حقایق جالب در مورد کلیسای سکره کر پاریس

عدنان ایرانی
پنجشنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
حقایق جالب در مورد کلیسای سکره کر پاریس

 ۱۰ حقیقت جالب در مورد کلیسای «سکره کر» (Sacre-Coeur) پاریس وجود دارد که مکان مقدسی است که دومین مکان بلند بعد از برج ایفل در پاریس محسوب می‌شود. با کجارو همراه باشید.

 کلیسای مقدس «مونت مارتر» (Montmartre)، یا سکره کر، یک مکان مشهور در پاریس است. این مکان دارای تاریخ پیچیده‌ای از زمان بت‌پرستی قرون وسطی و انقلاب فرانسه بوده و در حال حاضر یک مرکز فرهنگی در این محله مشهور است.

قدمت

کلیسای سکره کر پاریس

مونت مارتر، تپه‌ای که قصر سلطنتی روی آن ایستاده است، مکانی بود که جهت بت‌پرستی استفاده می‌شد. کاهن‌ها در آنجا فکر پرستش بودند و رومیان باستان پرستشگاه را به طرف مریخ و عطارد ساخته‌اند.

نام ها

کلیسای سکره کر پاریس

مونت مارتر در اصل «مونس مارتیس» (Mons Martis) نامیده می‌شد که به‌معنای (کوهی از مریخ) بود که بعدا به مسیحی (مونت مارتر) یا «کوه شهید» (Mount of the Martyr) تبدیل شد. (سکره کر) به‌معنای قلب خسوس مقدس است.

سنت دنیس (St. Denis)

کلیسای سکره کر پاریس

اولین کلیسای مسیحی در مونت مارتر به افتخار شهادت سنت دنیس، اولین اسقف پاریس در سال ۴۷۵ بعد از میلاد مسیح ساخته شد.

شهیدان

کنار سنت دنیس، مونت مارتر در کل با شهادت مسیحیان همراه بوده است و یک مقصد مشهور برای زائران در قرون وسطی بود.

انقلاب

کلیسای سکره کر پاریس

در سال ۱۹۷۲، در طول انقلاب فرانسه، صومعه‌ای که در اطراف کلیسا رشد کرده بود، نابود شد و ساکنانش پراکنده شدند. رئیس صومعه در نهایت اعدام شد.

کمون پاریس (Paris Commune)

کلیسای سکره کر پاریس

در طی کمون پاریس در سال ۱۸۷۱، صدها تن از اعضای کمون در معادن گچ نزدیک سکره کر مخفی شدند. آن‌ها زمانی که دینامیت‌های  دولت خارج شد، کشته و به توده جسدها افزوده شدند.

طراحی

کلیسای سکره کر پاریس

در دهه ۱۸۰۰، یک مسابقه برای طراحی کلیسای مدرن برگزار شد. «پل آبادی» (Paul Abadie) برنده این مسابقه، از یک سبک نقاشی منحصربه‌فرد روی اثرات روم و بیزانس استفاده کرده بود.

سنگ سفید

کلیسای سکره کر پاریس

سکره کر از سنگ «چاتی لندن» (Chateau-Landon) ساخته شده که به خاطر مقدار بالای کلسیت آن شناخته شده است. کلسیت در آب‌و‌هوای مرطوب سنگش از صافی گزرانده می‌شود، ظاهر بنای تاریخی گچی را نگه می‌دارد.

نمای پاریس

کلیسای سکره کر پاریس

بالای گنبد به روی عموم باز است. سکره کر بعد از برج ایفل بلندترین ساختمان پاریس است. بسیاری از گردشگران فقط به خاطر نمای پانورامای آن از این مکان بازدید می‌کنند.

زندگی شبانه

کلیسای سکره کر پاریس

در عصر گرم، پاریسی‌ها و گردشگران روی پله‌های سکره کر جمع می‌شوند تا از منظره شهر لذت ببرند. خیلی‌ها ادوات موسیقی را همراه خود می‌آورند، پس اغلب موسیقی زنده در آنجا داریم.

مطالب مرتبط:

    منبع USA TODAY

    دیدگاه