چرا با زباله به جنگ طبیعت می رویم ؟

چرا با زباله به جنگ طبیعت می رویم ؟

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۱ فروردین ۹۶ ساعت ۲۰:۳۰

چرا با زباله به جنگ طبیعت می رویم ؟نهادهایی که این پویش را به راه انداخته اند جهت حفاظت از طبیعت و آموزشآن به همه فعالیت میکنند.

با کمی زحمت زباله را درجای خود بگذاریم تا جمع آوری و امحاء شود.این کمترین سهم ما برای حمایت از طبیعت است.

نقش آموزش در زمینه فرهنگ ‌سازی حفاظت از عرصه های زیست محیطی انکارناپذیر است؛ از این رو راه اندازی پویش های مردمی گامی موثر در راستای حفاظت از عرصه های طبیعی است.

طبیعت جلوه گاه زیبایی خلقت خداوند است و هر یک از ما برای حفاظت و ماندگاری آن، باید احساس وظیفه کرده و به وظیفه خود عمل کنیم.

در تعطیلات نوروز به دلیل حضور بیشتر مردم در طبیعت و بازدید و استفاده آنان از زیبایی های خداوند در فصل بهارفرصت خوبی است برای راعایت حفظ محیط زیست وآموزش به کودکان واین آموزشها موجب ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست می شود، در عین حال می تواند تهدیدی برای محیط زیست محسوب شود.

حمید صالحی  در گفتگو با خبرنگاران گفت:

در صورت عدم رعایت نکات زیست محیطی و حفظ زیست بوم ها از هر گونه آسیب، تخریب و رهاسازی زباله ها، قطعا شاهد از بین رفتن محیط زیست و وارد آمدن صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست خواهیم بود.

صالحی با تاکید بر اینکه مسافران نوروزی می توانند در طول سفرهای نوروزی در مسیر جاده ها و شهرها برای حفظ طبیعت بکوشند، بیان کرد:

از مسافران درخواست می شود هنگام سفر پسماندهای خود را در گوشه و کنار جاده ها، توقفگاهها، تفرجگاهها و بوستان های شهری و طبیعت رها نکنند. از مسافرانی که با خودرو شخصی سفر می کنند نیز تقاضا می شود شاخ و برگ درختان را نشکنند و از آتش افروزی غیر ضروری در طبیعت پرهیز کنند.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی افزود: علاوه بر این مسافران از آسیب رساندن به زیستگاه پرندگان و جانواران بپرهیزند زیرا هرگونه صدمه به این گونه ها چرخه طبیعت را دچار مشکل می کند.

منبع ایرنا
برچسب‌ها طبیعت مسافر

دیدگاه  

    تبلیغات