دیدنی ترین پایتخت های اروپای شرقی

دیدنی ترین پایتخت های اروپای شرقی

رضا  حبیب زاده
| یکشنبه, ۲۰ فروردین ۹۶ ساعت ۱۴:۳۰

چرا وقتی که در پی سفری به اروپا هستیم، در اکثر موارد کشورهای اروپای شرقی را در نظر نمی‌گیریم؟ برای آشنایی با ۱۰ پایتخت زیبای اروپای شرقی با کجارو همراه شوید.

سفر به اروپای شرقی می‌تواند جذابیت خود را داشته باشد و می‌توان جاهای زیادی را از نزدیک کشف کرد. در این سفر می‌توانید از معماری زیبا و غذای خوشمزه این شهرها لذت برده و برنامه‌های گردشگری زیادی را تدارک ببینید. بهترین قسمت این سفر این است که هزینه‌ی سفر به همه این شهرها تنها بخشی از هزینه‌ی سفر به پاریس و لندن است. نگران تمام شدن پولتان نیستید، در عین حال که به شهرهایی تقریبا ناشناخته سفر کرده‌اید، نیازی به مراجعه به بانک هم نخواهید داشت و همین مسئله حس خوبی به شما می‌دهد. در اینجا گزارشی از تجربه سفر کورین ویل (Corinne Vail) و هم‌سفرش جیم (Jim) را می‌خوانید که به ده شهر برتر اروپای شرقی سفر کرده‌اند:

فنلاند

من به هر اندازه‌ای که به بازدید از روستاها، ییلاقات و شهرهای کوچک علاقه‌مند هستم، سفر به پایتخت که نماینده‌ی یک کشور است را نیز دوست دارم. پایتخت جایی است که می‌توانید حداقل یک موزه‌ی بزرگ تاریخی، یک موزه‌ی هنری، رستوران‌های بزرگ، ساختمان‌های دولتی و معمولا سیستم حمل‌ونقل عمومی جذابی در آن پیدا کنید که به راحتی با آن به گشت‌وگذار در شهر بروید. هم چنین به راحتی می‌توانید به پایتخت سفر کنید زیرا که همیشه دارای یک فرودگاه بین‌المللی است.

بی هیچ معطلی برویم سراغ ۱۰ پایتخت اروپای شرقی که بایستی آن‌ها را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید. ما خودمان عاشق این شهرها شدیم و فکر می‌کنیم که شما نیز این‌چنین حسی را پیدا خواهید کرد. موزه‌های تاریخی و هنری که بایستی از آن‌ها دیدن کنید را فهرست کرده و برخی هتل‌ها و رستوران‌های خوب آن را به شما توصیه خواهیم کرد. امیدواریم که این عامل محرکی برای سفر شما باشد.

تالین، استونی

تالین استونی

تالین (Tallinn) یکی از شهرهایی است که در چند سال اخیر محبوبیت رو به رشدی دارد. یک شهر کوچک و دلپذیر برای پیاده‌روی. از موزه‌های زیبای آن که در میان دیوارهای بلند قرار دارند و نیز غذاهای فوق‌العاده آن نهایت لذت را بردیم. در شهر تالین مردم به واسطه پوشیدن لباس‌های محلی و پرسه زدن در مکان‌های عمومی یک شهر قرون‌ وسطایی را به نمایش می‌گذارند.

تاریخی: موزه‌ی فت مارگارت ماریتایم (Fat Margaret Maritime)

هنری: موزه‌ی کومو (Kumu)

رستوران: راتاسکاوو (Rataskaevu)

هتل: تابینویا (Tabinoya)

هلسینکی، فنلاند

هلسینی فنلاند

هلسینکی (Helsinki) سرد است. ما در زمستان از آنجا دیدن کردیم. البته مردم آنجا به سرمای زمستان عادت کرده بودند و در استخرهای گرم شده‌ی کنار دریا شنا می‌کردند در حالی که ما از سر تا پا خودمان را پوشانده بودیم. در طی بازدید از مکان‌های گردشگری در کافه‌ها خودمان را گرم می‌کردیم. همه‌ی کافه‌ها شیک و راحت بودند.

تاریخی: موزه‌ی ملی فنلاند

هنری: موزه‌ی آتنیوم (Ateneum)

رستوران: اولو راوینتولا (Olo Ravintola)

هتل: اورجینال سوکوس (Original Sokos)

لیوبلیانا، اسلوونی

لیوبلیانا اسلوونی

ما لیوبلیانا (Ljubljana) را روز یکشنبه بازدید کردیم که روز خوبی برای مشاهده‌ی مراسم مردمان محلی است. به پیاده‌روی در بازار سمساری‌ها پرداختیم و برای ناهار و خرید به همراه مردم محلی به بازدید از قلعه رفتیم. در کنار رود ساوا (Sava) که از میان شهر عبور می‌کند، انبوهی از کافه‌ها، نانوایی‌ها و رستوران‌ها وجود داشت.

تاریخی: موزه ملی تاریخ معاصر

هنری: گالری ملی

رستوران: رستاوراسیا استرلک (Restavracija Strelec)

هتل: هتل آنجل لسار (Lesar Hotel Angel)

ریگا، لاتویا

ریگا لاتویا

ما آخر هفته را در ریگا (Riga) سپری کردیم. اواخر پاییز بود بنابراین هوا سردتر شده بود. خوشبختانه، گروه کوچکی از مردم محلی ما را راهنمایی می‌کردند و چیزهای جذابی را به ما نشان دادند. البته این یک تور پیاده‌روی نبود. ریگا نیز یک شهر قرون‌وسطایی است که توسط یونسکو ثبت شده و بسیار دلربا است.

تاریخی: ساختمان KGB

هنری: موزه‌ی ملی لاتویا

رستوران: موسو (Muusu)

هتل: هتل رما (Hotel Roma)

ویلینیوس، لیتوانی

ویلینیوس لیتوانی

دیگر سفر کوتاهی که داشتیم به ویلینیوس (Vilnius) بود و هوا بسیار سرد بود. ما تنها یک روز را در لیتوانی سپری کردیم ولی هوای خشن و خسته‌کننده فقط مجال بازدید از مکان‌های مهم را داد. موزه‌های عظیم و معماری زیبا در هر خیابانی توجه شما را جلب می‌کند.

تاریخی: کاخ دوک اعظم لیتوانی و موزه‌ی ملی

هنری: گالری هنری ملی

رستوران: برنلیو اوزیگا (Berneliu Uzeiga)

هتل: رودنینکای (Rūdninkai)

صوفیه، بلغارستان

صوفیه بلغارستان

ما تا به حال دو بار در صوفیه (Sofia) بودیم که نشان‌دهنده علاقه‌ی ما به این شهر است. در بین همه شهرهایی که از آن‌ها دیدن کردیم، این شهر دارای بیشترین آثار و کلیسا از دوران عثمانی و بیزانس است. به علاوه، غذای بلغاری بسیار لذیذ است.

تاریخی: موزه و موسسه ملی باستان‌شناسی

هنری: موزه‌ی هنرهای سوسیالیستی

رستوران: رستوران اشتاستلیوکا (Shtastliveca)

هتل: لس فلورس بوتیک (Les Fleurs Boutique)

بلگراد، صربستان

بلگراد صربستان

بلگراد (Belgrade) به اندازه‌ی دیگر پایتخت‌های اروپای شرقی درخشان و زیبا نیست، ولی وقتی که در خیابان اصلی آن قدم می‌زنید شیفته‌ی کتاب‌فروشی‌های فرورفته در آب و کافه‌های مدرن می‌شوید.

تاریخی: موزه‌ی تاریخ یوگوسلاوی

هنری: گالریا استب (Galerija STAB)

رستوران: رستوران زاویجای (Zavicaj)

هتل: نوسکی (Nevski)

اسکوپیه، مقدونیه

اسکوپیه مقدونیه

اسکوپیه (Skopje) در تلاش برای تازه شدن و به‌روز شدن است. هر چه به مرکز شهر نزدیک می‌شدیم، انبوهی از مجسمه‌ها، باغچه‌ها، گل‌ها، کافه‌ها، موزه‌ها و بازارهای قدیمی دیده می‌شد که ترکیبی گلچین‌شده از نو و قدیمی بودند. شهری که زندگی در آن جریان دارد و سعی در جذب گردشگران دارد.

تاریخی: موزه‌ی باستان‌شناسی مقدونیه

هنری: موزه‌ی هنرهای معاصر مقدونیه

رستوران: اسکوپسکی مراک (Skopski Merak)

هتل: هتل استون بریج (Stone Bridge)

بخارست، رومانی

بخارست رومانی

مرکز شهر بخارست (Bucharest) بسیار سرزنده و فعال است و مردم در حال استراحت، خوردن، نوشیدن و خوش‌گذرانی در طول روز و شب هستند.

تاریخی: موزه‌ی تاریخی ملی رومانی

هنری: موزه‌ی ملی هنر رومانی

رستوران: واترا (Vatra)

هتل: گرند هتل کانتیننتال (Grand Hotel Continental)

براتیسلاوا، اسلواکی

براتیسلاوا اسلواکی

براتیسلاوا (Bratislava) در یک مثلث بزرگ شهرها که شامل وین و بوداپست می‌شود، قرار دارد. مرکز شهر محیطی رنگارنگ و سرزنده است. مطمئنا ارزش یک روز مسافرت را دارد.

تاریخی: موزه‌ی شهر براتیسلاوا

هنری: موزه‌ی هنری دانوبینا مولنستین (Danubiana Meulensteen)

رستوران: براتیسلاوسکی مستیانسکی پیووار (Bratislavsky Mestiansky pivovar)

هتل: هتل میچالسکای اپلند سیتی (Aplend City Hotel Michalska)

نظر شما در مورد سفر به اروپای شرقی چیست؟ آیا برای سفر به کشوری مثل لیتوانی هزینه می کنید؟ نظرتان را با کجارو در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه  

      تبلیغات