آمریکایی ها از سر لجبازی با «ترامپ» به ایران سفر می‌کنند

تیم  کجارو
دوشنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰
آمریکایی ها از سر لجبازی با «ترامپ» به ایران سفر می‌کنند

به استناد اظهارات آژانس‌های آمریکایی، بسیاری از شهروندان آمریکا از سر لجبازی با ترامپ می‌خواهند به ایران سفر کنند.

«ابراهیم پورفرج» رئیس جامعه تورگردانان ایران با اشاره به افزایش درخواست آمریکایی‌ها برای سفر به ایران گفت:

ما خیلی جدی تکلیف تورهای گردشگران آمریکایی با توجه به اوضاع سیاسی موجود را پیگیری می‌کنیم و با مسئولان در سطح بالا گفتگو می‌کنیم و در پایان هفته نیز نشستی داریم که مطمئنم نتیجه مطلوبی خواهیم گرفت.

گردشگران آمریکایی

وی افزود که جالب است بدانیم شرکت‌های گردشگری آمریکایی فشار زیادی می‌آورند که تورهای این کشور را در ایران اجرا کنیم. آنها گفته‌اند که گروه‌های ۲۰ نفره ما ۴۰ نفره شده‌اند که این افزایش به خاطر لجبازی با ترامپ است، حتی قطار «عقاب طلایی» که از مجارستان به ایران می‌آید، تعداد گردشگران آمریکایی آن از ۵۰ نفر به ۹۸ نفر رسیده است؛ همه از سر لج با ترامپ می‌خواهند به ایران بیایند.

گردشگران آمریکایی

گردشگران آمریکایی

رئیس جامعه تورگردانان ادامه داد که خیلی از اروپایی‌ها با آمدن آمریکایی‌ها به ایران ترغیب می‌شوند به ایران سفر کنند، گروه‌های آمریکایی تاثیر زیادی روی گردشگران دارند. این قشر برای صنعت گردشگری ما مهم است، چون درآمدشان قابل مقایسه با سایر گردشگران نیست.

گردشگران آمریکایی

وی بیان کرد که نظر کشور ما نیز بر آن است که آسیبی به گردشگری کشور وارد نشود.

سلامی، رئیس دفتر بررسی و همکاری‌ها در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز گفت:

اتفاقی در سیاست‌های کلان کشور برای مقابله با سیاست‌های آمریکا رخ داده، برخی ملاحظاتی دارند و روش‌هایی را برای پاسخ دادن دارند.

وی بیان کرد که در حال حاضر نمی‌توان گفت چه اتفاقی قرار است رخ دهد، اما امیدوارم به جهتی برود که گردشگری به کار خود ادامه دهد.

گردشگران آمریکایی

سلامی گفت که کل این جریان (ورود گردشگران آمریکایی) فعلا متوقف شده و نمی‌دانیم چه اتفاقی قرار است رخ دهد، ما می‌دانیم آژانس‌ها ضررهای هنگفتی خواهند کرد. برای همین پیگیریم این مسئله حل شود.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها توریسم

    دیدگاه