بنای ۱۸۰۰ ساله زیر متروی شهر رم کشف شد

تیم  کجارو
سه شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
 بنای ۱۸۰۰ ساله زیر متروی شهر رم کشف شد

از زیر متروی شهر رم در ایتالیا، بقایای یک ساختمان متعلق به قرن سوم میلادی کشف شد.

شهر رم ایتالیا دارای سیستم مترو محدودی است چرا که عملیات حفاری در آن همواره با کشف محوطه‌ها و بناهای تاریخی کهن از زیرِ زمینِ یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین پایتخت‌های کهن جهان همراه است.

باستان‌شناسان از زیر مترو در شهر رم ایتالیا، بقایای ساختمانی متعلق به قرن سوم میلادی را کشف کردند.  حفاری‌ها برای احداث شبکه جدید خطوط مترو در شهر رم ایتالیا به کشف بقایای یک ساختمان متعلق به قرن سوم میلادی و همچنین اسکلت ۱۸۰۰ ساله و سوخته یک سگ شد که احتمالا در آتش‌سوزی و متعاقب آن فروریختن این ساختمان کشته شده است.

باستان‌شناسان اعلام کردند که روز ۲۳ می و در بررسی یک گودال با عمق ۱۰ متری در نزدیکی دیوارهای تاریخی اولیان شهر رم و در جریان پروژه احداث خط C مترو موفق به این اکتشاف شده‌اند.

کشف بقایای خانه ۱۸۰۰ ساله زیر مترو در رم

وزیر فرهنگ ایتالیا این کشف را شبیه ویرانه‌های شهر پمپئی دانست که ساکنان آن بر اثر فوران آتشفشان کوه وزوو در سال ۷۹ میلادی بر اثر حرارت زیاد کشته و در همان‌جا مدفون شدند.

احتمال می‌رود  ویرانه‌های کشف‌شده زیر مترو شهر رم احتمالا متعلق به خانه یک نجیب‌زاده در نزدیکی تپه «کایلیان» و یا سربازخانه‌ای باشد که پیش‌تر بخش‌هایی از آن در جریان حفاری‌های مترو کشف شده بود.

باستان‌شناسان می‌گویند آتنش موجب سخت‌ترشدن برخی از این آثار هنری شده که همین امر حفظ آن‌ها را باکیفیتی بی‌سابقه میسر ساخته است.

از جدیدترین اکشتافات می‌توان به کشف یک چهارپایه، دو میز، نرده‌های چوبی،‌ بقایای دیواره‌های نقاشی‌ و تزئین‌شده با موزائیک‌های سرخ و سیاه و سفید اشاره کرد که سرنخ‌هایی برای پی بردن به نحوه زندگی و ساختمان‌سازی رومن‌ها در دوره میانی امپراطوری روم در اختیار باستان‌شناسان و محققان قرار داده است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه