غذاهای محلی رشت؛ از کباب ترش تا ترشه کباب

غذاهای محلی رشت؛ از کباب ترش تا ترشه کباب

عاطفه کماسی
| دوشنبه, ۱۴ بهمن ۹۸ ساعت ۱۶:۰۰

رشت، این زمرد بی‌همتای ایران، میزبان همیشگی مسافران بسیاری بوده و است. آنچه این دیدار را رنگین‌تر می‌کند، تجربه طعم غذاهای خوشمزه این خطه است. 

رشت بیش از ۱۷۰ غذا و دستور غذایی مختلف دارد. سیر، برنج و سبزی‌های معطر معمولا پای ثابت غذاهای رشت و گیلان هستند. تنوع غذاهای محلی رشت باعث شده تا این شهر به‌عنوان شهر خلاق غذا در یونسکو ثبت شود.

از ویژگی‌های غذاهای رشت استفاده از سبزی‌های محلی، ماهی، رب انار و آب نارج یا غوره است. در این مقاله سعی شده تا به معرفی بهترین غذاهای محلی رشت (یا بهتر بگوییم، گیلان) بپردازیم.

برای مردم گیلان غذا اهمیت ویژه‌ای دارد و یکی از جنبه های مهم زندگی‌شان محسوب می‌شود. اهمیت این موضوع را به‌وضوح می‌توان در تنوع غذاهای این استان و مرکز آن یعنی رشت دید. علت تنوع در رنگ‌ها و طعم‌های غذاهای رشتی را می‌توان در آبو‌هوای این منطقه جستجو کرد که باعث تنوع در گیاهان و حتی گونه‌های حیوانی این ناحیه شده که تاثیر خود را روی شگل‌گیری فرهنگ غذایی مردم این خطه گذاشته است. وجود گیاهان مختلف، ماکیان و آبزیان متنوع سرآغازی برای پخت خوراک متنوع رشت محسوب می‌شود.

بهترین غذاهای رشت

طعم‌دهنده‌های مختلفی مانند سس انار، سیر و روغن زیتون را نمی‌توان نادیده گرفت؛ چراکه عضو ثابت غذاهای گیلگی به شمار می‌آیند. برنج شمال که در تما دنیا آوازه و شهرت خود را دارد، معمولا در کنار وعده‌های غذایی به‌شکل کته پخته و مصرف می‌شود. تنوع غذایی در سفره‌های مردم رشت از قدیم الایام بر سر زبان‌ها بوده است و این موضوع آن‌قدر پررنگ بوده که اکثر توریست‌ها و مردمی که به این شهر سفر می‌کنند به غذاهای گیلگی به‌عنوان ویژگی اصلی سفرشان اشاره می‌کنند. الکساندر خودزکو (Alexander skarsgård)، شاعر و ایران‌شناس لهستانی در کتاب خود با عنوان سرزمین گیلان (The Land of Guilan) درباره غذاهای مردم گیلانی می‌نویسد و می‌گوید:

مردم گیلان از ماهی نمک‌سود شده بیشتر به‌عنوان یک چاشنی استفاده می‌کنند تا یکی از مواد اصلی غذا.

از طرف دیگر، لوئی رابینو، نماینده کنسولی بریتانیا در رشت در اوایل قرن بیستم، در کتاب خود با عنوان «ولایات دارالمرز ایران گیلان» درباره غذاهای گیلانی می‌نویسد:

غذای اصلی گیلان چلو (برنج پخته‌شده در آب) و تکه‌ای ماهی شور است. مردم در شهرهای پرجمعیت این منطقه، نان نمی‌خورند.

جالب است بدانید به‌خاطر همین اهمیت و توجه به غذاها در این منطقه، برخی غذاهای رشت مانند مرغ ترش، اناربیچ، باقلا قاتوق، میرزاقاسمی و زیتون پرورده و ۶ غذای محلی دیگر در مرحله ثبت ملی قرار دارند.

انواع غذاهای محلی رشت

حالا که به‌اندازه کافی با عادت‌های غذایی مردم گیلان و رشت و دلیل اصلی تنوع غذایی این منطقه آشنا شدیم، در ادامه این مطلب کجارو با منتخبی از ۱۷۰ غذای لذیذ گیلانی آشنا می‌شویم که در سفرتان به این شهر باید در رستوران‌های محلی طعم ناب آن‌ها را امتحان کنید.

کباب ترش

کباب ترش

عکس از: سایت ghazaland

چشیدن این کباب برای کباب‌دوستانی که تابه‌حال طعم این غذا را نچشیده‌اند، تجربه‌ای تازه و به‌یادماندنی است. برای تهیه این غذای ترش و خوشمزه، گوشت گوسفند را چند ساعت در رب انار، انار ترش سابیده‌، پیاز، سیر، سبزی محلی به نام چوچاق، گردوی ساییده و روغن زیتون می‌خوابانند؛ سپس گوشت‌ها را به سیخ کشیده و کباب می‌کنند.

مرغ ترش

مرغ ترش

برای تهیه مرغ ترش از گوشت مرغ، پیاز، سیر سبز، سبزی (جعفری، گشنیز، شوید و خالواش)، لپه، تخم‌مرغ، روغن، آب نارنج، نمک و فلفل استفاده می‌کنند.

مرغ را در روغن تفت می‌دهند تا طلایی شود. پیاز را در روغن تفت داده، سپس سبزی، سیر و آب نارنج را به آن اضافه می‌کنند. مرغ را درون قابلمه با لپه، نمک و فلفل نیم ساعت می‌پزند. تخم‌مرغ را با کمی نمک ترکیب کرده و روی مرغ می‌ریزند. در آخر نیز آب نارنج را به آن اضافه می‌کنند.

شوید قرمه

شوید قرمه

برای تهیه این غذا از گوشت (از مرغ یا مرغابی نیز استفاده می‌شود)، پیاز، شوید، گوجه سبز، شکر، روغن، نمک و فلفل استفاده می‌کنند. گوجه سبز را می‌جوشانند، پوسته و هسته آن را جدا کرده و به آن شکر اضافه می‌کنند. پیاز را در روغن کمی تفت می‌دهند، گوشت را به آن اضافه کرده، هم می‌زنند و سپس به آن آب اضافه می‌کنند و به مدت ۳ ساعت می‌پزند. شوید را در روغن تفت داده و با شیره گوجه به گوشت اضافه می‌کنند.

سیر قلیه

سیر قلیه

برای تهیه این غذا معمولا از مرغابی یا قرقاول استفاده می‌شود، اما به‌جای آن از مرغ نیز استفاده می‌کنند. لپه، سیر سبز، تخم‌مرغ، آب نارنج، روغن، نمک و فلفل نیز از دیگر مواد لازم برای تهیه سیر قلیه هستند.

کال کباب

کال کباب رشت

کال کباب در واقع یک پیش‌غذای خوشمزه است که با انار، گردو، سبزی‌های معطر (نعنا و چوچاق)، بادمجان کبابی، آب انار، مرزنگوش و نمک تهیه می‌شود. بعد از تهیه این پیش غذا، آن را داخل یخچال می‌گذارند تا طعم‌ها به خورد هم برود و حسابی جا بیفتد.

فسنجان رشتی

فسنجان

برای تهیه این غذا از گوشت مرغابی یا خودکا (نوعی مرغابی کوچک)، مغز گردو، و رب ترشه انار استفاده می‌کنند. رب انار گیلان از انار جنگلی یا ترشه انار است که رنگ غذا را تقریبا سیاه می‌کند.

فسنجان ماهی

فسنجان ماهی

دستور تهیه این غذا شباهت زیادی به خورشت فسنجان دارد؛ با این تفاوت که از گوشت مرغ یا اردک استفاده می‌شود. برخی برای تهیه این غذا از ماهی سفید استفاده می‌کنند که باعث لذیذتر شدن غذا می‌شود. البته در شمال معمولا از ماهی کامل استفاده می‌شود. بادام‌زمینی بوداده، سس انار و ماهی طعم‌دار شده و سرخ‌شده از مواد اصلی برای طبخ این غذا هستند. مواد لازم برای تهیه فسنجان ماهی عبارت‌اند از فیله ماهی سفید، رب ترشه انار، روغن و نمک، مغز گردو، آب، رب انار و نمک.

انار آویج یا سنگه خورش

انار آویج

برای تهیه این غذا از گوشت چرخ‌کرده، پیاز رنده‌شده، مغز گردوی ساییده، سبزی (تره، جعفری، گشنیز، نعنا، خالواش و چوچاق)، رب انار، زردچوبه، روغن، نمک و فلفل استفاده می‌کنند.

کویی تره یا خورش کدو حلوایی

خورشت کویی تره

این خورش نوعی فسنجان بدون گوشت است، اما گاهی به آن مرغ یا گوشت نیز اضافه می‌کنند. مواد اصلی آن شامل کدو حلوایی، مغز گرو، پیاز، گلپر، رب انار، روغن، نمک و فلفل است.

غوره مسما

غوره مسما

برای تهیه غوره مسما مرغ را با پیاز و غوره‌ای که از قبل تفت داده‌اند، پر کرده و در کنار پلو سرو می‌کنند.

شوید مسما

این غذا نیز مانند غوره مسما است، با این تفاوت که به‌جای پیاز از شوید و به‌جای غوره از آلوچه استفاده می‌شود.

انار دانه مسما

انار دانه مسما

این غذا نیز مانند غوره مسما تهیه می‌شود، با این تفاوت که به‌جای غوره از انار استفاده می‌کنند. می‌توان به‌جای مرغ از اردک، مرغابی یا خورکا نیز استفاده کرد.

آلوچه مسما

این غذا نیز مانند غوره مسما تهیه می‌شود، با این تفاوت که سیر و سبزی را در روغت تفت داده و به غذا اضافه می‌کنند. دیگر اینکه به‌جای غوره از آلوچه استفاده می‌شود.

باقلاقاتق یا خورش باقلا

باقلاقاتق

برای تهیه این خورش خوشمزه از پاچ باقلا، سیر کوبیده، شوید ساطوری، تخم‌مرغ، زردچوبه، روغن و نمک استفاده می‌شود. پاچ باقلا نوعی لوبیای مخصوص گیلان است که در بازار دو نوع از آن موجود است، پاچ باقالای بومی و کشاورزی که نوع دوم زودپزتر است.

ترشه کباب

برای تهیه این غذای خوشمزه از گوشت مرغ خردشده، پیاز ورقه‌ورقه، سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی کوچک، زردچوبه، دارچین، آب نارنج، روغن، نمک و فلفل استفاده می‌کنند. البته گیلانی‌ها معمولا از پیاز استفاده نمی‌کنند. ترشه کباب از بهترین غذاهای رشت به حساب می‌آید.

اگر قصد سفر به رشت را دارید، توصیه می‌کنیم فهرست کاملی از رستوران های رشت را در کجارو ببینید تا ضمن کسب اطلاعات لازم درباره آ‌ن‌ها، برنامه‌ریزی دقیقی برای سفر خود داشته باشید.

منابع درستی برای تصاویر متن و کاور یافت نشده در صورت آگاهی از منابع تصویری می‌توانید با کجارو درمیان بگذارید.

برچسب‌ها غذای محلی لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات