سفر به فیلیپین؛ کشوری با ۷۱۰۰ جزیره

علیرضا  طبیب زاده
سه شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
سفر به فیلیپین؛ کشوری با ۷۱۰۰ جزیره

فیلیپین یکی از مقاصد گردشگری جنوب شرق آسیا است. با کجارو همراه باشید تا در مورد سفر در کشور فیلیپین بیشتر بدانید.

فیلیپین کشوری که بیش از ۷۱۰۰ جزیره دارد و در جنوب شرق آسیا هر ساله میزبان گردشگران بی‌شماری از چهار گوشه دنیا است. وقتی صحبت از فیلیپین می‌شود ممکن است اکثر افراد شهر مانیل (پایتخت کشور فیلیپین) با آسمان خراشهای سربه فلک کشیده‌ و مراکز خرید و فروشگاه‌های مدرن و زیبایش در ذهنشان تداعی شود ولی جالب است بدانید که سایر شهرهای فیلیپین این‌گونه نیستند و حتی برخی از معروفترین نقاط گردشگری فیلیپین هنوز زیر ساخت‌های مدرن و خوبی ندارند، با این وجود طبیعت بی‌نظیر این کشور گردشگران را مجذوب زیبایی‌های خودش می‌کند. برای بسیاری از گردشگران که آگاهی کافی از شرایط این کشور ندارند و برای اولین بار به فیلیپین سفر می‌کنند ممکن است وضعیت حمل و نقل عمومی، جاده‌های باریک، فرودگاه‌هایی با شرایط تهویه نه چندان خوب و عدم دسترسی و یا دسترسی ضعیف به اینترنت بسیار آزار دهنده باشد. در ادامه با موارد مثبت و یا منفی که در سفر به فیلیپین روبه‌رو میشوید آشنا خواهید شد.

فیلیپین

در فیلیپین بیش از ۷۱۰۰ جزیره کوچک و بزرگ وجود دارد که بیشتر آنها واقعا ارزش دیدن و سفر کردن را دارند. طبیعت‌های بکر و سواحل زیبای آنها در مجاورت اقیانوس آرام از مهمترین دلایل سفر به این جزایر است. بسیاری از این جزایر فاصله زیادی با یکدیگر ندارند به همین دلیل سفر جزیره به جزیره‌ای دیگر (مسافت اغلب این سفرهای بین جزیره ای بسیار کوتاه است.) از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این کشور است. کشور فیلیپین بدون شک یکی از مقاصد ارزان و رویایی برای گردشگران است. از غذا گرفته تا هزینه اقامت در هتل بسیار ارزان هستند و به همین دلیل یک سفر ارزان پیش‌روی مسافران به مقصد فیلیپین قرار دارد.

فیلیپین

در فیلیپین گویش‌ها و لهجه‌های مختلف بسیاری وجود دارد ولی اکثر مردم به زبان تاگالوگ صحبت می‌کنند. البته این در حالی است که بیشتر مردم انگلیسی متوجه می‌شوند و می‌توانند به زبان انگلیسی هم صحبت کنند و در نتیجه گشت و گذار در نقاط نه چندان ناشناخته نیز برای گردشگران راحت است.

فیلیپین

فیلیپین

مانیل پایتخت کشور فیلیپین

غذاهای فیلیپینی از نکات مثبت سفر به فیلیپین هستند که حتما باید امتحان شوند و قطعا از طعم و مزه این غذاها لذت خواهید برد. رستوران‌های محلی در اقصی نقاط کشور غذاهای خاص و منحصر به فرد خود را ارائه می‌دهند. جالب است بدانید که در فیلیپین غذاهای فصلی هم وجود دارند که همین امر سبب شده است تنوع و گوناگونی غذاهای این کشور بسیار بالا باشد. هر منطقه غذای محلی خاص خود را دارد که حتما باید امتحان کنید. البته در تمامی مناطق فیلیپین در کنار غذاهای محلی غذاهای بین‌المللی هم می‌توانید پیدا کنید.

سه‌چرخه‌ها یکی از محبوب‌ترین و اصلی‌ترین وسایل نقلیه در فیلیپین هستند.این سه‌چرخه‌ها که در میان مردم محلی به توک-توک شناخته می‌شوند قابلیت حمل ۳ تا ۴ نفر را دارند و در مواقع اوج ترافیک بسیار کاربردی، سریع و مورد استفاده هستند. پس در گردش‌های درون شهری بهتر است برای فرار از ترافیک از این سه‌چرخه‌ها استفاده کنید. همچنین تاکسی‌های آن لاین (مانند اوبر) و خطوط مترو در شهرهای بزرگ مثل مانیل و سبو می‌توانند گزینه‌های خوبی برای حمل و نقل درون‌شهری با قیمت‌های بسیار ارزان باشند.

فیلیپین

هتل‌های فیلیپین شاید قسمت ناخوشایند سفر به فیلیپین باشند. اکثر هتل‌های فیلیپین امکانات بسیار معمولی و گاها ضعیفی دارند. البته با کمی تحقیق می‌توانید هتل‌های نسبتا مناسب و یا حتی خانه‌های مبله خوبی پیدا کنید ولی به طور کلی انتظار بالایی از هتل‌های فیلیپین نباید داشته باشید.

سرعت اینترنت از دیگر مواردی است که شاید در سفر به فیلیپین شما را حتی عصبانی کند. حتی در شهرهای بزرگ مثل مانیل هم سرعت اینترنت نسبتا پایین است و این وضعیت در شهرهای کوچک و نقاط دور افتاده بدتر هم می‌شود. پس در سفر به فیلیپین انتظار اینترنت پرسرعت را نداشته باشید. تأخیر پروازها به خصوص پروازهای داخلی یک امر رایج در فیلیپین است پس اگر پروازتان با تأخیر یک یا دو ساعته روبه‌رو شد خیلی تعجب نکنید.

وسایل نقلیه عمومی در خارج از شهرهای بزرگ بسیار کم است و حتی در بعضی از مناطق وجود ندارند. این مشکل حتی در نقاط توریستی شناخته شده هم گاهی دیده می‌شود. پس به خاطر داشته باشید در مدت سفر خود در فیلیپین قبل از عزیمت به هر مقصدی از وضعیت وسایل نقلیه درون شهری و برون‌شهری و ساعت حرکت آنها اطلاعات کافی بدست آورید.

فیلیپین

ترافیک‌های سنگین به خصوص در شهرهای بزرگی مثل مانیل، سیبو و داوائو در بیشتر ساعات شبانه‌روز سبب می‌شوند که شما وقت خود را از دست بدهید. این وضعیت در مانیل بسیار بدتر است و ممکن است در بعضی از مواقع ساعت‌ها در ترافیک بمانید.

فیلیپین

سواحل زیبای فیلیپین در جهان بسیار شهرت دارند به خصوص مرجان‌های منحصر به فرد این منطقه سبب شده تا غواصی از قسمت‌های اصلی سفر فیلیپین باشد. «ایل نیدو» (Elnido) در پالاوان و «براکای» (Boracay) به خاطر صخره‌های در جای شگفت‌انگیزشان بسیار شناخته شده هستند. البته به دلیل پدیده گرمایش زمین، فعالیت‌های مخرب بشر در طی دوره‌های گذشته این صخره‌های مرجانی با خطر نابودی روبه‌رو شده‌اند و امروزه بسیاری از مناطق تحت حفاظت هستند با این حال در مناطق گردشگری شما هنوز هم شانس دیدن مرجان‌ها را خواهید داشت.

فیلیپین

منبع travelpulse

دیدگاه