چگونه در تابستان سفری ارزان و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

چگونه در تابستان سفری ارزان و مقرون به صرفه داشته باشیم؟

محبوبه حسنی
| پنجشنبه, ۱۴ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۳:۳۰

سفری ارزان و کم‌ هزینه، اولویت هر گردشگر و مسافر است. همراه کجارو باشید تا در ادامه شما را با برخی از این راهکارها، آشنا کنیم.

یکی از ارزشمندترین مواردی که انسان‌ها هنگام مواجه شدن با آن، شادی و شور خاصی را تجربه می‌کنند، گذراندن تعطیلات، در سفر و گردش است.

اما نباید از این مسئله غافل شد که ممکن است تمامی علاقه‌مندان به سفر، به لحاظ مالی قادر به تجربه‌ی این مورد شیرین و دوست‌داشتنی نباشند. این در حالی است که با کمی برنامه‌ریزی و به کاربردن راهکارهایی مناسب، می‌توان سفرهایی کم‌خرج، کم‌هزینه و مناسب را طراحی و تجربه کرد.

سفر ارزان در تابستان

ممکن است که در فصل گرم تابستان، در برخی از نواحی و نقاط کشور، آب و هوا برای حتی مدتی کوتاه خنک و دلچسب باشد، و این می‌تواند بهترین زمان برای لذت بردن از یک مسافرت عالی و ایده‌آل در نظر گرفته شود. تعطیلاتی تابستانی، بدون آن که حتی ریالی بیشتر از حد معمول برای شما هزینه در بر داشته باشد. البته نباید فراموش کرد که تابستان یکی از شلوغ‌ترین ایام سال برای مسافرت با خطوط هوایی است و بهره‌مندی از سفری راحت، بدون دغدغه و دوری از هرگونه شلوغی، آرزوی هر مسافری است. پس نگران نباشید و با توجه به راهکارهایی که در ادامه در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم، سفری ارزان و مقرون به صرفه را در یک تعطیلات تابستانی، تجربه کنید.

۱. از تخفیفات یا هراج‌های فصلی استفاده کنید

سفر ارزان در تابستان

ابتدا شروع کنید به برنامه‌ریزی برای تعطیلات و مشخص کنید که در چه زمانی قادر به استفاده از خطوط هوایی خواهید بود. در تابستان قیمت‌ها به اوج خود می‌رسد و بسیار گران هستند، بویژه در چهارم جولای (July)، این در حالی است که بهای بلیط‌های خطوط هوایی، به طرز کاملا چشم‌گیری از ۱۵ ماه ژوئن (June) کاهش خواهد یافت. همچنین در هفته سوم از ماه آگوست (August) دوباره با کاهش بهای بلیط‌های خطوط هواپیمایی مواجه می‌شوید. بنابریان می‌توان این ایام را برای دریافت بلیط ارزان و مقرون به صرفه، انتخاب کرد.

 بسیاری از قیمت‌ها در زمانهایی که مدارس باز هستند، نسبت به سایر ایام، کم‌تر است

البته با کمی هوش و ذکاوت متوجه می‌شوید که در ایام باز بودن مدارس، بسیاری از قیمت‌ها نسبت به سایر ایام، کم‌تر است و این یک قانون و اصل است: زمانی که بچه‌ها در مدرسه هستند، قیمت‌ها پایین‌تر است. بنابراین اگر فرزندان شما فارغ‌التحصیل شده یا هنوز به سن مدرسه نرسیده‌اند، می‌توانید این اصل را یک مزیت دانسته و از تخفیفات فصلی، به خوبی استفاده کنید. همچنین می‌توانید در این ایام بخصوص، با استفاده از سایت‌های معتبر، فروشگاه‌ها و پروازهایی که مزیت تخفیفات فصلی را ارائه می‌دهد، شناسایی کرده و از بهترین تخفیف و هراج در سفرهای فصلی بهره‌مند شوید.

۲. برنامه‌ریزی برای یافتن مناسب‌ترین روز برای سفرهای ارزان

سفر ارزان در تابستان

قطعا در تمامی روزهای سال نمی‌توان از تخفیفات مناسب برای تهیه و خرید بلیط خطوط هوایی بهره‌مند شد. این درحالی است که در برخی از روزها مانند یک‌شنبه‌ها و جمعه‌ها می‌توان افزایش بیش از حد بهای بلیط‌ و بسیاری از اجناس مورد نظر در سفر را به خوبی احساس کرد و اگر در این ایام برای مسافرت و گذراندن تعطیلات برنامه‌ریزی کرده‌اید، مطمئنا با هزینه‌هایی بسیار زیاد، روبه رو خواهید شد. اما تهیه‌ی بلیط برای روزهای سه شنبه، چهارشنبه و شنبه، یکی از بهترین راهکارها برای بهره‌مندی از تخفیفی قابل توجه و بسیار مطلوب خواهد بود.

۳. در انتخاب فرودگاه دقت کنید 

سفر ارزان در تابستان

برای آن که بتوان هزینه‌‌ی کم‌تری را برای پرواز پرداخت کرد، بهتر است که استفاده از فرودگاه راحت و مناسب را به فراموشی سپرد یا به اصلاح دور آن را خط کشید. به عنوان مثال اگر فردی در شهرستان بربنک (Burbank)، در جنوب کالیفرنیا و در نزدیکی فرودگاه باب هوپ (Bob Hope) زندگی می‌کند، به خوبی واقف است که پرواز کردن به داخل و خارج از این فرودگاه، بسیار راحت‌تر از پرواز کردن از خطوط هوایی بین‌الملی navigating mammoth در لس‌آنجلس خواهد بود. مسئله این است که اگر فردی برای مسافرت از این خط هوایی استفاده کند، بهای این راحتی و آسودگی را با پرداخت هزینه‌ای بسیار زیاد، متحمل خواهد شد. این مسئله را می‌توان در قیمت زیاد بلیط این فرودگاه در ۲۷ مارس (March) از شهرستان بربنک به لاس وگاس با هزینه‌ی ۴۰۰ دلار (تقریبا برابر با ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان) و از لس آنجلس به لاس وگاس با پرداخت هزینه‌ی ۱۰۵ دلار (تقریبا برابر ۳۷۰ هزار تومان) مشاهده کرد.

۴. اضافه کردن برخی از هزینه‌ها

سفر ارزان در تابستان

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام تهیه‌ی بلیط هواپیما در نظر گرفته شود، هزینه‌های مازادی است که به عنوان تسهیلات ارائه شده، توسط شرکت‌های هواپیمایی لحاظ می‌شود. چرا که برخی از شرکت‌های هواپیمایی، برای تسهیلاتی که به مسافران ارائه‌ می‌دهد، هزینه‌های بیشتری را هنگام صدور بلیط، دریافت می‌کند. به عنوان مثال ممکن است که یک مسافر، بار یا وسایلی بیش از حد مجاز یا به اصطلح بار اضافی همراه خود داشته باشد. مثلا وزن چمدان وی بیشتر از وزنی باشد که خطوط هواپیمایی مجاز به حمل آن است. در این مواقع مبلغ بلیط دریافتی با افزایش نسبی مواجه خواهد شد. بنابراین برای آگاهی از قیمت واقعی بلیط هواپیما، کافی است پس از انتخاب خطوط هواپیمایی مورد نظر، به وب‌سایت آن مراجعه کرده و از نرخ واقعی بلیط‌ها و تمامی قوانین آن مطلع شوید.

۵. از زمان و بودجه‌ی خود به خوبی استفاده کنید

سفر ارزان در تابستان

همانگونه که می‌دانید، پس از انتخاب روز و ماه مناسب برای سفری ارزان و مقرون به صرفه که بتوان بیشترین لذت را در تعطیلاتی کم‌‌هزینه و درعین حال شاد و خاطره‌انگیز تجربه کرد، چگونگی استفاده‌ی بهینه از زمان پیش رو، بسیار مهم و ضروری است. درواقع داشتن برنامه‌ای مناسب برای استفاده‌ از لحظه لحظه‌‌ی اوقاتی که در سفر و تعطیلات هستید، می‌تواند از هدر رفتن زمان مسافرت، آن هم به بطالت و سردرگمی در مقصد که ممکن است برای نخستین مرتبه در آن حضور یافته باشید، جلوگیری کند؛ که می‌تواند مصداق این واقعیت را در مفهوم ضرب‌المثل معروف وقت طلاست، بیان کرد. در چنین موارد، بسیاری از آژانس‌های مسافرتی و استفاده از تورهای گردشگری یا راهنماهای سفر، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد که سفری لذت‌بخش و توام با آرامش خاطر را برای شما به همراه داشته باشد.

در این راستا وب‌سایت‌های گردشگری متعددی شما را در یافتن چنین تورها یا راهنماهای سفر همراهی خواهد کرد که البته قبل از مطالعه‌ی مقالات ارائه‌ی شده توسط آن‌ها، بهتر است از اعتبار واقعی این سایت‌ها اطمینان حاصل کنید تا دچار مشکلات عدیده و غیر قابل جبران نشوید. وب‌سایت‌های گردشگری معتبر و قابل قبولی که با ارائه‌ی اطلاعات و راهنمایی‌های مناسب و کارشناسی‌ شده، مانع از هدر رفتن اوقات گرانبها در طول سفر شده و کمک شایانی در جلوگیری از صرف هزینه‌های اضافی می‌شود.

منبع foxnews
برچسب‌ها توریسم سفر ارزان

دیدگاه  

    تبلیغات