خانه شهر کرمان به ثبت ملی رسید

تیم  کجارو
دوشنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
خانه شهر کرمان به ثبت ملی رسید

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراتب ثبت دو اثر فرهنگی‌ تاریخی «خانه شهر» و «خانه اوشیدری» را به استاندار کرمان ابلاغ کرد.

زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دو نامه‌ی جداگانه، خطاب به علیرضا رزم‌حسینی، استاندار کرمان مراتب ثبت دو اثر فرهنگی‌تاریخی «خانه شهر» و «خانه اوشیدری» را به او ابلاغ کرد. 

در یکی از این نامه‌ها چنین آمده است:

در اجرای بند «ج» ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی «خانه شهر» ‌واقع در استان کرمان، شهر کرمان، خیابان ابوحامد، میدان بسیج، میدان شورا که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌شماره ۳۱۷۷۰ مورخ ۹۶/۴/۱۴ در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده ابلاغ می‌گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفاً با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایند.

همچنین رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری در نامه‌ای مشابه مراتب ثبت «خانه اوشیدری» را به شماره ۳۱۷۶۶ به استاندار کرمان ابلاغ کرد.

برچسب‌ها ثبت ملی کرمان

دیدگاه