بورس گردشگری آلمان فرصت دوباره محکم شدن روابط ایران و آلمان

تیم  کجارو
جمعه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
بورس گردشگری آلمان فرصت دوباره محکم شدن روابط ایران و آلمان

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری آلمان ITB ٢٠١٧، از ۱۸ اسفند تا ۲۲ اسفند در برلین برگزار می‌شود و فرصت مناسبی برای تحکیم یافتن روابط این دو کشور است.

بورس گردشگری ٢٠١٧ آلمان در حالی که امسال ۵۰ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد،فضای کامل یکی از سالن‌هایش را به ایران اختصاص داده تا در روزگاری که آمریکا سیاست‌های تحدیدکننده‌اش را علیه کشورمان به کار گرفته، از این فرصت برای شکستن دیوارهایی که مانع ارتباط شده‌اند، استفاده کند.

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری آلمان ITB ٢٠١٧، درحالی میزبان ١٨٧ کشور دنیا است که تاریخ و طبیعت ایران در سالنی انحصاری با فضایی به وسعت ١١٨٠ مترمربع با همراهی ٣٥ موسسه گردشگری، دو شرکت هواپیمایی، شهرداری تبریز و  راه آهن جمهوری اسلامی در قلب آلمان به نمایش گذاشته شده است.

به گفته ابراهیم پورفرج _ رییس جامعه تورگردانان _ که امسال مسئولیت اجرای غرفه ایران در ITB برلین را داشته، برای نخستین بار است که این تعداد دفتر خدمات مسافرتی در نمایشگاه گردشگری آلمان حضور دارند. حضور شهرداری تبریز نیز برای تبلیغ شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ٢٠١٨ در این نمایشگاه بوده و راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار در چنین نمایشگاهی شرکت کرده تا از این طریق برای توسعه گردشگری ریلی اقدام کند.

او یقین دارد؛ سالن ایران که طراحی آن برگرفته از دوران پیش از تاریخ، شاهکارهای معماری و تاریخی دوره اسلامی و طبیعت کشورمان است، امسال با استقبال بیشتری روبرو شود و همه تورگردان‌ها با دست پر از این نمایشگاه برمی‌گردد.

سالن ایران در نخستین روزهای برپایی با استقبال تورگردانان سایر کشورها روبرو شده و روزهای شلوغی را سپری می‌کند.

بورس گرشگری آلمان

طالب ریفاعی _ دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی _ که برای حضور در نشست وزرای گردشگری کشورهای جاده ابریشم در آلمان به سر می‌برد نیز با همراهی معاون گردشگری کشورمان از بخش ایران نیز بازدید داشته است. وزیر گردشگری هندوستان که ایران متمایل به اجرای رژیم لغو و یا تسهیل روادید گردشگری با آن است نیز از این سالن بازدیدی داشت.

ITB یا بورس بین‌المللی گردشگری آلمان، یکی از مهمترین نمایشگاه‌های گردشگری است که امسال نمایندگان ١٨٧ کشور دنیا در آن حضور دارند و سال گذشته نیز٦٠ هزار بازدیدکننده تخصصی و ١٢٠ هزار بازدیدکننده نمایشگاهی و عمومی داشته است.

بورس گردشگری آلمان

این نمایشگاه که از روز چهارشنبه ١٨ اسفندماه در برلین آغاز شده است تا ٢٢ اسفندماه (١٢ مارچ) ادامه دارد.

ITB امسال به مناسبت نیم قرن برپایی این نمایشگاه، پروژه ٥٠ مقصد را به اجرا گذاشته و در جریان آن، ٥٠ کشور دنیا که بیشترشان مقاصد جدید گردشگری هستند، از این فرصت برای تبلیغ بهره می‌برند.

بورس گردشگری آلمان

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها توریسم

    دیدگاه