خودروهای تاکسی TX4 وارد کشور می‌شوند

خودروهای تاکسی TX4 وارد کشور می‌شوند

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۲۷ بهمن ۹۵ ساعت ۰۹:۱۵

اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در نظر دارد که خودروهای TX4 برای استفاده در برخی مصارف خاص مانند سرویس مدارس، تاکسی‌های گردشگری و همچنین تاکسی‌های اینترنتی را به کشور وارد کند.

«مسعود طبیبی» مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در تشریح ورود خودروهای TX4 به عرصه تاکسیرانی کشور گفت:

تاکنون توجه کافی به نیازهای شهروندان در عرصه تاکسیرانی نشده و بیشتر نیازهای شهروندان به نرخ تاکسی معطوف شده البته این مسئله از اهمیت بسیاری برخوردار است اما بی‌تردید تنها نیاز شهروندان در عرصه تاکسیرانی کشور نیست.

وی افزود که در حال حاضر شاهد هستیم به دلیل اینکه سیستم تاکسیرانی کشور چندان کارآمد نیست، برخی شرکت‌ها در حوزه فضای اینترنت که به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند می‌توانند زمینه از دست رفتن بازار کسب و کار تاکسیرانی را فراهم کنند. همچنین عدم توجه نیاز رانندگان تاکسی نیز موجب شده نارضایتی در بین رانندگان وجود داشته باشد و همین امر موجب فاصله گرفتن تاکسی‌ها از جامعه و شهروندان شده است.

وی ادامه داد که برنامه طرح نبید در نظر دارد با ورود خودروها TX4 برلیانس، در ۴ محور نوآوری، وحدت رویه، یکدلی و دانش‌افزایی به سمت حرفه‌ایگری در عرصه تاکسیرانی حرکت کند. قطعا از این تاکسی می‌توان در حوزه‌هایی همچون خدمات طب تاکسی (تاکسی حرفه‌ای سلامت)، سرویس حرفه‌ای مدارس (سامانه سپند)، تاکسی حرفه‌ای گردشگری (تاکسی سپاس) و تاکسی‌های اینترنتی بهره گرفت.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در تشریح امکانات این تاکسی برای استفاده در حوزه تاکسی حرفه‌ای سلامت گفت:

این تاکسی با وجود قابلیت‌هایی همچون باز شدن درب به اندازه ۹۰ درجه، چرخش ۹۰ درجه‌ای صندلی برای سهولت سوار و پیاده شدن مسافر بیمار و وجود رکاب و دستگیره‌های ایمنی، می‌تواند برای افرادی که عمل‌های جراحی قلب باز و یا شکستگی انجام داده‌اند مورد استفاده قرار بگیرد.

تاکسی TX4

طبیبی افزود که این خودرو که سوخت آن بنزین است حدود ۱۴۰ سال است که برای بهره‌گیری در حوزه تاکسیرانی مورد نظر قرار گرفته؛ لذا تمامی موارد مورد نیاز یک تاکسی، در طول سالیان متوالی در آن در نظر گرفته شده است، لذا با داشتن قابلیت‌هایی همچون ایمنی بالا، کاهش تاثیر سروصدای دانش‌آموزان در رفتار تاکسیران به دلیل وجود جدار شیشه‌ای و وجود رکاب و دستگیره‌های ایمنی، می‌تواند در حوزه سرویس‌های حرفه‌ای مدارس نیز مورد استفاده قرار گیرد.

تاکسی TX4

وی بیان کرد که این تاکسی با داشتن قابلیت سیستم هوشمند خوشامدگویی در بدو ورود مسافر توسط مسوولان مرتبط با تاکسیرانی شبیه آنچه که در هواپیماها انجام می‌شود، درج پیام‌های صوتی آموزشی، درج پیام‌های نوشتاری، پیش‌بینی پخش فیلم‌های گردشگری در حین عبور از نقاط گردشگری به شکلی که با بهره‌گیری از سیستم GPS خودرو، پیام‌های تصویری گردشگری همان نقطه عبوری خودرو برای مسافران پخش خواهد شد و معرفی مستقیم بسته‌های خدماتی به تاکسیرانان. همچنین امکان پخش تبلیغات با حفظ ملاحظات ایمنی برای تاکسیران و به عنوان منبع درآمدی برای وی وجود دارد تا این خودرو به عنوان تاکسی حرفه‌ای گردشگری مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

تاکسی TX4

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تاکید کرد که افزایش قابل توجه سطح خدمات مسافران موجب خواهد شد تا بهره‌گیری از این خودرو مورد استقبال شرکت‌های اینترنتی قرار بگیرد. لذا از این خودرو می‌توان در حوزه آژانس‌های اینترنتی هم استفاده کرد.

وی ادامه داد که عرضه انحصاری این خودرو از طریق اتحادیه و از مقابل حمایت اتحادیه از این مجموعه برای اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌ربط از دیگر مفاد تفاهم‌نامه تنظیمی است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر قیمت این خودرو گفت:

در حال حاضر شرکت تولید کننده این خودرو را با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان بدون هیچ گونه تسهیلاتی برآورد می‌کند اما می‌توانیم تا حدود ۳۰ میلیون تومان قیمت این خودرو را از طریق تسهیلات ویژه کاهش دهیم.

طبیبی تاکید کرد که این خودرو به جهت ایمنی، همه موارد لازم برای یک تاکسی را دارا است و همچنین برای بهره‌گیری از حوزه حمل و نقل معلولان و بیماران کلیه تجهیزات لازم برای حمل ویلچر را نیز دارا است.

تاکسی TX4

منبع ایسنا
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات