۶ درصد درآمد ایران در سال ۹۵ از گردشگری خارجی

تیم  کجارو
شنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
۶ درصد درآمد ایران در سال ۹۵ از گردشگری خارجی

دولت طی ۳ سال گذشته برای برگرداندن کشور به مقصد گردشگری خارجی و احیای این جایگاه تلاش جدی کرده است. این جمله را زهرا احمدی‌پور جمعه شب در بجنورد بیان کرد.

احمدی‌پور با بیان اینکه ایران به طور طبیعی جذابیت‌های زیادی برای گردشگران خارجی دارد تصریح کرد:

تاکنون فعالیت‌های زیادی در قالب تبلیغات بازار گردشگری برای جذب گردشگران خارجی به کشور انجام شده وتلاشهای بین‌المللی خوبی نیز برای برگرداندن اقلام تاریخی خارج شده از کشور به موزه‌های کشور انجام شده است.

زهرا احمدی پور

احمدی‌پور گفت:

دولت همه تلاش خود را برای تحقق چشم انداز گردشگری ۲۰میلیون نفری جذب گردشگردر افق ۱۴۰۴ با ایجاد فرصت‌های لازم برای کمک به بخش خصوصی، ترغیب سرمایه‌گذارن و حمایت‌های دولتی انجام می‌دهد.

وی با تاکید بر عزم دولت برای تقویت زیرساخت گردشگری استان خراسان شمالی افزود:

اولین هتل چهار استان خراسان شمالی ۲۱ بهمن به مناسبت دهه افتتاح شد و دومین هتل ۴ ستاره این استان در نیز سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای تقویت و حمایت از صنایع‌دستی کشور گفت:

ایجاد فرصت حضور درنمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی برای عرضه محصولات صنایع دستی، کسب نورآوری‌ها، تقویت خلاقیت هنرمندان، ایجاد بازارچه‌های محلی و استانی در این راستا انجام شده است.

احمدی‌پور گفت:

برای رونق صنایع دستی باید آن را از کالای لوکس بودن خارج ووارد چرخه زندگی مردم کنیم تابا افزایش تولید شاهد رونق اقتصادی این صنعت شویم.

وی از رسانه‌ها خواست تا در ترویج استفاده از صنایع دستی در زندگی مردم کمک کنند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی ۲ بازارچه بین‌المللی درخارج کشور با رایزنی های انجام شده در یک‌ونیم سال گذشته به ثمر نشسته است گفت: سومین بازارچه بین‌المللی در آستانه راه‌اندازی است.

به گفته وی، راه‌اندازی بازارچه‌ها داخلی و ایجاد خانه صنایع دستی استان‌ها از دیگر اقدامات دراین حوزه است.

احمدی‌پور افزود:

این سازمان اعتبار مشخصی برای کمک به ایجاد بازارچه در بخش‌های مختلف کشور تخصیص می‌دهد.

 اجرای طرح سرباز صنعت

رئیس سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری از انعقاد تفاهم نامه‌ای با دفتر مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری برای اجرای طرح سرباز صنعت خبرداد و افزود:

در این طرح بین آموزش های جدید دانشگاهی و هنرهای سنتی پیوند برقرار می‌شود.

احمدی‌پور گفت:

در این طرح فارغ‌التحصیلان رشته هنر برای انجام خدمت سربازی خود به کارگاه های صنایع دستی معرفی می‌شوند که این تعامل بین هنر سنتی و آموزش مدرن به فعال‌تر شدن این چرخه کمک می‌کند و جوانان نیز با بازار کار ‌آشنا شده و اقتصاد محلی فعال‌تر می‌شود.

وی افزود:

عزم دولت بر این است که با استفاده ازصنایع دستی، زمینه توسعه پایدار رابرای روستاها ایجاد کند و این مساله به مهاجرت معکوس روستاها بیانجامد.

 رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونان این سازمان در سفری ۳۳ روزه به خراسان شمالی در افتتاح طرح های عمرانی و تولیدی و گردشگری خراسان شمالی شرکت کرد.

استان ۹۴۱ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده که ۵۶۷ اثر تاریخی آن درفهرست آثار ملی ثبت شده است دارد که از این میزان ۴۶۹ اثر تاریخی، ابنیه و محوطه تپه، ۴۲ اثر طبیعی و ۵۶ اثر ناملموس است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها توریسم

    دیدگاه