کمپ فیل های Maesa در چیانگ‌ مای، تجربه دلنشین در شمال تایلند

سمیه اکبری
سه شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
کمپ فیل های Maesa در چیانگ‌ مای، تجربه دلنشین در شمال تایلند

کمپ فیل‌های Maesa در سی کیلومتری شهر چیانگ‌مای، تایلند واقع شده است و یکی از زیباترین تجربه‌های گردشگران است. همراه کجارو باشید تا گزارش اختصاصی از این کمپ‌ فیل را مشاهده کنید.

بی جهت نیست، چیانگ‌مای را «رز شمال تایلند» می‌نامند. در این شهر هر تفریحی برای هر سنی وجود دارد. یکی از اصلی‌ترین دیدنی‌های چیانگ‌مای، کمپ‌های فیلی است که در خارج شهر واقع شده‌اند. فاصله آن‌ها از شهر با اتوموبیل ۳۰ دقیقه است. کمپ فیل‌های Maesa بزرگترین‌ آن‌ها است که بیش از ۸۰ فیل تربیت شده در آنجا حفظ و نگهداری می‌شود. هر روز ساعت ۹ صبح نمایش‌های مختلف فیل‌ها در این کمپ اجرا می‌شود. علاوه بر این، در این کمپ، بسیاری از گردشگران‌ می‌توانند یک یا چند روز در اقامت‌گاه‌های ویژه‌ای که تعبیه شده، ساکن شوند تا تجربه زندگی با این فیل‌های دوست داشتنی را داشته باشند.  

کمپ فیل ها

در این سفر که همراه نهاد گردشگری تایلند (TAT) در ایران و  نماینده هواپیمایی تای‌ایرویز به چیانگ ‌مای آمده بودم، به دیدنی‌های شهر سر زدیم. به نظر من جالب‌ترین دیدنی این سفر کمپ فیل‌های Maesa بود.

پیش از هر چیز، شما را به دیدن گزارش ویدیویی کجارو از کمپ فیل Maesa دعوت می‌کنم. 

دانلود ویدیو ۷۲۰p | تماشا از یوتیوب

غذا دادن به فیل‌ها

اولین تجربه همه گردشگران غذا دادن به فیل‌ها است که بسیار لذت بخش است. از ساعت ۹ صبح به مدت نیم ساعت همه می‌توانند به فیل‌ها غذا بدهند. فیل‌ها فوق‌العاده موجودات باهوشی هستند. اگر به آن‌ها انعام دهید بلافاصله تشکر می‌کند و آن را به فیلبان می‌دهد. گرچه آن‌ها تربیت شده‌اند اما به صورت کلی از هوش و ذکاوت بالایی بهره‌مند هستند.

کمپ فیل‌ های Maesa

حمام کردن فیل‌ها در معرض گردشگران

یکی دیگر از هیجانات این کمپ شست و شوی فیل‌ها توسط فیلبانان بود. فیل‌ها با حرکات با مزه حین شست و شو گردشگران را مشغول کرده بودند. حمام کردن فیل‌ها هر روز انجام می‌شود.

کمپ فیل Maesa

شست و شوی فیل‌ها به صورت گروهی انجام شد و حدودا نیم ساعت زمان برد تا همه فیل‌ها شسته شوند.

شست و شوی فیل ها

نمایش‌های مختلف فیل‌ها

هوش بالا، حافظه بسیار قوی و رفتار مهربان فیل‌ها با گردشگران سه مشخصه اصلی فیل‌های کمپ Maesa و قطعا دیگر کمپ‌های اطراف آن هستند. آن طور که مشخص بود این فیل‌ها از کودکی تحت تعلیم و تربیت واقع شده بودند و هر کدام از آن‌ها مهارت ویژه‌ای داشتند. مهارت‌‌هایی مثل فوتبال بازی کردن، نقاشی روی بوم کشیدن، دارت بازی کردن و حرکات مختلف با‌مزه انجام دادن.

کمپ فیل‌های چیانگ مای

هر کدام از این‌ها نمایش‌های ۱۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای طول می‌کشید. 

نمایش اول: تعظیم کردن کردن

کمپ فیل

دسته دسته فیل‌ها می‌امدند و به فیلبانان و حتی تماشاچیان که دور تا دور چایگاه مخصوص نشسته بودند، تعظیم می‌کردند و حرکات جالب دیگر که در ویدیوی بالا مشاهده کردید، انجام می‌دادند.

نمایش دوم: بازی فوتبال

کمپ فیل‌ها

در این نمایش فیل‌ها دو دسته می‌شدند و به صورت گروهی فوتبال بازی می‌کردند. نکته جالب این نمایش این بود که اگر گاهی هیچ کدام از دو تیم موفق به گل زنی نمی‌شدند با زیرکی توپ را از فاصله کمتر از یک متری هدف، وارد دروازه می‌کردند که این خود بسیار مفرح و دوست‌داشتنی بود و باعث نشاط تماشاچی‌ها می‌شد. 

نمایش سوم: نقاشی کشیدن

کمپ فیل ها

در این نمایش فیل‌ها به صورت باور نکردنی روی بوم مناظر زیبا خلق می‌کردند. ۵ فیل در جایگاه مخصوص با رنگ روغن و قلمو روی بوم نقاشی می‌کشیدند. 

کمپ فیل ها

بعد از اتمام نقاشی فیل‌ها، اثر هنری آن‌ها را به فروش می‌رساندند. چیزی معادل ۳۰ تا ۷۰ هزار تومن آثار را بسته به زحمتی که فیل کشیده است، می‌فروختند.

نمایش چهارم: بازی دارت

کمپ فیل ها

در این قسمت یکی از تماشاگران در مقابل یکی از فیل‌ها قرار می‌گیرد تا با هم مسابقه دارت دهند. جالب است بدانید کمتر کسی می‌تواند در این قسمت فیل‌ها را شکست دهد. آن روز هم تماشاچیِ حریف، مغلوب فیل زیرک و باهوش شد.

کمپ فیل‌ها

در گزارش‌های بعدی من از شهر زیبای چیانگ‌مای،‌ دیدنی‌های زیبای دیگری از بهشت شمال تایلند خواهید دید. لطفا نظرات خود را برای ما بنویسید.

مطالب مرتبط:

    منبع کجارو
    برچسب‌ها کمپ

    دیدگاه