جزئیات قرارداد و تحویل ۲۰ فروند هواپیمای ای.تی.آر به هما

تیم  کجارو
جمعه، ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
جزئیات قرارداد و تحویل ۲۰ فروند هواپیمای ای.تی.آر به هما

قرارداد ۲۰ فروند هواپیما از شرکت هواپیمایی ای.تی.آر با هواپیمایی هما در ساختمان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و دریافت چهار فروند آن تا یک ماه آینده  امضا شد.

«فرهاد پرورش» مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و «کریستین شرر» (Christian Scherer) مدیر عامل شرکت هواپیماسازی ای.تی.آر این قرارداد را در ساختمان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران امضا کردند.

مقر اصلی شرکت هواپیماسازی ای.تی.آر در فرانسه است.

فرهاد پرورش مدیر عامل هواپیمای جمهوری اسلامی ایران با تشریح جزئیات قرارداد خرید ٢٠ فروند هواپیما از شرکت هواپیماسازی ای.تی. آر گفت:

چهار فروند از این هواپیماها تا یک ماه آینده به ایران تحویل داده می شود. این هواپیماها ٧٠ نفره و ملخی هستند.

طول پرواز این هواپیما در حالت حمل مسافر هزار و ٥٠٠ تا هزار و ٦٠٠ کیلومتر است و ٦٥٠ کیلوگرم در ساعت مصرف سوخت دارد.

پرورش افزود:

قرار است ٢٠ فروند هواپیما تا پایان سال ٢٠١٨ میلادی تحویل داده شود و علاوه بر این، در قرارداد خرید ٢٠ هواپیمای دیگر نیز پیش بینی شده است.

در مجموع در سال جاری میلادی ٩ فروند هواپیما تحویل داده خواهد شد. بعد از چهار فروندی که تا یک ماه آینده تحویل داده خواهد شد، پنج فروند نیز تا پایان ٢٠١٧ تحویل خواهیم گرفت.

در کنار قرارداد ایرباس، قرار بر این است که زمینه های همکاری در تولید قطعات، مباحث سخت افزاری و حتی مباحث نرم افزاری داشته باشیم و این موضوع در قرارداد ای.تی.آر لحاظ شده است.

فنی در این قرارداد شرکت ای.تی. آر در زمینه خلبان، آموزش، پشتیبانی فنی و تکنسبن، متعهد است که به ایران کمک کند. همچنین این شرکت آمادگی دارد هشت فروند از این هواپیماها را تامین مالی کنند.

کریستین شرر (Christian Scherer) مدیر عامل شرکت ای.تی.آر نیز در مورد هواپیماهای موضوع این قرارداد گفت:

٢٠ شرکت هواپیمایی در سراسر دنیا از این هواپیماها استفاده می کنند. این شرکت در امور پشتیبانی، فنی و اقتصادی نیز با هما همکاری خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا

    دیدگاه