تشکیل کارگروه برنامه ریزی تبریز ۲۰۱۸

تشکیل کارگروه برنامه ریزی تبریز ۲۰۱۸

تیم  کجارو
| پنجشنبه, ۱۱ خرداد ۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

کارگروه تخصصی بررسی نحوه برنامه‌ریزی و پیشرفت برنامه‌ها ویژه میزبانی تبریز ۲۰۱۸ تشکیل می‌شود.

روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد  در اولین جلسه این کارگروه، با بررسی وضعیت برنامه‌های تدارک دیده شده اعم از تقسیم‌بندی موضوعات متناسب با معاونت‌های تخصصی سازمان و دستگاه‌های عضو، زمان اجرایی شدن، میزان اعتبارات مورد نیاز و همچنین پیشرفت‌های حاصل، بهره‌مندی از فرصت بین‌المللی انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی و به تبع آن تحقق رویدادهای مختلف در بازه زمانی یک ساله ۱۳۹۶-۱۳۹۷ را رویکردی ملی خواند. وی در ادامه افزود:

نیاز است از تمام ظرفیت های موجود برای هر چه با شکوه تر اجرا شدن این رویداد بهره مند شد.

به دستور ریاست سازمان، تمام بخش های تخصصی مکلف به ارائه برنامه و توجه بیشتر به رویداد تبریز ۲۰۱۸ هستند و  بر این اساس نیاز است نتایج آخرین اقدامات صورت گرفته در کارگروه مذکور جمع بندی و تاثیر نتایج حاصل در پیشبرد برنامه ریزی صورت گرفته اعمال شود. رحمانی موحد گفت:

نیاز است معاونت‌های تخصصی سازمان برش موضوعی و زمانی از اولویت‌های برنامه‌های خود را تعریف کنند.  به سرانجام رساندن پروژه‌های نیمه تمام در سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ جای گرفته است و همچنین رویدادهایی که متناسب با این سه حوزه موجب معرفی جنبه های مختلف فرهنگ، تاریخ و هویت ملی کشور خواهند شد، بر مبنای اولویت های اجرایی تعیین شوند.

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در اجرای برنامه‌های مربوط به رویداد تبریز ۲۰۱۸ نقش اساسی دارد.  برگزاری نخستین جلسه ستاد ملی سیاست گذاری تبریز به ریاست معاون رییس جمهور و رییس سازمان و پیرو آن تشکیل کارگروه تخصصی مربوطه در تعامل با ستاد استانی این رویداد، نشان از گستردگی برنامه ریزی صورت گرفته و همچنین تعاملات فرابخشی مورد نیاز دارد.

کارگروه برنامه ریزی تبریز ۲۰۱۸

بخش ستاد ملی با تمام توان ظرفیت‌های کشوری را برای حمایت از ستاد استانی تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی به خدمت گرفته می‌شود و  بر این اساس نیاز است ضمن ارتباط دو سویه و مداوم بخش‌های زیر مجموعه ستاد ملی و استانی، همکاری گسترده‌ای در سطح کشور شکل گیرد.

رحمانی از اعضای حاضر خواست با تهیه گزارش‌های ماهانه از روند پیشرفت برنامه‌ها، با استخراج نقاط قوت و ضعف، سبب رصد دائمی وضع موجود و تعیین میزان مشارکت بخش‌های تابع شوند.

در این نشست مقرر شد با توجه به محدودیت زمانی، ستاد برنامه ریزی و اجرایی استانی حداکثر تا پایان هفته دیگر نسبت به تهیه و تدوین جدول زمانبندی اقدامات و برنامه‌های مصوب « تبریز ۲۰۱۸ » تا آغاز سال نو میلادی (تا دوشنبه ۹۶/۱۰/۱۱) و همچنین متعاقب آن، حداکثر تا یک ماه بعد، ستاد استانی جدول زمانبندی شده اقدامات و برنامه‌های مصوب خود را از آغاز سال نو میلادی (۹۶/۱۰/۱۱) تا پایان سال ۲۰۱۸ ( ۹۷/۱۰/۱۱)، به دبیرخانه ستاد ملی ارسال کنند.

منبع ایسنا
برچسب‌ها تبریز

دیدگاه  

    تبلیغات