سفر ۳ روزه به دهلی

سفر ۳ روزه به دهلی

زهره زرشکیان
| سه شنبه, ۵ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

دهلی دومین کلانشهر هند است و دهلی نو ـ پایتخت هند ـ بخشی از این کلانشهر است. اگر به این شهر سفر می‌کنید، همراه برنامه سفر کجارو، از لحظه لحظه سفر خود استفاده کنید.

دهلی قدمتی بیش از ۵ هزار سال دارد و همراه دمشق و بنارس، از قدیمی‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. به دلیل تنوع بالای نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی هند، سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این کشور کهن سفر می‌کنند.

در زمان اقامت خود در دهلی می‌توانید به کمک این برنامه سفر، بهترین استفاده را از زمان خود کرده و دیدنی‌های بیشتری را ببینید.

روز اول | روز دوم | روز سوم

اگر رویای سفر به کشور زیبای هند را در سر دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما سری هم به شهر زیبای دهلی بزنید. شهری پوشیده از آثار زیبا که سبک زندگی مردم آن حتما نظر شما را به خود جلب می‌کند.

روز اول

مسیرهای روز اول

منار قطب

سفر هند

منار قطب یکی از منارهای بلند هند است که در یونسکو به ثبت رسیده است. در پای این منار مسجدی قرار دارد که گفته می‌شود اولین مسجدی است که در هند ساخته شده است. یک ستون آهنی ۷ متری در محوطه وجود دارد. گفته می‌شود اگر د رحالی که پشت خود را به منار کرده‌اید، بتوانید با دستان خود به آن حلقه بزنید ۷ آرزوی شما برآورده می‌شود.

 • ساعات بازدید از ۷ صبح تا ۵ بعدازظهر

بیشتر بخوانید:

معبد نیلوفر آبی

سفر هند

لوتوس تمپل یا معبد نیلوفر آبی، توسط «فریبرز صهبا» به طور کامل از سنگ مرمر سفید ساخته شده است. این بنا به شکلی ساخته شده است که نماد مشترک آیین هندو، بودایی، اسلام و جین باشد. مهم نیست که شما چه اعتقادی دارید، در هر صورت این بنا را زیبا، باشکوه و تاثیرگذار خواهید یافت.

 • ساعات بازدید: همه‌روزه ۲۴ ساعته
 • حدفاصل منار قطب تا معبد ۱۹ دقیقه با تاکسی، ۲۸ دقیقه با اتوبوس

آرامگاه همایون

سفر هند

آرامگاه همایون یکی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری دهلی است که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است. این آرامگاه پس از مرگ همایون توسط بیوه‌ی او، «بگا بیگم» ساخته شده است. این بنا اولین آرامگاهی است که در شبه جزیره‌ی هند، به شکل باغ و آرامگاه ساخته شد. این مقبره در مرکز باغی مربع شکل به نام «چارباغ» قرار دارد که در سراسر آن کانال‌های آب کم‌عمق عبور می‌کند. در این بنا چندین حاکم از سلسله‌ی مغول به خاک سپرده شده‌اند. 

 • ساعات بازدید از ۶ صبح تا ۶ بعد از ظهر
 • حد فاصل معبد تا آرامگاه ۱۸ دقیقه با تاکسی

روز دوم

مسیرهای روز دوم

دروازه‌ی هند

سفر هند

همه در مورد شکوه و عظمت دروازه‌ی هند اطلاعاتی دارند. در طول سال مردمی را می‌توانید ببینید که برای برپایی پیک‌نیک یا فقط قدم زدن در حوالی دروازه‌ی هند به این مکان می‌آیند. در اطراف این دروازه آب‌نماهایی وجود دارد تا زیبایی اینجا را دوچندان کند.

 • ساعات بازدید: همه‌روزه ۲۴ ساعته

بیشتر بخوانید:

موزه ملی

سفر هند

موزه‌ی ملی، بزرگ‌ترین موزه در سراسر هند به شمار می رود. در این موزه‌ می‌توانید در بخش‌های مختلف از جمله بخش ماقبل تاریخی تا قسمت مدرن تاریخ و فرهنگ هند به گشت‌وگذار بپردازید. علاقه‌مندان تاریخ و عاشقان هنر، به طور یکسان موارد مورد علاقه‌ی خود همچون آثار باستانی قدیمی، اسلحه‌ها، آثار هنری تزئینی، مجسمه‌ها، جواهرات، نسخه‌های خطی قدیمی، منسوجات، نقاشی و مجموعه‌های مختلف و متنوعی از تمام تاریخ هند را در این موزه پیدا خواهند کرد.

 • ساعات بازدید از ۱۰ صبح تا ۶ عصر
 • حد فاصل دروازه هند تا موزه ۱۲ دقیقه پیاده، ۴ دقیقه با تاکسی

باغ‌های «لودی» (Lodi Gardens)

سفر هند

اگر سنترال پارک نیویورک را دیده باشید، باغ‌های «لودی» (Lodi) برایتان آشناتر به نظر می‌رسد. باغی زیبا برای بازی کودکان، به همراه خرابه‌های قرون وسطایی به سبک هندی و اسلامی، مناسب برای فرار از استرس، شلوغی و هرج مرج که در «لوتینز» واقع شده است. این باغ ها سر جمع ۹۰ هکتار مساحت دارند. از جمله بناهای تاریخی که می‌توان در این مکان مشاهده کرد آرامگاه محمد شاه، سکندر لودی، شیش گنبد و گنبد بارا است.

 • ساعات بازدید: همه‌روزه ۲۴ ساعته
 • حد فاصل موزه تا باغ ۱۱ دقیقه پیاده، ۷ دقیقه با تاکسی

روز سوم

مسیرهای روز سوم

قلعه‌ سرخ

سفر هند

مشهورترین بنای تاریخی دهلی قلعه‌ی سرخ است که یادآور امپراطوری مغول است که بر هند حکومت می‌کردند. دیوارهای این قلعه که در ۲ کیلومتر کشیده شده، در سال ۱۶۳۸ ساخته شده است تا از هجوم بیگانگان جلوگیری شود. با این حال این قلعه توسط سیک‌ها و انگلیسی‌ها تصرف شد و آن گونه که باید، نتوانست با متجاوزان مقابله کند. شب‌ها در این قلعه نمایش نور و صدا برگزار می‌شود تا بازدیدکنندگان را به حال‌وهوای آن دوران ببرد و آن‌ها تاریخ را از نزدیک لمس کنند.

بیشتر بخوانید:

مقبره گاندی

سفر هند

بازدید از مقبره‌ی گاندی به شما نشان خواهد داد که «پدر ملت هند» در تاریخ ۳۰ ژانویه‌ی ۱۹۴۸، دقیقا کجا ترور شده است. او ۴۴ روز قبل از این که ترور شود، به خانه‌ای نقل مکان کرده بود و امروز اتاقی که او در آن می‌خوابید، به همان شکلی که در آخرین روز زندگی از ان خارج شده بود، نگهداری شده است.

 • ساعات بازدید از ۶:۳۰ صبح تا ۶ عصر
 • حد فاصل قلعه‌ی سرخ تا مقربه ۶ دقیقه با تاکسی، ۲۱ دقیقه پیاده

 معابد Swaminarayan Akshardham

سفر هند

Swaminarayan Akshardham، مجموعه معابد ساده و بی‌سر و صدایی است که با داشتن معماری شگفت‌انگیز و یکی از آرامش‌بخش‌ترین و زیباترین ساخته‌های دست انسان در دهلی به روی عموم باز است. اگر دنبال مکانی آرام، بدون جمعیت زیاد و باشکوه می‌گردید اینجا مناسب شما خواهد بود.

 • ساعات بازدید از ۹:۳۰ صبح تا ۶ عصر
 • حد فاصل مقبره تا معابد ۱۲ دقیقه تاکسی، ۳۰ دقیقه با اتوبوس
همیشه می‌توانید تورهای مختلف آژانس‌های مسافرتی را در صفحه اختصاصی کجارو برای تور دهلی مقایسه کرده و تور مناسب خود را بیابید.

مطالب مرتبط:

  برچسب‌ها

  دیدگاه  

   تبلیغات