بدترین توصیه هایی که برای سفر شنیده ام! (قسمت اول)

بدترین توصیه هایی که برای سفر شنیده ام! (قسمت اول)

شایان شفایی
| پنجشنبه, ۲۹ تیر ۹۶ ساعت ۱۹:۰۰

در زمینه سفر و گردشگری همواره توصیه‌های زیادی از منابع مختلفی شنیده‌ایم. اما بدترین توصیه‌های ممکن در زمینه سفر کدامند؟ با کجارو همراه باشید.

دنیای اینترنت امروزه پر شده از بلاگ‌هایی که هر کدام به نحوی در زمینه گردشگری فعالیت می‌کنند و به نظر می‌رسد اکثر گردشگران و عاشقان سفر این روزها در حال نوشتن خاطرات، تجربیات و توصیه‌های خود من باب سفرهایشان هستند. به لطف تکنولوژی این روزها متاسفانه یا خوشبختانه هر کسی می‌تواند نصیحت‌ها و توصیه‌های خاص خود را برای عموم افراد منتشر کند. حرف ما این نیست که این مسئله خوب است یا بد! مسئله این است که بعضی از این نصیحت‌ها و توصیه‌هایی که گاها در فضای مجازی و بلاگ‌ها می‌خوانیم واقعا بد هستند. هدف ما در این مقاله دقیقا همین است. ما قصد داریم چند مورد از بدترین نصیحت‌ها و توصیه‌هایی که در زمینه سفر و گردشگری در بلاگ‌ها، فضای مجازی یا حتی به صورت رو در رو به چشممان خورده را نام ببریم و با دلیل بگوییم که چرا این توصیه‌ها واقعا بد هستند؟ پس تا انتها همراه ما باشید.

تلفن همراه خود را خاموش کنید!

توصیه سفر

باور کنید ما هم این مسئله را می‌دانیم! سفر کردن به ما این امکان را می‌دهد که در لحظه زندگی کنیم. سفر کردن دریچه‌ای است که به سوی آشنایی با افراد جدید، کسب تجربیات جدید و ثبت خاطراتی طلایی باز می‌شود. اما سوال اینجا است که ما چطور می‌توانیم در لحظه زندگی کنیم اگر قرار باشد در طول سفر مدام از تلفن همراه خود استفاده کنیم؟ این سوال دقیقا همان چیزی است که ما با آن مشکل داریم و مخالفش هستیم! پس دلایلمان را بخوانید و از این به بعد هم تلفن همراه خود را در طول سفر فراموش نکنید!

توصیه سفر

تلفن همراه خود را در طول سفر فراموش نکنید!

شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام، فیسبوک و سایر شبکه‌های اجتماعی که این روزها بسیاری از افراد از طریق تلفن همراه خود از آن‌ها استفاده می‌کنند، به من و شما اجازه می‌دهند تا بعضی از لحظات ارزشمند خود در طول سفر را برای همیشه ثبت کنیم و همواره آن‌ها را به یاد داشته باشیم. این شبکه‌ها با امکانات و قابلیت‌های خود به ما این امکان را می‌دهند تا کارگردان هنری لحظات زندگی خود باشیم و تجربیات خود را به آن شکلی که ترجیح می‌دهیم ثبت کنیم. این کار می‌تواند برای دوستان، آشنایان و سایر افراد نیز مفید و الهام بخش باشد و از سویی دیگر شما به عنوان یک عضو در این شبکه‌ها می‌توانید از تجربیات سایر افراد الهام بگیرید.

جدا از بحث شبکه‌های اجتماعی، تلفن‌های همراه این روزها بسیار کارآمد هستند و در طول سفر گردشگران می‌توانند به کمک برنامه‌های راهنمای وسایل مورد نیاز برای سفر، نقشه، سیستم‌های ترجمه‌ای و محاوره‌ای و بسیاری از برنامه‌های کاربردی دیگر که کاملا با سفر کردن در ارتباط هستند، سفری به مراتب آسان‌تر و بی دغدغه داشته باشند. این ابزارها در بسیاری از حالات به ما کمک می‌کنند تا با فرهنگ و آداب و رسوم خاص مقصد سفرمان آشنا شویم و برای یکرنگ شدن با آن‌ها کمتر دچار مشکل شویم.

توصیه سفر

اما مهم‌ترین دلیل برای به همراه داشتن تلفن همراهتان در طول سفر این است که تلفن‌های هوشمند امروزه عملا یک لایه امنیتی جدید برای شما فراهم خواهند کرد. به لطف نقشه و جی پی اس، احتمال گم شدن فرد به حداقل می‌رسد و در صورت بروز هرگونه مشکلی، فرد به کمک تلفن همراه خود می‌تواند وضعیت خود را به سایرین اطلاع دهد. تمامی مواردی که ذکر شد دلایلی مبنی بر این مسئله هستند که شما باید تلفن همراه خود را در طول سفر به همراه داشته باشید و از آن استفاده کنید. آیا با تمام دلایلی که خواندید باز هم به نصیحت افراد در زمینه خاموش کردن تلفن همراهتان در سفر گوش خواهید داد؟

ارزان‌ترین پرواز را رزرو کنید!

توصیه سفر

این نصیحت از آن دسته نصیحت‌هایی است که به نظر می‌رسد در زمره بهترین توصیه‌های سفر قرار می‌گیرند اما ما کاملا با این مسئله مخالف هستیم! هنگامی که قصد سفر به جایی را دارید، قطعا افرادی هستند که به شما بگویند:

ارزان‌ترین پرواز را رزرو کن!

شاید بسیاری از افراد هم به این نصیحت گوش کنند و بنابر دلایل اقتصادی این کار را انجام دهند و بسیار هم از کار خود راضی باشند اما هنگامی که روز پروازشان فرا می‌رسد متوجه زیان‌های این کار خواهند شد. در بسیاری از موارد پرواز ارزان قیمت با طولانی بودن مسافت خود، تاخیرهای بسیار زیاد احتمالی‌اش و تغییراتی که در آن به وجود می‌آید باعث اذیت شدن گردشگران خواهد شد. پس یک بار دیگر پیش از هر تصمیمی به این مسئله فکر کنید. آیا پرداخت هزینه بیشتر و داشتن سفری به مراتب راحت‌تر و آسان‌تر ارزشش را نخواهد داشت؟

تنها سفر نکنید!

توصیه سفر

این مورد از آن مواردی است که اشتباه به تمام معنا به شمار می‌آید! دنیای بی نهایت و بدون مرز امروزی که با تکنولوژی در هم آمیخته شده است، فرصتی ایده‌آل است برای کسب تجربیات و اطلاعاتی که به جرئت می‌توان گفت تمام نخواهند شد! فضای مجازی این روزها پر شده از گردشگرانی که به صورت انفرادی سفر می‌کنند و تجربیات خود را با سایرین به اشتراک می‌گذارند. تا کنون همه ما بارها از زبان افراد مختلف جملاتی متنوع شنیده‌ایم که همه آن‌ها تنها یک معنا را منتقل می‌کنند:

تنهایی سفر نکن!

این نصیحت کاملا اشتباه است! سفر کردن به صورت تنهایی می‌تواند یکی از هیجان انگیزترین و خاطره‌انگیزترین تجربیات زندگی یک گردشگر به شمار بیاید و باعث شود تا فرد از مرز اطمینان و نقطه امنی که برای خود ساخته خارج شود. در نتیجه هیچگاه سفرهای انفرادی را نادیده نگیرید و هیچگاه خود را از این تجربه شگفت‌انگیز محروم نکنید. اما اگر باز هم حرف‌های کلی ما در مورد مزیت‌های فوق‌العاده تنهایی سفر کردن شما را قانع نکرد و به جزییات و توضیحات بیشتری احتیاج دارید، دو مقاله زیر را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:

توصیه سفر

نظر شما در مورد اولین قسمت از این مقاله و سه مورد اول از بدترین توصیه‌هایی که درباره سفر گفته می‌شوند چیست؟ آیا شما هم این توصیه‌ها را زیاد شنیده‌اید؟ با آن‌ها موافق هستید یا مخالف؟ نظرات و تجربیات خود را با کجارو در میان بگذارید.

منبع stayatbase
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات