افزایش بیش از ۴۰۰ درصدی سفر ایرانی ها به گرجستان

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
افزایش بیش از ۴۰۰ درصدی سفر ایرانی ها به گرجستان

سفیر ایران در تفلیس بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی سازمان گردشگری گرجستان اعلام کرد که سفر ایرانی‌ها به این کشور با افزایش ۴۳۸ درصدی همراه بوده است.

«سید جواد قوام شهیدی» سفیر ایران در تفلیس گفت که برای بهبود شرایط گردشگری، سفر گردشگران دو کشور به ایران و گرجستان باید با تفاهم‌هایی همراه شود.

گرجستان

وی بیان کرد که لغو ویزای گرجستان با ایران که از اول ژوئیه۲۰۱۳ به حالت تعلیق درآمده بود مجددا بعد از توافق برجام در ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن سال ۹۴) به صورت کامل اجرایی شد. همچنین تحولات منطقه و تغییراتی که در کشورهای همسایه رخ داده، زمینه استقبال بیشتر گردشگران ایرانی برای سفر به گرجستان را فراهم کرده است.

قوام شهیدی همچنین با اشاره به اینکه حجم و تعداد گردشگران ایرانی به یکباره افزایش چشمگیری داشته است، گفت که این مسئله خود برنامه‌ریزی دقیق و ساختاری را از مبدا و در مقصد برای اعزام این تعداد گردشگر می‌طلبد.

گرجستانسفیر کشورمان در تفلیس در پاسخ به این سوال که آیا گردشگران گرجی هم به همین میزان برای سفر به ایران تمایل نشان می‌دهند، توضیح داد:

ایران کشوری هشتاد میلیونی است و گرجستان تنها ۳/۵ میلیون نفر جمعیت دارد؛ بنابراین طبیعی است که ما در عرصه مبادلات گردشگر شرایط برابری نداشته باشیم. در هر صورت رویکردی که امروز گردشگران ما نسبت به گرجستان پیدا کرده‌اند به گسترش روابط تهران-تفلیس وسعت بیشتری می‌بخشد.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها گرجستان توریسم

    دیدگاه