بزرگترین باغ کتاب جهان فردا در تهران افتتاح می شود

تیم  کجارو
یکشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
بزرگترین باغ کتاب جهان فردا در تهران افتتاح می شود

باغ کتاب تهران به‌عنوان بزرگترین کتابفروشی، فردا (دوشنبه، ۱۲ تیر) افتتاح می‌شود.

«علیرضا جعفری» مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گفت:

باغ کتاب تهران ضمن افزایش سرانه مطالعه در کشور، می‌تواند به رشد علمی کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان کمک قابل توجهی داشته باشد.

به گفته جعفری باغ کتاب تهران از ۱۰ سالن سینما و آمفی تئاتر تشکیل شده است و با مساحت ۱۱۰۰۰ مترمربع، فضای مفرح و شادی را برای دورهم بودن خانواده‌ها و در نظر گرفتن ساعتی برای مطالعه و کتابخوانی فراهم می‌کند.

باغ کتاب تهران

وی افزود که اصلاح عملکرد و جایگزینی برای نمایشگاه بین‌المللی در عرصه تخصصی کتاب ،افزایش عرصه عمومی تعامل مدنی مردم با کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی، ایفای نقش به‌عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر و ترویج نوآوری‌ها و فناوری های حوزه نشر از جمله اهداف پروژه باغ کتاب تهران به شمار می‌آید.

به گفته جعفری تالارهای متعدد باغ کتاب همچون تالار علم خردسال، تالار علم کودک، تالار علم نوجوان، کشتی کتاب، بخش داستان‌های تجسمی، داستان‌های شاهنامه و مجموعه سالن‌های سینما، تئاتر، همایش و غیره از جمله زیر پروژه‌های باغ کتاب به شمار می‌آیند.

وی گفت که در تالار علم کودک مجسمه چهره‌های محبوب کودکان قرار دارد و در در این بخش و سایر بخش‌ها از شیوه‌های ترغیبی و تشویقی برای ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان استفاده می‌شود.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در ادامه به مساحت ۱۰ هزار متر مربع بام سبز باغ کتاب تهران اشاره و خاطر نشان کرد: بام سبز، فضایی دلنشین برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان فراهم می‌کند.

باغ کتاب تهران

به گفته «علیرضا جعفری» یکی از موارد قابل‌توجه در پروژه باغ کتاب تهران استفاده وسیع از فضای سبز است که با استفاده از بام سبز علاوه بر زیبایی و افزایش ارزش ساختمان می‌توان تا ۵۰ درصد از هدر رفتن آب جلوگیری کرد.

باغ کتاب مجموعه‌ای فرهنگی و چند منظوره با محوریت کتاب است که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ساخته شده است.

هر یک از عناصر تشکیل دهنده مجموعه با غ کتاب تهران به‌نحوی با فعالیت‌های مرتبط با کتاب در ارتباط است.

فروشگاه‌های مختلف برای فروش محصولات فرهنگی و.... در باغ کتاب باعث جلب مخاطبان بیشتر از هر گروه سنی و با هر جنسیتی می‌شود. همچنین باغ کتاب می‌تواند انواع خدمات را در حوزه تمامی رسانه‌ها با انواع مدیاها (کتاب، سی دی، دی وی دی، اینترنت و...) به مخاطبان خود ارائه دهد.

این مجموعه به‌عنوان یک فضای فرهنگی در طول سال به نمایش و عرضه کتاب و محصولات فرهنگی مرتبط با کتاب‌خوانی می‌پردازد، که علاوه بر افزایش و تسهیل دسترسی علاقه‌مندان به کتاب، این مکان را مبدل به یک مرکز فرهنگی قابل احترام و کامل برای مخاطبان از سنین و سلیقه های متنوع، کرده است.

باغ کتاب تهران، قابلیت ‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین‌المللی در عرصه تخصصی کتاب به‌صورت دائمی، ایفای نقش به‌عنوان هماهنگ‌کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر و بهره‌برداری در اقتصاد کتاب، ترویج نوآوری ها و فناوری های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین‌المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی برخوردار است.

مطالب مرتبط:

    منبع فارس
    برچسب‌ها باغ کتاب

    دیدگاه