مراکز خرید تبریز؛ از لاله پارک تا بازار تاریخی

عاطفه کماسی
یکشنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
مراکز خرید تبریز؛ از لاله پارک تا بازار تاریخی

تبریز یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید است، پس اگر از مسافران این شهر هستید، ادامه مقاله را دنبال کنید تا با مراکز خرید تبریز آشنا شوید. 

تبریز، این شهر گردشگری زیبا علاوه بر آثار تاریخی و دیدنی بسیار، دارای مراکز تجاری قدیمی و جدید فراوان با امکانات مختلف است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

لیست کامل جاهای دیدنی تبریز را در کجارو ببینید و علاوه بر آشنایی با دیگر مراکز خرید این شهر، اطلاعات لازم درباره سایر جاذبه‌های گردشگری آن را نیز به‌دست بیاورید تا برنامه‌ریزی بهتری برای سفر خود داشته باشید.

لاله پارک

لاله پارک تبریز

مرکز خرید لاله پارک یک مجتمع تجاری، تفریحی، اقامتی در بزرگراه پاسداران است که از دو بخش مرکز خرید و هتل ۵ ستاره کایا لاله پارک تشکیل شده است. هتل این مجموعه دهمین شعبه از هتل‌های زنجیره‌ای کایا در ترکیه است. بخش تجاری این مجموعه با مساحت ۲۱ هزار مترمربع دارای ۶ طبقه شامل ۱۲۰ فروشگاه (مانند گالری هنری، مغازه‌های پوشاک، صوتی و تصویری و غیره) و نمایندگی‌های مطرح جهان، سینما، هایپرمارکت، شهربازی، و فودکورت است. البته ۳ طبقه را پارکینگ با گنجایش ۱۵۰۰ نفر به خود اختصاص داده است.

آدرس: میدان شهید فهمیده، بزرگراه پاسداران به‌سمت تهران.

جواهر تبریز

جواهر تبریز

مرکز خرید جواهر یکی از زیباترین مراکز خرید تبریز است که به‌صورت پل روی دو بلوار (۲۹ بهمن و استاد شهریار) و رودخانه میدان چایی ساخته شده است. این مرکز خرید دارای ۶۰ مغازه، رستوران، کافه، شهربازی، کافی‌شاپ، هایپرمارکت و شهربازی است.

ساعت کار: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب. این ساعات در روزهای تعطیل ممکن است تغییر کنند.

آدرس: آبرسان، ابتدای بلوار استاد شهریار

مجتمع  تجاری پردیس

مجتمع تجاری پردیس

این مرکز خرید ۳ طبقه دارای ۱۵۵ واحد تجاری است که کاربری بیشتر آن‌ها به پوشاک اختصاص داده شده است.

آدرس: سنگ‌فرش تربیت.

برج بلور

برج بلور

برج ۲۵ طبقه بلور یک برج تجاری، اداری و خدماتی است که ۳ طبقه را به مرکز خرید و ۱ طبقه را به فودکورت اختصاص داده است. از امکانات برج ۳ طبقه پارکینگ و رستوران گردان در طبقه ۲۵ است.

ساعت کار: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب.

آدرس: آبرسان، فلکه دانشگاه.

پیاده راه تجاری تربیت

پیاده راه تربیت

پیاده راه  تربیت که بخشی از جاده ابریشم محسوب می‌شود، پیاده‌روی سنگ‌فرشی است که در امتداد آن چندین مغازه پوشاک، کیف، کفش و غیره وجود دارند. علاوه بر این مغازه‌ها، تندیس‌هایی از پیشه‌های مختلف تبریز را در این پیاده راه در معرض نمایش قرار داده‌اند.

آدرس: خیابان امام، بالاتر از میدن ساعت، سنگ‌فرش تربیت.

پیاده ‌راه شهریار و فلکه ولیعصر

در این پیاده ‌راه سنگ فرش انواع نمایندگی‌های پوشاک داخلی و خارجی، آب‌نما، ماکت‌ها و مبلمان شهری وجود دارند.

آدرس: شهرکی ولیعصر، فلکه بزرگ ولیعصر.

ستاره باران

ستاره باران

مرکز خرید ستاره باران یکی از مراکز خرید عالی در غرب شهر است که شامل ۳ طبقه تجاری، ۱ طبقه هایپرمارکت و دو طبقه پارکینگ است. همچنین دارای طبقه مادر و کودک، شهربازی سرپوشیده، رستوران و کافه است.

ساعت کار: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب. این ساعات در روزهای تعطیل متغیر هستند.

برج شهر

برج شهر

برج شهر از دیگر مراکز خرید خوب تبریز و شامل ۱۰۰ واحد تجاری، رستوران و کافه است. نکته جالب این مرکز خرید این است که برج شهر به‌صورت ماپیچ شیب‌دار ساخته شده و با طی مسیر به طبقه‌های بالاتر هدایت می‌شوید.

ساعت کار: یکشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه ۲۴ ساعت شبانه روز. شنبه و دوشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب.  جمعه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۸ شب. 

آدرس: بلوار ۲۹ بهمن.

مجتمع تجاری تفریحی رویال

رویال

مرکز خرید ۵ طبقه رویال از مراکز شیک و مدرن شامل ۱۰۰ واحد تجاری، شهربازی سرپوشیده، سالن بولینگ و پارکینگ طبقاتی است.

ساعت کار: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

آدرس: ضلع جنوب شرقی میدان جهاد.

اطلس

اطلس

اطلس از مراکز خرید بزرگ تبریز است که دارای ۱۸ طبقه شامل ۹ طبقه تجاری، ۵ طبقه اداری و ۴ طبقه پارکینگ است. این مرکز مجموعه‌ای از ۱۶۰ مغازه، رستوران، فودکورت، هایپرمارکت، کافی شاپ، شهربازی سرپوشیده و سالن مراسم است.

ساعت کار: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب. ساعات در روزهای تعطیل متغیر است.

آدرس: ولیعصر، خیابان همافر غربی، میدان اطلس.

میلاد نور ولیعصر

میلاد نور ولیعصر

مرکز خرید میلاد نور واقع در طبقه زیرین فلکه بزرگ ولیعصر دارای ۱ طبقه تجاری (۷۸ مغازه) و ۲ طبقه پارکینگ  (با ظرفیت ۳۵۰ اتومبیل) است. در این مرکز خرید می‌توانید (مانند دیگر مراکز خرید که معرفی شد) پوشاک، کیف و کفش، لوازم ورزشی، طلا و جواهرات، لوازم‌خانگی، لوازم صوتی و تصویری مورد نیاز خود را تهیه و از رستوران و کافه و دیگر خدمات استفاده کنید.

آدرس: کوی ولیعصر، فلکه بزرگ، مرکز تجاری میلاد نور ولیعصر.

مرکز خرید رشدیه

رشدیه

این مرکز خرید ۳ طبقه دارای ۲۵۰ واحد تجاری شامل پوشاک مجلسی زنانه، محصولات آرایشی و بهداشتی، زیورآلات و بدلیجات و غیره است.

امکانات: پارکینگ با ظرفیت ۴۰۰ اتومبیل، رستوران، کافی‌شاپ، سرویس بهداشتی، سیستم اعلام و اطفا حریق، سیستم تهویه هوا و پلع برقی.

ساعت کار: هر روز از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۲:۳۰ بعدازظهر و از ساعت ۴:۳۰ بعدازظهر تا ۱۰:۳۰ شب.

آدرس: شهرکی رشدیه، میدان شهید فهمیده.

مرکز خرید والمان

والمان

والمان که طولانی‌ترین مرکز خرید تبریز به شمار می‌رود، شامل ۴۰۰ واحد تجاری، هایپرمارکت، رستوران، کافی‌شاپ، کافی‌نت، کتاب‌فروشی، پارکینگ و غیره است.

آدرس:  خیابان والمان.

بازار تاریخی تبریز

سرای مظفریه بازار تبریز

بازار تبریز با مساحت یک کیلومتر مربع یکی از بزرگ‌ترین بازارهای سرپوشیده ایران و آسیا است. تاریخ بنای این بازار مشخص نیست، اما در سال ۱۱۹۳ توسط حاکم وقت بازسازی شد و در سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی قرار گرفت. این بازار از بازارچه‌ها، دالان‌ها، سراها، و کاروان‌سراهای بسیاری تشکیل شده و شامل ۵۵۰۰ باب حجره، مغازه و فروشگاه، ۳۵ باب سرا، ۲۵ باب تیمچه، ۳۰ مسجد، ۲۰ راسته و راسته بازار، ۱۱ دالان، ۵ حمام، ۱۲ مدرسه و ۴۰ گونه شغل است.

راسته بازارها (معبرهای عمومی مسقف که فاقد در ورودی و معابر اصلی بازار هستند) شامل بازار جدید، بازا قدیم، بازار کفاشان، بازار صفی، بازار جمعه مسجد، قیزبستی بازار، بازار کلاهدوزان، بازار صادقیه، بازار یمنی دوز، سراجان، پنبه‌چی بازار، بازار رنگی خیابان، بازار ابوالحسن، بازار کره‌نی خانا، شیشه‌گر خانه، بازار دوه‌چی، بازار بیگلربیگی، و بازار دلاله‌زن هستند.

در واقع بازدید از این بازار سنتی علاوه بر ایجاد فرصتی برای خرید، سفری به تاریخ را برای شما فراهم می‌کند.

به یاد داشته باشید که کجارو می‌تواند در انتخاب تور تبریز و سایر تورهای داخلی و خارجی نیز به شما کمک کند. ما با همکاری آژانس‌های معتبر گردشگری فهرستی از ده‌ها تور را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید تور مورد نظر خود را انتخاب کرده و با پایین‌ترین قیمت خریداری کنید.

دیدگاه