دیگر این است که این مسیر را پیاده طی کنید. با ۱۰ - ۱۵ دقیقه پیاده‌روی و دنبال کردن علائم، می‌توانید به باغ کتاب برسید. 

آدرس باغ کتاب تهران

خودرو شخصی

اگر می‌خواهید با خودرو شخصی به این مجموعه بروید، می‌توانید از پارکینگ طبقاتی مترو شهید حقانی برای خودرو خود استفاده کنید و سپس بقیه مسیر را با شاتل‌های برقی یا پیاده طی کنید. همچنین پارکینگ ۴۰ هزار مترمربعی عباس آباد در ضلع شرقی و حد فاصل کتابخانه ملی و فرهنگستان جمهوری اسلامی قرار دارد که در دست ساخت است. این پارکینگ بعد پایان ساخت، پنج طبقه با گنجایش ۳ هزار خودرو خواهد بود که در نزدیک‌ترین فاصله به باغ کتاب قرار دارد و بعد از افتتاح، آسان‌ترین مسیر دسترسی به باغ کتاب خواهد بود.

آدرس باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران

آدرس باغ کتاب تهران

خرید بلیت و پذیرش

برای ورود به فضاهای عمومی باغ کتاب تهران، نیازی به تهیه بلیت نخواهید داشت و ورود به آنها کاملا رایگان است. اما برای دیدن بخش‌هایی از باغ کتاب تهران، لازم است از پیش بلیت تهیه کنید. برای این کار می‌توانید همه روزه تا ساعت ۹ شب، هم به‌صورت کلی و یک‌جا در ابتدای ورودی اصلی و هم در هنگام ورود به هر بخش، بلیت مربوط به آن را تهیه کنید.

آدرس باغ کتاب تهران

برای تهیه بلیت بخش‌های مورد نظرتان به صورت آنلاین، در آینده نزدیک می‌توانید به وب‌سایت باغ کتاب تهران مراجعه کرده و بلیت خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

آدرس باغ کتاب تهران

نظر شما در مورد این مجموعه چیست؟ آیا قبلا در باغ کتاب تهران حضور داشته‌اید؟ اگر مسیر دسترسی دیگری برای رسیدن به این مجموعه می‌شناسید، آن را در بخش دیدگاه‌ها با کجارو در میان بگذارید.

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات