رونمایی سامانه های جامع آژانس ها و جامع مسافری برای تسهیل خرید بلیت قطار

رونمایی سامانه های جامع آژانس ها و جامع مسافری برای تسهیل خرید بلیت قطار

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۲۶ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۲۰:۳۰

سامانه جامع آژانس‌ها و سامانه جامع مسافری برای تسهیل خرید بلیط قطارهای مسافری و گردشگری به آدرس www.pcs.rai.ir رونمایی شد.

«احمد خدایی» قائم مقام مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل ونقل ریلی گفت:

در دنیا گردشگری با قطار به مدت یک یا ۲ هفته با استقبال خوبی مواجه شده و اخیرا راه‌آهن ایران نیز اقدام به راه اندازی قطارهای گردشگری کرده است.

وی افزود که نوروز امسال قطار گردشگری در استان خوزستان راه‌اندازی شد که با استقبال گردشگران همراه بود و دومین قطار گردشگری بین تهران تا سواد کوه راه‌اندازی شده و آخر هفته این قطار از تهران به سواد کوه سیر می کند تا گردشگران زیبایی‌های این منطقه را از داخل قطار ببینند.

خدایی افزود که از این قطارها معمولا به عنوان هتل‌های متحرک استقبال خوبی می‌شود و به همین منظور راه‌آهن درصدد راه‌اندازی و توسعه قطارهای گردشگری در ایران است.

به گفته وی، راه‌اندازی این سامانه ها در دولت الکترونیک خدمات حمل و نقل ریلی را برای مسافران و گردشگران تسهیل می‌کند و مسافران از آخرین وضعیت کیفی قطارها با استفاده از این سامانه ها مطلع می‌شوند.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته، به منظور توسعه و تقویت زیربناهای حمل ونقل ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی، صبح روز دوشنبه (۲۵ اردیبهشت ماه) آغاز به کار کرد.

فراخوان برای ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز شرکت‌های راه‌آهن، مترو و شرکت‌های حمل ونقل ریلی، برگزاری نشست‌های تخصصی با مسئولان صنعت ریلی کشور، رونمایی از آخرین دستاوردهای صنعت ریلی و صنایع وابسته به آن و ارائه ظرفیت‌های این بخش برای جذب سرمایه‌گذاری های داخلی و خارجی از عمده اهداف برگزاری این نمایشگاه در تهران است.

این نمایشگاه با حمایت وزرات راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت شرکت‌های عضو انجمن صنایع ریلی ایران، شرکت‌های عضو انجمن صنفی حمل ونقل ریلی، دانشکده فنی و مهندسی راه‌آهن، تولید کنندگان و صنعتگران، شرکت‌های خدماتی فعال در عرصه شبکه ریلی کشور و شرکت های ریلی در فضایی به مساخت ۳۰ هزار مترمربع برگزار می‌شود.

این نمایشگاه به عنوان دومین نمایشگاه بزرگ حمل ونقل ریلی جهان تا ۲۸ اردیبشهت ماه در تهران برپاست و ۱۶۰ شرکت داخلی و ۱۳۰ شرکت خارجی از ۱۶ کشور جهان در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای خود را در این بخش عرضه کرده‌اند.

منبع ایرنا
برچسب‌ها قطار

دیدگاه  

    تبلیغات