پارک شهر: تهرانگردی در نوروز

علیرضا کیخا
شنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
پارک شهر: تهرانگردی در نوروز

پارک شهر یکی از پارک‌های دیدنی به‌ویژه با تزیینات و گل‌آرایی‌های انجام شده برای نوروزی است. با راهنمای نوروزی کجارو همراه باشید.

معرفی

همه پارک‌های تهران در ایام نوروز دیدنی هستند اما چیزی که پارک شهر را از سایر پارک‌ها در فصل بهار متمایز می‌کند، گل‌آرایی‌های زیبا و کاشتن لاله‌های رنگارنگ در سراسر پارک است که بسیار مورد توجه شهروندان و گردشگران قرار می‌گیرد. 

پارک شهر - نوروز

پارک شهر - نوروز

پارک شهر یکی از قدیمی‌ترین بوستان‌های تهران است که در سال ۱۳۳۹ تأسیس شده و همچنان یکی از پربازدید‌ترین پارک‌های تهران است. این پارک رفته‌ رفته در طول این سال‌ها با افزوده شدن امکانات و مراکز گردشگری تکامل یافته است.

پارک شهر - نوروز

باغ پرندگان پارک شهر بخشی از این پارک بزرگ و قدیمی تهران است که گونه‌های مختلفی از پرنده‌ها در آن نگهداری می‌شوند.

پارک شهر - نوروز

اگرچه دیدن این پرنده‌ها در قفس کمی باعث ناراحتی همه ما می‌شود، اما دیدن زیبایی آن‌ها باعث می‌شود تا هر بیننده‌ای مبهوت دیدن آن‌ها شده و از دیدن این‌همه رنگ و زیبایی لذت ببرد.

پارک شهر - نوروز

پارک شهر - نوروز

وجود باغ پرندگان در شهرها باعث می‌شود تا کسانی که وقت، فرصت و بودجه برای پرنده‌نگری حرفه‌ای را ندارند هم بتوانند از دیدن پرنده‌های مختلف لذت ببرند و با آن‌ها بیشتر آشنا شوند.

پارک شهر - نوروز

پارک شهر - نوروز

پارک شهر - نوروز

آدرس

پارک شهر از شمال به پایانه و خیابان فیاض بخش، از سمت غرب به خیابان وحدت اسلامی، از سمت جنوب به خیابان بهشت و از شرق به خیابان خیام و محله سنگلج و قورخانه محدود می‌شود.

موقعیت پارک شهر روی نقشه

پارک شهر - نوروز

پارک شهر از جاذبه‌ها و امکانات خوبی برای گردشگران برخوردار است. از جمله این امکانات و جاذبه‌ها می‌توان به نماد قربانیان سلاح‌های شیمیایی در میدان مرکزی پارک، موزه صلح تهران، باغ پرندگان و سایت پرنده‌نگری، آکواریوم پارک شهر، امکانات ورزشی مانند میز پینگ‌پنگ و دریاچه مصنوعی برای سوار شدن به قایق پدالی اشاره کرد که مورد آخر پس حادثه تلخ پارک شهر کمتر مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد.

پارک شهر - نوروز

دسترسی

برای رسیدن به پارک شهر ساده‌ترین راه استفاده از مترو است. می‌توانید در تقاطع خطوط ۱ و ۲ مترو یعنی ایستگاه مترو امام خمینی (ره) از قطار پیاده شده و پس از حدود ده دقیقه پیاده روی در خیابان امام خمینی (ره) به‌سمت غرب و سپس خیابان خیام جنوب به ورودی قورخانه پارک شهر برسید. همچنین اگر از خط ۲ مترو استفاده می‌کنید در ایستگاه مترو حسن،آباد از قطار پیاده شده و پس از خروج از ایستگاه در خیابان وحدت اسلامی به‌سمت جنوب پیاده‌روی کنید تا پس از ۵ دقیقه به پارک شهر برسید. اگر قصد استفاده از اتوبوس را دارید می‌توانید از اتوبوس‌هایاین لیست که به مقصد پایانه فیاض‌بخش حرکت می‌کنند و اتوبوس‌های این لیست که به میدان امام خمینی (ره) تردد می‌کنند، استفاده کنید. اگر از بی‌آر‌تی‌های خیابان ولیعصر مثل اتوبوس‌های مسیر راه‌آهن - تجریش استفاده می‌کنید هم می‌توانید در ایستگاه دکتر حسابی از اتوبوس پیاده شده و در خیابان امام خمینی (ره) به‌سمت شرق بروید و با حدود ۲۰ دقیقه پیاده‌روی به پارک شهر برسید.

پارک شهر - نوروز

امیدواریم در نوروز و فصل بهار فرصت بازدید از پارک شهر را داشته باشید و نظر و تجربه خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

    منبع کجارو
    برچسب‌ها پارک تهرانگردی

    دیدگاه