۱۲ مکان شگفت‌ انگیز در هند برای دیدن غروب خورشید

علیرضا  طبیب زاده
یکشنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
۱۲ مکان شگفت‌ انگیز در هند برای دیدن غروب خورشید

هندوستان سرزمین شگفتی‌ها مناظر طبیعی بی‌نظیری دارد. با کجارو همراه شوید تا بهترین مناطق را برای دیدن غروب آفتاب هندوستان بشناسید.

یکی از لحظاتی که تقریباً گردشگران در تمام مقاصد گردشگری به آن علاقه دارند، لحظه غروب آفتاب و خلق صحنه‌های زیبا توسط طبیعت است. درادامه با تعدادی از مکان‌های شگفت‌انگیز برای لذن بردن از مناظر غروب آفتاب در کشور هندوستان آشنا خواهید شد.

۱- منطقه کانیاکوماری، ایالت تامیل‌نادو

منطقه «کانیا کوماری» (kanyakumari) در ایالت تامیل نادو در جنوب هند یکی از زیباترین مناظر غروب خورشید را دارد. جایی که محل تلاقی دریای عربی، خلیج بنگال و اقیانوس هند است. منظره‌ی بی‌نظیر و کمیاب از غروب آفتاب و تشعشع نور آفتاب بر سطح آب را شاهد خواهید بود.

هند

۲- تاج محل، ایالت آگرا

تصویر غروب آفتاب در پشت بنای تاج محل، پرواز پرندگان در آسمان و رنگ آتشین آسمان هنگام غروب خورشید همگی منظره‌ای فراموش‌نشدنی را پدید می‌آورند.

هند

۳-ساحل پالولم، ایالت گوا

اگرچه تقریباً در تمامی سواحل «گوا» (Goa) منظره غروب آفتاب دیدنی است ولی ساحل «پالولم» (Palolem) نسبت به دیگر سواحل متمایزتر است و تلألو نور خورشید بر امواج دریا منظره‌ای شگفت‌انگیز را پدید می‌آورد.

هند

۴- له‌لداخ، ایالت جامو و کشمیر

منطقه «له‌لداخ» (Lehladakh) در ایالت جامو و کشمیر از دیگر مناطق دیدنی برای غروب آفتاب و حتی طلوع آفتاب است. عکس‌های زیبا و شگفت‌انگیزی را می‌توان هنگام غروب آفتاب در این منطقه ثبت کرد.

هند

۵- ساحل فورت کوچین، ایالت کرالا

در ساحل «فورت کوچین» (Fort cachin) در ایالت «کرالا» (Kerala) تورهای ماهیگیری چینی با پیش زمینه طلایی غروب آفتاب تصویری هنری و زیبا خلق می‌کنند. لحظه غروب آفتاب در ساحل فورت کوچین را هرگز فراموش نخواهید کرد.

هند

۶- ساحل رادهاناگار، جزیره هاو‌لاک، جزایر آندامان

ساحل «رادهاناگار» (Radhanagar) در جزیره «هاو‌لاک» (Havelock) که از بزرگترین جزیره‌های جزایر «آندامان» (Andaman) است به خاطر شن‌های سفید معروف است. لحظه غروب خورشید، شن‌های سفید، امواج درخشان دریا و آب زلال و شفاف دریا به‌علاوه نور طلایی خورشید بر ساحل و دریا منظره‌ای رویایی را به گردشگران منطقه هدیه می‌کنند.

هند

۷- Ghats، واراناسی

غروب‌های جذاب و دیدنی Ghats روی پله‌های مجاور رود گنگ در «واراناسی» (Varanasi) بسیار مشهور است.

هند

۸- وارکالا، ایالت کرالا

تنها مکانی که در «کرالا» (Kerala) که بسیار به دریای عربی نزدیک است ساحل «وارکالا» (Varkala) است که به شما امکان دیدن منظره‌ای رویایی از غروب آفتاب را می‌دهد.

هند

۹- دریاچه اومیام، ایالت مگالایا

زیبایی غروب خورشید در دریاچه «اومیام» (umiam) در ایالت «مگالایا» (Meghalja) واقعاً محصور کننده است. بازی رنگ‌های گرم هنگام غروب بر سطح آب دریاچه تابلوی شگفت‌انگیزی از زیبایی‌های طبیعت را در برابر چشمان شما خلق می‌کند.

هند

۱۰- دریاچه دال، سرینگار

دیدن غروب آفتاب در کنار دریاچه «دال» (Dal) در «سرینگار» (Sringar) ایالت کشمیر خاطره‌ای ماندگار برای شما خواهد بود. شما می‌توانید از پنجره یکی از خانه‌های قایقی (یا قایق سراها) که از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است نظاره‌گر غروب زیبای خورشید باشید.

هندوستان

۱۱- کوه آبو، راجستان

کوه «آبو» (Abu) در منطقه «راجستان» (Rajasthan) یکی دیگر از بهترین انتخاب‌ها برای دیدن غروب خورشید است.

هند

۱۲- تپه‌های شنی، جیسلمیر، راجستان

تپه‌های شنی منطقه «جیسلمیر» (jaisalmer) در راجستان هنگام غروب خورشید از دیگر مکان‌های پیشنهادی برای نظاره‌گر بودن غروب خورشید در هندوستان است.

هند

مطالب مرتبط:

    منبع theculturetrip

    دیدگاه