سفر ۴۸ ساعته به بانکوک، تایلند

حمید حسن‌زاده
شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
سفر ۴۸ ساعته به بانکوک، تایلند

غالب گردشگران بانکوک فقط به استراحت در ساحل یا روی تپه بسنده می‌کنند اما برای کسانی که کنجکاو هستند جلوه‌های جذاب دیگری می‌توانند پیدا کنند. با کجارو همراه شوید.

در این مقاله می‌خواهیم برنامه‌ی سفر ۴۸ ساعته بانکوک یکی از شهرهای زیبای تایلند را برای شما ارائه دهیم. 

روز اول

بی‌شک معبد بودایی «وات فو» در این سفر بیش از هر چیز دیگر نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند. این معبد سلطنتی مقدس محلی است که خاکستر پادشاه راما اول نگهداری می‌شود.

همانطور که مشاهده می‌کنید معبد در زیر نور آفتاب می‌درخشد.

وات فو بانکوک

ماساژ تایلندی ریشه در این معبد دارد و همچنان در این محل تعلیم داده می‌شود.

با این وجود بنای معبد شهرت خود را مدیون مجسمه غول‌پیکر «بودای لمیده» است. طبق آیین بودا، بازدیدکنندگان باید کفش خود را در بیاورند. به هنگام بازدید از معبد می‌توانید آن را در کیسه‌ای همراه با خود حمل کنید.

به کسانی که فراموش کرده‌اند شانه یا زانوهای خود را بپوشانند شالی داده می‌شود. در اطراف این مجسمه عظیم قدم بزنید تا قدرت صنعت‌گری بشر را بستایید.

بودای دراز کشیده بانکوک

دیدنی‌های فوق‌العاده دیگری مانند فرا اوبوست (Phra Ubosot) که در آن انواع مراسم بودایی اجرا می‌شود نباید از یاد برود. بهای ورودی حدود ۱۰ هزار تومان است و می‌توانید از ۸ صبح تا ۵ عصر گشتی در این معبد بزنید.

گرند پالاس (Grand Palace)

جاذبه‌ی دیگری که دیدنش واجب است، گرند پالاس در نزدیکی وات‌فو است. بنایی پرابهت که به سال ۱۷۸۲ ساخته شده و تا چندی پیش میزبان پادشاه سیام بوده است. 

درهای پالاس از ساعت ۸:۳۰ تا ۳:۳۰ به روی میهمانان گشوده می‌شود و بهای بلیط حدود ۶۰ هزار تومان است. محدودیت‌های مذهبی خاصی، مشابه با معبد وات‌فو بر این مکان مقدس حاکم است.

گرند پالاس بانکوک

برای نهار غذای اصیل تایلندی نام (nahm) را در رستوران میشلین (Michelin) امتحان کنید.

شب خود را در کافه باشکوه هتل لبوا (lebua) که ویویی پانورامایی دارد، به پایان برسانید. مناظر در آن ارتفاع بسیار دیدنی هستند و خود برج استیت (State Tower) بسیار جذاب و باشکوه است.

روز دوم

پارک لومپینی

دریاچه پارک لومپینی بانکوک

دشتی واقعی در دل شهر: پارک لومپینی بیش از ۵۷ هکتار مساحت دارد و بومی‌ها صبح زود و اوایل عصر برای تمرین ورزش تای‌چی در این محل گرد هم می‌آیند. در طول روز به علت گرمای طاقت‌فرسا معمولا کسی به اینجا نمی‌آید. همچنین دریاچه‌ای با قایق‌های قویی شکل هرچه بیشتر به جذابیت این پارک می‌افزاید.

آرت این پردایس (Art in Paradise)

موزه سه-بعدی بانکوک

هدفی مهم برای عکاسان: موزه «هنر در بهشت» به آثار ۳-بعدی اختصاص دارد. موزه کمی زننده به نظر می‌آید اما دیدنش برای کودکان (با سن نسبتا بالا) خالی از لطف نیست. این موزه در مرکز خرید Esplanade قرار گرفته است.

خرید

برای خریدهای لوکس، مرکزخرید‌های متعددی در مرکز شهر با تهویه مطبوع مناسب در انتظار شما است. این مراکز نه تنها برای خنک شدن ایده‌آل هستند بلکه برخی از مارک‌های معتبر و رستوران‌های مشهور در اینجا شعبه دارند.

بازار گل

بازار گل در بانکوک

برای کسب درکی عمیق‌تر از بانکوک بهتر است سری به بازار عمده‌فروشی گل بزنید. در گوشه کنار بازار دسته‌ گل‌های مخصوصی برای پیشکش کردن به خدایان تدارک دیده شده است. گردشگران زیادی را در این محل نخواهید دید اما فرصتی ویژه برای لمس سنت کهن تایلندی خواهید یافت.

آخر هفته‌ی خود را در محل Asiatique The Riverfront سپری کنید و در آنجا از «بازار شب» دیدن کنید. البته حتی اگر قصد خرید ندارید از این بازار گذری کوتاه کنید.

رفت و آمد

قطار هوایی بانکوک

به دلیل رطوبت بالا بهتر است از تاکسی‌های کولردار استفاده کنید یا سوار اسکای‌ترین (Skytrain) شوید تا مناظر شگرفی را تماشا کنید. خوشبختانه اسکای‌ترین هم تهویه مطبوع دارد.

«توک توک» (نوعی ماشین نیمه-روباز به فرم سه چرخه) ممکن است بانمک به نظر بیایند، اما در سفرهای طولانی ممکن است هزینه‌ی گزافی داشته باشد و همچنین شما بر اثر هوای شرجی و گرما در عرق خود غوطه‌ور خواهید شد. کروز رودخانه‌ای همچنین روشی جذاب برای جابه‌جا شدن است و علاوه‌بر آن جاذبه‌های مانند وات آرون (Wat Arun) در مسیر قرار گرفته‌اند.

کجا بمانیم؟

برای تجربه‌ی تایلندی اصیل دیگر در Oriental Residence Bangkok اقامت کنید که چند دقیقه با پای پیاده از پارک لومپینی فاصله دارد.

دیدگاه