شهرهای کوچک اما خارق العاده اسپانیا را بشناسید

محبوبه رستمی
جمعه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
شهرهای کوچک اما خارق العاده اسپانیا را بشناسید

اسپانیا را می‌توان یکی از بهترین کشورهای اروپا از نظر توسعه‌ی گردشگری دانست. معماری‌های قرون وسطایی، تاکستان‌ها، جشنواره‌های بومی و حتی تیم‌های باشگاهی این کشور تنها بخشی از جذابیت این کشور محسوب می‌شوند. با کجارو همراه باشید.

اسپانیا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری اروپا و حتی جهان به شمار می‌رود که با وجود شهرهای جذاب، چشم‌اندازهای زیبا، مردم خونگرم و شب‌های سرگرم کننده‌اش چندان هم جای تعجب نیست.

با این وجود، شهرهای مادرید، بارسلونا و دیگر شهرهای بزرگ این کشور تنها بخشی از زیبایی آن را به نمایش می‌گذارند. از این رو اگر بخواهید سبک زندگی اسپانیایی و بخش‌های نهفته‌ی آن را جستجو کنید، باید به نقاط کمتر شناخته‌‌شده‌ی این کشور  سفر کنید. در ادامه به معرفی ۵ شهر کمتر شناخته‌شده‌ی این کشور با زیبایی خارق‌العاده را معرفی می‌کنیم.

بسالو (Besalu)

شهر کاتالونیایی بسالو چندان از شمال بارسلونا دور نیست، اما موارد جالب زیادی در آن به چشم می‌خورد. با قدم زدن در این شهر،  از پل‌های قرون وسطایی گرفته تا خیابان‌های سنگ‌فرش شده همه و همه شما را به درون داستان‌های افسانه‌ای جن و پری هل می‌دهند.

بسالو

هر آنچه که از شهرهای قرون وسطایی انتظار دارید در بسالو وجود دارد. یکی از جالب‌ترین مواردی که باید به آن اشاره کرد این است که این شهر میراث یهودی‌ها به شمار می‌رود، از این رو می‌توانید آثار به جا مانده از آن‌ها مانند حمام‌ها و کنیسه‌های یهودی را در جای جای آن مشاهده کنید.

بسالو

فریگیلیانا (Frigiliana)

کوچه‌های سفید رنگ و تنگ فریگیلیانا یکی از بهترین نقاطی است که می‌توان برای عکاسی پیدا کرد. این شهر کوچک (در واقع دهستان) در جنوب اسپانیا قرار دارد، بدین معنی که آب‌وهوای آن در تمام طول سال مطلوب باقی می‌ماند، بنابراین می‌تواند مقصدی عالی برای سفر در ماه‌های سرد زمستان باشد.

فریگیلیانا

روستای سفید رنگ اسپانیایی، همواره  به عنوان یکی از زیباترین نقاط دیدنی این کشور انتخاب می‌شود که تعجبی هم ندارد. تعداد زیادی از رستوران‌های این دهستان روی سقف خود مکانی برای نشستن دارند که امکان تماشای چشم‌اندازهای زیبا را هنگام میل کردن غذا در اختیار مشتریان می‌گذارد.

فریگیلیانا

لکیتیو (Lekeitio)

مردمی مهربان، پینچوی خوشمزه (نوعی اسنک کوچک) و چشم‌اندازهای خیره‌کننده از ویژگی ‌های  بخش خودمختار باسک به شمار می‌رود که هر گردشگری را شیفته‌ی آن می‌کند.

لکیتیو

اگرچه سن‌سباستین، بیلبائو و ویتوریا مکان‌هایی ارشمند برای سفر هستند، اما اگر در طول سفرتان از لکیتیو دیدن یک جای کارتان لنگ می‌زند. لیکیتیو در اصل یک روستای کوچک ماهیگیری است که امروزه می‌توان مقدار فراوانی جاذبه از جمله باسیلیکای گوتیک و سواحل زیبای شنی را در آن پیدا کرد. از نوشیدنی‌ها و غذاهای خوشمزه‌ای که در نقاط مختلف روستا به فروش می‌رسند هم نباید غافل شد.

لکیتیو

روندا (Ronda)

روندا شهری با دو قسمت مختلف است. بخش موروها (مسلمانان اسپانیا که نژادی عربی-بربری داشتند) و بعدی شهرک رنسانس که قدمت آن به قرن پانزدهم میلادی باز می‌گردد. از چند قرن گذشته هر دو شهرک به وسیله‌ی پلی سنگی در ارتباط هستند که چشم‌اندازی رویایی را خلق کرده است.

روندا

حمام‌های عربی که برخی از محافظت شده‌ترین جاذبه‌های تمام اسپانیا هستند از دیگر جاذبه‌های روندا به شمار می‌روند که نباید از دست داد. حدود ۱۵ مایل (۲۴کیلومتر) که از شهر بیرون بروید، می‌توانید آمفی تئاتر رومی و تعداد بیشتری جاذبه‌ی گردشگری تاریخی دیگر را هم ببینید. اگر دوست دارید خودتان را در تاریخ اسپانیا غرق کنید، روندا مکانی عالی برای این کار است.

روندا

روندا

سویر (Soller)

مایورکا و مقصدهای ساحلی دیگر اسپانیا اغلب به خاطر گردشگری پر عیش و نوش شناخته شده هستند، اما به نظر می‌رسد که چنین چیزی در سویر جریان داشته باشد. در سواحل این شهر می‌توان کافه‌های فضای باز و موارد جالب زیادی را مشاهده کرد که هر کدام دلیل خوبی برای دوست داشتن آن هستند.

سویر

در حقیقت، اگر به دنبال جذابیت اروپایی هستید به نقاط زیادی برخورد خواهید کرد. کوچه‌های باریک سنگ‌فرش شده و گلدان‌هایی که در کنار خانه‌ها قرار دارند به همراه معماری زیبا از جمله دیگر جذابیت‌های شهر به شمار می‌روند.

سویر

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه