هشدار هواشناسی و آماده باش اورژانس کشور

تیم  کجارو
یکشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۲
هشدار هواشناسی و آماده باش اورژانس کشور

اورژانس کشور در پی هشدار هواشناسی درباره وزش باد شدید و گرد و غبار در برخی استان‌ها و از جمله تهران در حالت آماده‌باش قرار گرفت.

«دکتر پیرحسین کولیوند» سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت به دنبال گزارش هواشناسی، اطلاع‌رسانی و اعلام آماده‌باش به نیروهای اورژانس صورت گرفت.

وی با اشاره به گزارش‌های رسیده مبنی بر وزش باد شدید در برخی استان‌ها از جمله تهران و البرز، بررسی‌های صورت گرفته در EOC و مجموعه اورژانس کشور را تشریح کرد و گفت:

آمادگی لازم برای ارایه خدمات در خصوص قطعی برق و به وجود آمدن شرایط اضطراری وجود دارد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور به مردم توصیه کرد که در زمان وزش باد شدید، طوفان و گرد و خاک از توقف و فعالیت‌ در فضای باز خودداری کنند. کنترل و بازدید بادشکن در اطراف مزارع نیز صورت گیرد.

وی افزود که لازم است کنترل ایمنی‌های مربوط به مقاومت تاسیسات و خطوط انتقال نیرو انجام و از تردد در مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره، فرسوده و درختان کهنسال پرهیز شود. از تردد شناورها در سطح دریا برای فعالیت‌های ماهیگیری، صنعتی، گردشگری و مسافرتی خودداری شود.

سایت هواشناسی کشور اعلام کرد که از بعد از ظهر امروز در برخی نقاط استان‌های قزوین، البرز، تهران، شمال مرکزی، قم، شمال اصفهان، غرب و جنوب سمنان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود و تا اواسط روز سه‌شنبه (۲ خردادماه) به سبب وزش باد شدید شمال غربی خلیج فارس مواج خواهد بود. ارتفاع موج امروز در مناطق شرقی خلیج فارس بین یک و نیم تا دو متر و از روز دوشنبه تا بعداز ظهر سه شنبه در مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس بین دو تا سه متر برآورد می‌شود.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه