هر ۷۱ دقیقه، یک نفر در جاده های ایران می‌میرد

هر ۷۱ دقیقه، یک نفر در جاده های ایران می‌میرد

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۹ فروردین ۹۶ ساعت ۱۶:۳۰

به گفته جانشین فرمانده ناجا علی رغم کاهش‌ تلفات، هر ۷۱ دقیقه یک نفر در جاده‌های کشور جان خود را بر اثر تصادفات از دست می‌دهد.

«سردار اسکندر مومنی» جانشین فرمانده ناجا در بازدید صبح امروز خود از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش تصادفات نوروزی گفت که خوشبختانه امسال در موج دوم سفرهای نوروزی همچون موج نخست سفرها شاهد کاهش تصادفات فوتی و جرحی بودیم و کاهش تصادفات در مرحله دوم سفرها با شیبی بیشتر ادامه یافت و به ۷ درصد رسید.

وی افزود که این کاهش تصادفات در نوروز امسال درحالی است که علاوه بر افزایش سفرهای نوروزی نسبت به سنوات گذشته شاهد نزولات جوی در اغلب محورهای مواصلاتی کشور بودیم.

جانشین فرمانده ناجا گفت که باید اذعان داشت که این کاهش تلفات بیش از هر چیز مرهون همکاری مردم و پس از آن تلاش تمام سازمان‌ها در بزرگترین طرح ترافیکی کشور است.

سردار مومنی با بیان اینکه سرعت متوسط ترددهای نوروزی در سال جاری یک کیلومتر برساعت کاهش داشته است، افزود:

امارهای بدست آمده نشان می‌دهد که متأسفانه هر ۷۱ دقیقه یک نفر در جاده‌های کشور براثر تصادفات ترافیکی فوت می‌کنند و این درحالی بود که این آمار در سال گذشته هر ۶۰ دقیقه یکبار بود و این به معنای بهبود وضعیت است ولی باید بدانیم کشته شدن حتی یک نفر درجاده‌ها امری بسیار تکان‌دهنده است و باید همگی تلاش کنیم تا این اتفاق نیفتد.

وی در پایان از مسافران نوروزی خواست تا با توجه به متراکم بودن ترددهای پایان تعطیلات نوروزی، زمان بازگشت خود را مدیریت کنند.

منبع تسنیم
برچسب‌ها جاده

دیدگاه  

    تبلیغات