شرکت هواپیمایی آسمان دومین ایرلان ایرانی در خرید هواپیمای ۷۳۷

شرکت هواپیمایی آسمان دومین ایرلان ایرانی در خرید هواپیمای ۷۳۷

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۱۵ فروردین ۹۶ ساعت ۲۰:۳۰

شرکت هواپیمایی آسمان به عنوان دومین ایرلاین ایرانی پس از شرکت هواپیمایی هما توانست قراردادی مهم پس از اجرایی شدن برجام به منظور خرید هواپیماهای جدید به امضاء برساند.

مدیرعامل شرکت آسمان با نهایی شدن مذاکرات با نمایندگان شرکت هواپیماساز بوئینگ آمریکا ، قرارداد خرید ۶۰ فروند هواپیما بوئینگ ۷۳۷ فروند را امضاء کرد.

این قرارداد نتیجه یک سال بررسی وگفت وگوو مذاکرات طولانی با این شرکت بوده .

طبق قرارداد امضاء شده هواپیماهای خریداری شده از سوی شرکت آسمان از خانواده بوئینگ ۷۳۷ MAX خواهند  بود

بویینگ ۷۳۷ جزو باریک‌ترین هواپیماهای ساخته شده شرکت بویینگ است به بچه بویینگ مشهور شده است.

این هواپیما که توان پرواز نزدیک به ۵۰۰۰ کیلومتر را دارد، برای پروازهای داخلی و منطقه‌ای ایران گزینه‌ای مناسب است.. همچنین این هواپیما جهت پرواز به کشورهای نزدیک مانند هند یا اروپای شرقی نمونه ای مناسب می باشد.

هواپیماهای خریداری شده از سوی شرکت آسمان مربوط به مدرن‌ترین نوع از خانواده بوئینگ ۷۳۷ می‌شود. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از این شرکت این هواپیما به منظور بهبود برخی شرایط در حوزه مسافت، مصرف سوخت و کیفیت خدمات با تغییراتی همراه شد که سرانجام به بوئینگ ۷۳۷ MAX رسید.

طبق اطلاعات ارائه شده تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی بوئینگ سفارش فروش ۳۶۰۵، ۷۳۷ جدید را دریافت کرده و پیش‌بینی می‌شود با توجه به موفقیتی که این هواپیما در جذب مشتریان خود داشته در آینده نیز بتواند تعداد سفارش بالاتری دریافت کند.

بوئینگ دریافت سفارش برای این هواپیما را از سال ۲۰۱۱ آغاز کرده که در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به‌طور میانگین بیش از ۷۰۰ سفارش سالانه در این رابطه دریافت کرده است.

این هواپیما توان آن را دارد که در چند کلاس پروازی مسافرگیری کند و تعداد مسافرانی که امکان سوار شدن به آن را دارند بسته به نوع نهایی این هواپیما و کلاس‌های پروازی طراحی شده از ۱۳۸ نفر تا ۲۲۰ نفر تخمین زده می‌شود.

 

منبع ایسنا
برچسب‌ها هواپیما

دیدگاه  

    تبلیغات