بزرگترین سفره هفت سین جهان در قصر شیرین

بزرگترین سفره هفت سین جهان در قصر شیرین

تیم  کجارو
| یکشنبه, ۶ فروردین ۹۶ ساعت ۱۶:۰۰

به گزارش از کرمانشاه، گسترده شدن بزرگ‌ترین سفره هفت‌سین در جهان که خود باعث جهانی شدن نام قصر شیرین که از مکانهای تاریخی سرزمینمان است و توجه رسانه ها را به خود جلب کرد شد.

درشهرستان قصرشیرین یک خبر در نوع خود جذاب و متفاوت بود که توجه مردم و رسانه‌ها را به خود جلب کرد.گستردگی بزرگترین سفره هفت سین نوروزی.

این سفره با ابعادی وسیع و رویکردی نو به یک خبر خاص تبدیل شد که در صدر اخبار گردشگری ایام نوروز قرار گرفت و به همین دلیل بسیاری از افراد برای بازدید از این سفره نمادین و دیدنی برنامه سفر به غرب کشور را در پیش گرفتند. چندگاهی است که در شهرهای مختلف مبلمانهای شهری توسط طراحان نه چندان ماهر با در نظر گرفتن بزرگ بودن سایزهای عناصر تزئینی به زیبا کردن شهرها می‌پردازند. که دلیل آن چندان از نظر طراحان و هنرمندان مشخص نیست که آیا بزرگ بودن دلیل بر زیبایی است ؟

بزرگ‌ترین سفره هفت‌سین جهان در شرایطی با هزینه چند میلیونی گسترده شده است که اهداف و نتایج حاصله از آن بسیار بیشتر از هزینه آن بوده است و توجیه اقتصادی این اثر با در نظر گرفتن جذب گردشگر در این شهرستان مرزی، می‌تواند قابل قبول باشد.

براساس آمارها طی روزهای نخست سال۹۶ شاهد افزایش میزان ورود گردشگران از مناطق مختلف به این شهرستان بوده‌ایم و با وجود بارندگی‌های پیوسته در روزهای اخیر، باز هم افراد بسیاری از این سفره هفت‌سین بازدید کردند.

تنها نکته‌ی خاص این اثراین است که بخش‌های مختلف آن از مواد طبیعی ساخته شده که در شرایط بارندگی نیز زیبایی خود را از دست نمی‌دهد.

شهردار قصرشیرین در این خصوص کرمانشاه گفت:

برنامه‌ریزی قبلی برای گسترده شدن بزرگ‌ترین سفره هفت‌سین جهان در شهرستان قصرشیرین انجام پذیرفت و تلاش ما ساخت این سازه با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت بود.

 پورافشار ادامه داد:

این سازه با مواد طبیعی و مشارکت مردم در شهرستان قصرشیرین ساخته شده است و تاکنون گردشگران بسیاری از این سفره هفت‌سین بازدید کرده‌اند.

براساس این گزارش، مخابره خبرهای مختلف در مورد این سفره هفت‌سین موجب شد شهرستان قصرشیرین در کنار سایر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، مورد توجه مسافران و گردشگران قرار بگیرد و این اقدام نتایج مناسب و مطلوبی در زمینه افزایش میزان میهمانان نوروزی در این منطقه به‌دنبال داشته است.!!

نکته جالب این گزارش این است که دلیل جذب مردم به این آثار غول‌آسا در مبلمانهای شهری لذت بردن از اثر است یا شگفت زدگی از این آثار !!!!

برچسب‌ها نوروز

دیدگاه  

    تبلیغات