روز جهانی دوقلوها

سارا کرایی
شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
روز جهانی دوقلوها

روز جهانی دوقلوها هر سال در تاریخ ۲۲ اردیبهشت مصادف با ۱۲ ماه مه در ایران و سایر نقاط دنیا جشن گرفته می‌شود و بزرگ‌ترین گردهمایی آن در شهر تویینزبورگ اوهایو برگزار می‌شود.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۱ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ به‌روزرسانی شده است.

روز جهانی دوقلوها جشنواره‌ای برای دوقلوها (سه قلوها، چهار قلوها و بیشتر) است که از سال ۱۹۷۶ هر سال تابستان در تویینزبورگ (Twinsburg) اوهایو آمریکا برگزار می‌شود. این جشنواره بزرگ‌ترین گردهمایی دوقلوها در سراسر جهان محسوب می‌شود و سالانه هزاران شرکت کننده از سراسر آمریکا و سایر نقاط جهان را به توینزبرگ می‌کشاند.

 مردان پیر و جوان دوقلو در لباس کاستوم

عکس‌ از وب‌سایت ویکی پدیا

در این رویداد که در اولین هفته کامل ماه اوت برگزار می‌شود معمولا چیزی حدود ۲۰۰۰ زوج دوقلو و بیش از ۱۱۰۰ گروه چند قلو شرکت می‌کنند. شرکت کنندگان از کشورهایی چون، نیجریه، برزیل، استرالیا، کانادا، ایرلند، نیوزلند، فرانسه، ایتالیا، انگلیس و... در این مراسم حاضر می‌شوند.

یکی از قوانین نانوشته‌ این جشنواره این است که باید دو قلوها لباس‌های یکسانی به تن داشته باشند. این قانون چه در مورد دو قلوهای ۷ ساله و چه ۷۰ ساله باید رعایت شود و حتی در مورد نوزادانی که سوار بر کالسکه در این جشنواره شرکت می‌کنند.

علاوه بر این، تعدادی از محققان اهل علم و دانش نیز در این مراسم شرکت می‌کنند. این محققان به‌دنبال دوقلوهای داوطلب برای شرکت در تحقیقات مربوط به چند قلوها در این مراسم حاضر می‌شوند. اغلب داوطلبان بابت شرکت در این تحقیقات هدایایی دریافت می‌کنند.

 کودکان دوقلو در کالسکه

عکس‌ از وب‌سایت ویکی پدیا

یکی از گرایش‌ها که در میان گروهای شرکت کننده دیده می‌شود تمایل به تشکیل الگوها و پترن‌های انسانی است. گروهای دوقلو و چند قلو کاملا غریبه و ناآشنا هم‌چون آهن‌ربا به‌سمت یک‌دیگر جذب می‌شوند که گاه به یک سلام و احوالپرسی و گاه به یک رابطه دوستی منجر می‌شود. گروه‌ها شروع می‌کنند به تشکیل الگوهای انسانی؛ دو گروه، سه گروه و شاید هم بیشتر، اشکال و طرح‌های متقارن می‌سازند و لبخند به لب در کنار هم عکس می‌گیرند. گویی توان مقاومت در برابر این کشش ناخواسته را ندارند و به‌صورت ناخودآگاه به سوی هم کشیده می‌شوند.

مطالب مرتبط:

    منبع wikipedia
    برچسب‌ها فستیوال

    دیدگاه