پروازهای قطر با امارات، عربستان و مصر قطع شد

محبوبه پوریوسفی
دوشنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
پروازهای قطر با امارات، عربستان و مصر قطع شد

شرکت‌ها و خطوط هواپیمایی امارات، عربستان و مصر در یک اقدام هماهنگ پروازهای هوایی خود به سمت قطر را قطع کردند.

بنا به اعلام شرکت هواپیمایی الامارات در دبی، پروازهای رفت و برگشت این شرکت هواپیمایی به دوحه پایتخت قطر از صبح فردا سه‌شنبه به حالت تعلیق در می‌آید.

هواپیمایی امارات

این شرکت هواپیمایی گفت که آخرین پرواز از دوبی به دوحه ساعت دو و نیم صبح فردا انجام خواهد شد و آخرین پرواز از دوحه به مقصد دوبی نیز ساعت سه و ۵۰ دقیقه فردا صبح انجام خواهد شد.

شرکت هواپیمایی الاتحاد امارات نیز چند ساعت پیش پروازهای رفت و برگشت خود به قطر را به حالت تعلیق درآورد.

«فلای دوبی» دیگر شرکت هواپیمایی اماراتی بود که همه پروازهای خود به دوحه را از فردا سه‌شنبه تعلیق کرد.

هواپیمایی دبی

شرکت خطوط هواپیمایی العربیه نیز اعلام کرد که پروازهای خود بین شهرهای شارقه و دوحه را از فردا سه‌شنبه تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درمی‌آورد.

شرکت خطوط هواپیمایی قطر نیز تعلیق همه پروازهای خود به عربستان را اعلام کرد و به دنبال آن شرکت هواپیمایی مصر نیز از تعلیق همه پروازهای خود به دوحه قطر خبر داد. خطوط هواپیمایی عربستان نیز در صفحه توییتری خود تعلیق همه پروازهای خود به قطر را اعلام کرد.

پیش از این نیز باشگاه الاهلی عربستان قرارداد اسپانسری خود را با شرکت خطوط هواپیمایی قطر فسخ کرد.

در سایه مطالب منتشر شده در سایت رسمی خبرگزاری دولتی قطر به نقل از امیر این کشور، تنش و درگیری بی‌سابقه‌ای این روزها بین امارات، مصر، بحرین و عربستان با قطر به راه افتاده است که با حمله متقابل رسانه‌های دوطرف همراه است.

دولت قطر اعلام کرده است که این سایت هدف حمله سایبری قرار گرفته و مطالب منتشر شده متعلق به امیر قطر نیست اما عربستان و امارات این توضیح قطر را رد کرده‌اند.

در پی بالا گرفتن این تنش‌ها که درست چند روز بعد از اجلاس سران تعدادی از کشورهای عربی و اسلامی با ترامپ به میزبانی عربستان در شهر ریاض آغاز شد، دولت کویت درصدد میانجی‌گری برآمد که با توجه به اعلام قطع روابط به نظر می‌رسد که این میانجی‌گری بی‌نتیجه بوده است.

کشورهای بحرین، عربستان، مصر و امارات امروز دوشنبه قطع روابط دیپلماتیک خود با قطر را اعلام کردند.

مطالب مرتبط:

    منبع تسنیم

    دیدگاه