دورنمای ویتنام برای رونق صنعت توریسم

سیامک احدی
سه شنبه، ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
دورنمای ویتنام برای رونق صنعت توریسم

ویتنام قصد دارد ۱۷ تا ۲۰ میلیون توریست خارجی و ۸۲ میلیون گردشگر داخلی در سال ۲۰۲۰ داشته باشد.

دولت ویتنام قصد دارد با ورود ۱۷ تا ۲۰ میلیون توریست خارجی و ۸۲ میلیون گردشگر داخلی، صنعت توریسم این کشور را رونق بخشد.

انتظار می‌رود این گردشگران ۳۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ در این کشور هزینه کنند و در عین حال صادرات حاصل از ورود توریست به کشور نیز به ۲۰ میلیارد دلار برسد. این صنعت امیدوار است بتواند برای ۴ میلیون نفر شغل ایجاد کند که از این میان ۱٫۴ میلیون شغل مستقیم به این صنعت وابسته است.

چنین اهداف مشتاقانه‌ای بخشی از برنامه‌ای است که تدوین آن از اوایل سال ۲۰۱۷ شروع شده بود و بخش‌های کلیدی اقتصاد کشور را در هدف داشت.

مدیرکل وزارت ملی توریسم این کشور آسیایی با تاکید بر این امر افزود:

همه این‌ها به تغییر دیدگاه‌های مردم و آگاهی آن‌ها درباره توریسم کمک می‌کند و به رونق بخش‌های دیگر نیز می‌انجامد.

سال پیش ویتنام میزبان ۱۰ میلیون گردشگر خارجی بود و از سوی سازمان توریسم جهانی در میان ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه بالاترین رشد توریسم جای گرفت.

در سال ۲۰۱۷ این کشور میزبان ۱۳ میلیون گردشگر خارجی بود و در میان ۶ کشور اولی قرار گرفت که بیشترین رشد گردشگری را تجربه کردند.

این وزیر از بازیابی منابع و تامین بودجه برای توریسم، تولیدات توریسم، گسترش بازار توریسم، همکاری توریستی، منابع انسانی برای توریسم و مدیریت به عنوان عوامل اصلی برای بازسازی ساختار گردشگری این کشور یاد کرد.

در حالی که سال پیش ویتنام میزبان ۱۰ میلیون گردشگر خارجی بود، تایلند ۳۲٫۶ میلیون نفر، مالزی ۲۶٫۸ میلیون نفر، سنگاپور ۱۶٫۴ میلیون نفر و هنگ‌کنگ ۲۶٫۷ میلیون نفر گردشگر خارجی را پذیرا شدند.

کامبوج با جمعیت ۱۵ میلیون نفری که از نظر بزرگی یک ششم ویتنام است، میزبان جمعیت گردشگری برابر نصف گردشگران ویتنام بوده است.

جایگاه توریسم ویتنام از نظر خدمات توریستی در مکان ۱۱۳ از ۱۳۶ کشور جهان از سوی مجمع جهانی اقتصاد بوده است. در عین حال ویتنام از نظر سلامت و بهداشت در مکان ۸۲ از میان ۱۳۶ کشور است و نیاز به تلاش بیشتر برای ایجاد کیفیت بهتر در توالت‌های عمومی را از ضرورت‌ها خوانده است.

وزیر گردشگری تاکید کرده که ویتنام باید سیاست‌های ویزا را نیز اصلاح کند.

منبع مهرنیوز

دیدگاه