حیات وحش در بلغارستان؛ برترین حیوانات این کشور را بشناسیم

شایان شفایی
دوشنبه، ۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵
حیات وحش در بلغارستان؛ برترین حیوانات این کشور را بشناسیم

بلغارستان کشوری است که حیات وحش فوق العاده‌ای دارد. در ادامه با این مقاله همراه باشید تا برترین حیوانات حیات وحش این کشور را بشناسیم.

اگر قصد دارید تا برای مدت کوتاهی هم که شده از زندگش شلوغ شهری فاصله بگیرید و چند روزی را در طبیعت و حیات وحش بگذرانید، بلغارستان کشوری خواهد بود که به بهترین حالت ممکن این هدف را برای شما محقق خواهد کرد. دامنه حیوانات حیات وحش این کشور بسیار گسترده و وسیع بوده و حیوانات اصلی و وحشی بسیاری به اضافه صدها گونه از پرندگان مختلف در این کشور یافت می‌شوند. بازدید از این کشور و سپری کردن وقت خود در مناطقی خاص از بلغارستان و مشاهده گونه‌های مختلف جانوری آن می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌ها و به یاد ماندنی‌ترین خاطرات در زمینه گردشگری حیات وحش باشد. در ادامه با لیستی از برترین حیوانات حیات وحش این کشور همراه باشید:

خرس

خرس بلغارستان

خرس‌ها بزرگترین گوشتخوارانی هستند که در بلغارستان یافت می‌شوند. این جانوران را تنها می‌توان در مناطق و بخش‌های کوهستانی این کشور یافت. حدود ۲۰ سال پیش، افراد زیادی در این کشور خرس‌ها را اسیر کرده و تعلیم می‌دادند؛ سپس در سطح شهر با خرس‌هایی که می‌رقصیدند از مردم برای نمایش خود پول می‌گرفتن. اما اینگونه نمایش‌ها بعدا غیر قانونی اعلام شد و ممنوع شدند. خرس‌های تعلیم دیده در مراکز خاصی مجددا برای بازگشت به طبیعت و حیات وحش آموزش دیدند و سپس به خانه اصلی خود یعنی حیات وحش بازگشتند. اگر علاقه دارید که خرس‌ها را از نزدیک مشاهده کنید، بلغارستان می‌تواند یکی از گزینه‌های شما برای سفر باشد.

سفر به بلغارستان با وجود همچین تفریحاتی می‌توانید بسیار هیجان‌انگیز باشد. اگر در حال برنامه‌ریزی سفر به بلغارستان هستید، انواع تور بلغارستان را در کجارو از لحاظ قیمت مقایسه کرده و ارزان‌ترین تور را به راحتی از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

گرگ

گرگ بلغارستان

تعداد و جمعیت گرگ‌ها در صد سال اخیر در کشور بلغارستان شدیدا کاهش یافته به طوری که این جانوران در حال حاضر در این کشور یک گونه «در خطر انقراض» به حساب می‌آیند. گرگ‌ها در بلغارستان در مناطق جنگلی و کوهستانی و در حاشیه بعضی از شهرها یافت می‌شوند.

روباه

روباه بلغارستان

روباه را می‌توان در طیف وسیعی از مناطق و بخش‌های بلغارستان یافت. این جانور غالبا در مناطق جنگلی بلغارستان یافت می‌شود. اگر به شهر صوفیه سر بزنید، در کنار نزدیک‌ترین کوه به این شهر احتمال دیدن روباه بسیار زیاد خواهد بود! پس اگر قصد دیدن روباه در بلغارستان را دارید، سفر به پایتخت این کشور را فراموش نکنید.

خرگوش

خرگوش بلغارستان

خرگوش‌های وحشی به طور گسترده‌ای در بلغارستان پخش شده‌اند. این جانوران را اغلب در مناطق صاف و هموار می‌توان یافت. اگر به دشت‌ها و مناطق هموار بلغارستان سری بزنید، امکان اینکه خرگوش‌های وحشی را از نزدیک مشاهده کنید بسیار زیاد است.

گراز

گراز

گرازها جانورانی هستند که به پرخاشگری مشهورند! گرازها زمانی که به نوزادانشان نزدیک می‌شوید بسیار عصبانی و پرخاشگر می‌شوند پس اگر در فصل بهار گراز وحشی دیدید سعی کنید نزدیک آن‌ها نشوید چرا که در این فصل احتمال وجود نوزادان بسیار زیاد است. جمعیت گرازها در بلغارستان به دلیل شکار بسیار زیاد در بعضی از مناطق شدیدا رو به کاهش است و در بعضی دیگر از بخش‌های این کشور، گرازها جمعیت پایدار و متعادلی دارند.

لاشخور

لاشخور بلغارستان

چند گونه از لاشخورها در بلغارستان یافت می‌شوند و محققان در تلاش هستند تا به افزایش نسل آن‌ها کمک کنند. در کشور بلغارستان افراد محلی متخصص یافت می‌شوند که می‌توانند شما را برای دیدن کرکس‌ها راهنمایی کنند و شما می‌توانید به این افراد مراجعه کنید. در کل کشور بلغارستان برای دیدن گونه‌های مختلف پرندگان بسیار مناسب است.

لک لک

لک لک بلغارستان

لک لک‌ها در بلغارستان بسیار شاخص هستند. افراد محلی همواره بر این باور بودند که لک لک‌ها همراه خود بهار را به بلغارستان می‌آورند. این پرندگان فصل زمستان را در مناطقی نظیر آفریقا می‌گذرانند و سپس هنگام بهار به بلغارستان باز می‌گردند.

پلیکان پا خاکستری

پلیکان بلغارستان

این پرنده تنها در بخش‌هایی از اروپا یافت می‌شود و در بخش‌هاش شمالی بلغارستان هم می‌توان آن را مشاهده کرد. بخش‌ها و مناطق حفاظت شده‌ای در بلغارستان وجود دارد که اگر به دیدن حیوانات از نزدیک و در دل حیات وحش علاقه دارید می‌توانید به این مناطق حفاظت شده سری بزنید و یک روز خود را در آنجا سپری کنید. پلیکان‌های پا خاکستری در بعضی از این مناطق یافت می‌شوند.

فاخته

فاخته بلغارستان

فاخته پرنده‌ای است که در بهار نقش مهمی برای افراد محلی ایفا می‌کند. قدیمی‌ها بر این باور بوده‌اند که در زمانی که برای اولین صدای فاخته را در فصل بهار می‌شنوید، کیف پول خود را چک کنید. اگر پر از پول بود یعنی کل سال برای شما سال خوش یمنی خواهد بود. در غیر این صورت سال چندان خوبی پیش رو نخواهد بود. فاخته‌ها را اغلب در فصل بهار می‌توان در بلغارستان یافت.

جوجه تیغی

جوجه تیغی

جوجه تیغی را می‌توان در شهرها و روستاهای بلغارستان هم یافت! بسیاری از افراد در جلوی خانه‌های خود برای جوجه تیغی‌ها غذا می‌گذارند تا مطمئن شوند که این جانوران همین اطراف باقی می‌مانند و این محل را ترک نمی‌کنند. جوجه تیغی‌ها مارها را می‌خورند و آن‌ها را از بین می‌برند و به همین دلیل افراد محلی به وجود آن‌ها نیاز دارند.

نظر شما در مورد حیوانات و پرندگانی که در بلغارستان یافت می‌شوند چیست؟ آیا مایل به سفر به این کشور و دیدن آن‌ها از نزدیک هستید؟ نظرات خود را با کجارو در میان بگذارید.

منبع theculturetrip
برچسب‌ها توریسم حیات وحش

دیدگاه