گام جدید صنایع حمل و نقل و گردشگری الکترونیک؛ پروژه ملی مسیر

بخش تبلیغات
دوشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
گام جدید صنایع حمل و نقل و گردشگری الکترونیک؛ پروژه ملی مسیر

پروژه ملی مسیر، نام پروژه‌ای است که در اولین روز از دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته رونمایی شد. با کجارو همراه باشید.

چند سالی است که کالاها و خدمات مختلف در اینترنت عرضه می‌شوند و رزرواسیون بلیط‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای نیز دیگر به نوبت آنلاین شده‌اند. اما انسان‌ها هر روز به‌دنبال آرامش و آسایش بیشتری در زندگی هستند. ازاین‌رو در اولین روز از دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از پروژه‌ای رونمایی شد که گام جدیدی برای دو صنعت حمل و نقل و گردشگری الکترونیک ایران است.

تا پیش از این برای خرید بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس باید وب‌سایت‌های مختلفی را جستجو می‌کردیم تا گزینه مناسب را پیدا کنیم. وب‌سایت‌های زیادی فقط بلیط هواپیما می‌فروختند، شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی هرکدام وب‌سایت فروش بلیط قطار خودشان را داشتند و بلیط اتوبوس تنها توسط چند وب‌سایت محدود فروخته می‌شد.

صنایع حمل و نقل و گردشگری الکترونیک

با این پراکندگی وب‌سایت‌ها ممکن بود بلیط رفت را خرید کنیم اما بلیط برگشتی پیدا نکنیم. در این مواقع سردرگم می‌شدیم و نمی‌توانستیم برای سفر به‌درستی برنامه‌ریزی کنیم. حتی ممکن بود بلیط رفت هم پیدا نکنیم و اصلا نتوانیم سفر مهمی را که می‌خواستیم انجام بدهیم و مجبور شویم برنامه سفر را به‌کلی تغییر بدهیم.

پروژه ملی مسیر سیستمی است که برای اولین بار در ایران با یک جستجو به تمام شبکه‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای متصل می‌شود و بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس مناسب را یک‌جا به شما پیشنهاد می‌کند. بنابراین دیگر نیازی به جستجوی وب‌سایت‌های مختلف ندارید.

به گزارش ویرلن، مهم‌ترین ویژگی پروژه ملی مسیر در این است که اگر بلیط برای سفر مستقیم شما موجود نباشد سفر غیرمستقیم و ترکیبی که مثلا قسمتی از آن با قطار و ادامه آن با هواپیما است را به شما پیشنهاد می‌کند. تمام این پیشنهادها با الگوریتم های نرم افزاری پیشرفته آماده می‌شوند و هدف آن ارائه کوتاه‌ترین و ارزانترین پیشنهاد ممکن است.

تعداد مسافرین جابجا شده

پس از شروع به کار وب‌سایت‌های خرید بلیط هواپیما در سال 1392، تعداد مسافران جابه‌جا شده مطابق گزارش‌ها آماری سازمان هواپیمایی کشوری به‌طرز چشم‌گیری افزایش یافته است. پروژه ملی مسیر با راهنمایی مسافران و رقابتی‌سازی شرکت‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای به همین شکل کمک می‌کند تا صنعت حمل و نقل کشور رونق بیشتری بگیرد.

پروژه ملی مسیر توسط وب‌سایت مِستر بلیط طراحی و اجرا شده و در حال حاضر فاز اول آن قابل استفاده است. مِستر بلیط اولین وب‌سایت و اپلیکیشنی است که رزرواسیون آنلاین بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس را به‌شکل هم‌زمان فراهم کرده و طی یک سال فعالیتش با استقبال بسیار زیادی از طرف کاربران همراه شده است.

منبع mrbilit

دیدگاه