آماده باش ۱۵۶ پایگاه اورژانس ویژه روز طبیعت در تهران

آماده باش ۱۵۶ پایگاه اورژانس ویژه روز طبیعت در تهران

تیم  کجارو
| شنبه, ۱۲ فروردین ۹۶ ساعت ۱۶:۳۰

سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه تعطیلات پایانی نوروز توسط اورژانس پوشش داده می‌شود، گفت: ۱۵۶ پایگاه اورژانس ویژه روز طبیعت در تهران در حالت آماده باش هستند.

«پیرحسین کولیوند» سرپرست اورژانس کشور با تاکید بر اهمیت رعایت نکات ایمنی ویژه روزهای پایانی تعطیلات نوروزی توسط مردم و مسافران، گفت که تعطیلات پایانی نوروزی نیز به طور کامل توسط اورژانس پوشش داده می‌شود.

اورژانس تهرانوی با بیان اینکه مرکز اورژانس تهران برای تعطیلات پایانی نوروز و روز ۱۳ بدر، روز طبیعت تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده است، افزود:

۱۳۵ پایگاه درون شهری اورژانس و ۲۱ پایگاه جاده‌ای در تهران برای تعطیلات پایانی نوروز در حالت آماده‌باش هستند.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد که همچنین مرکز ارتباطات اورژانس و سامانه ۱۱۵ برای دریافت تماس‌های مردمی در آمادگی کامل قرار دارد.

اورژانس تهران

وی بیان کرد که پایگاه اورژانس هوایی با شعاع عملیاتی ۱۵۰ کیلومتر مربع نیز برای انجام ماموریت در حالت آماده‌باش است.

کولیوند گفت که ۱۱۰ دستگاه آمبولانس، ۲۵ دستگاه در بوستان‌ها و موتور لانس اماکن تفریحی به منظور ارائه خدمات به مردم در روز طبیعت در شهر تهران در حالت آماده‌باش هستند.

وی با اشاره به آمادگی ایستگاه های سلامت در محورهای ورودی و خروجی شهر تهران برای ارائه خدمات به مسافران در مسیرهای رفت و برگشت به تهران، تاکید کرد:

هماهنگی با ستاد هدایت بیماران دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در شهر تهران برای پذیرش بیماران نیز انجام شده است.

سرپرست اورژانس کشور به آمادگی اتوبوس آمبولانس‌های اورژانس به تعداد هفت دستگاه برای ارائه خدمات در شهر تهران اشاره و بیان کرد که از مردم می‌خواهیم که در روزهای پایانی تعطیلات نیز نکات ایمنی را رعایت کنند و از مصرف لبنیات غیربهداشتی و غیرپاستوریزه خودداری کنند.

وی افزود که شیر دام باید ۳ تا ۵ دقیقه جوشیده شود تا عاری از میکروب شود و زمان کافی برای شستشوی صحیح دست حداقل ۲۰ ثانیه باشد.

کولیوند تاکید کرد که کودکان در برابر اسهال و آنفلوانزا بسیار آسیب‌پذیرتر هستند و توجه کنید که در هنگام بیماری سالمندان برای مراجعه به پزشک تاخیر نکنیم، همچنین بیماران دیالیزی و پیوندی، بیماران دیابتی در برابر آنفلوانزا آسیب‌پذیرتر از سایر افراد هستند لذا حتما واکسن سالانه آنفلوانزای خود را تزریق کنند.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی سال ۹۶ اظهار کرد:

بیمار مبتلا به سل اگر دو هفته درمان مناسب شود، دیگر انتقال دهنده بیماری سل نخواهد بود.

وی گفت که زنان باردار مبتلا به علائم تنفسی مانند سرفه از مصرف دارو بدون تجویز پزشک خودداری کنند و لازم است که مردم توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید و در هنگام سفر ترجیحا از میوه‌های دارای پوست استفاده کنند.

براساس گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، سرپرست اورژانس کشور تاکید کرد:

امیدواریم که مردم و مسافران نوروزی در هر جای کشور که حضور دارند با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی تعطیلات خوبی را پشت سر بگذارند.

منبع ایسنا
برچسب‌ها طبیعت گردی

دیدگاه  

    تبلیغات