اخراج صدها مهندس از بوئینگ

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
اخراج صدها مهندس از بوئینگ

بوئینگ به علت کند شدن فروش خود به دنبال اخراج صدها مهندس است. این شرکت برنامه‌ریزی کرده است که برگه‌های صورتی اخراج از کار را روز جمعه همین هفته بین کارکنانش توزیع کند.

بلومبرگ انگلیس نوشت که بوئینگ به علت کند شدن فروش خود به دنبال اخراج صدها مهندس است. این شرکت برنامه‌ریزی کرده است که برگه‌های صورتی اخراج از کار را روز جمعه همین هفته بین کارکنانش توزیع کند؛ جمعه روزی است که ۳۰۵ مهندس و تکنسین هم به صورت داوطلبانه تحت پیشنهاد قبلی باز خرید، کارشان در این شرکت را خاتمه خواهند داد. بر اساس گزارش SPEEA (اتحادیه حمایت از کارگران)، بوئینگ در خط تولید خود در سیاتل از شروع سال ۲۰۱۶ تا کنون ۱۳۳۲ نفر را تعدیل کرده است.

بوئینگ

دیروز هم معاون واحد مهندسی هواپیماهای تجاری بوئینگ طی نامه‌ای به کارمندان خود اعلام کرد:

شرکت ممکن است باز هم مهندسانی را تعدیل کند که البته این موضوع به وضعیت بازار بستگی دارد. این تعدیل نیرو برای هماهنگ شدن شرکت با چالش های موجود در فضای تجاری ضروری است.

این شرکت که پایگاه اصلی آن در شیکاگو است و به گفته ترامپ، پیشانی تولید آمریکا است، در مواجهه با کاهش فروش بالای هواپیماهای مسافربری بیش از یک سال است که اخراج نیرو را در دستور کار قرار داده است به طوری که در طول سال گذشته ۹ درصد نیروی کار خود در واشنگتن را حذف کرد و کارکنان خود را به ۷۰۶۴۰ نفر کاهش داد. تعداد کل کارکنان این شرکت هم از مارچ ۲۰۱۶ تاکنون ۷٫۶ درصد کاهش یافته و به ۱۴۶۹۶۲ نفر رسیده است.

درآمد کل بوئینگ هم در سال ۲۰۱۶، ۱٫۶ درصد کاهش داشت و به ۹۴٫۶ میلیارد دلار رسید. به همین دلیل بوئینگ تولید هواپیمای مسافربری ۷۴۷ را به علت کاهش فروش آن کندتر کرده و برای دومین بار اعلام کرده که تعداد تولید هواپیمای دو راهرویی ۷۷۷ را هم کاهش خواهد داد. علت این مسئله می‌تواند کاهش تقاضای هواپیمای نو (ناشی از پر نشدن ثبت سفارشات و وجود مدل‌های قدیمی مازاد) باشد.

منبع کن نیوز

دیدگاه