راه اندازی سرویس هواپیمایی چین بدون توقف از پکن به بریزین در استرالیا

نگین توکلی
پنجشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
راه اندازی سرویس هواپیمایی چین بدون توقف از پکن به بریزین در استرالیا

هواپیمایی چین، ششمین پرواز مستقیم بدون وقفه به استرالیا را این‌بار از پکن به بریزین راه‌اندازی کرده است. برای جزئیات این خبر با ما همراه باشید.

هواپیمایی چین، مراسم افتتاحیه‌ای را برای راه‌اندازی سرویس هوایی در مسیر پکن به بریزین (Brisbane) برگزار کرده است.

در مراسم افتتاحیه، زولون هو، نایب رییس هواپیمایی چین گفت:

مسیر جدید بین پکن و بریزین، ششمین پرواز بی‌وقفه هواپیمایی چین بین چین و استرالیا خواهد بود.

بریزین، همچنین سومین مقصد پر مسافر استرالیا پس از سیدنی و ملبورن از هواپیمایی چین است.

راه‌اندازی این مسیر جدید در هواپیمایی چین، بخشی از برنامه توسعه جهانی آن‌ها در شبکه مسیرهایشان و تقویت ارتباطات بین دو کشور چین و استرالیا است.

افتتاح این مسیر، زنجیره ارتباطی راحتی را برای تجارت، همکاری‌های تجاری و صنعت گردشگری بین پکن و کوئینزلند، فراهم خواهد کرد.

علاوه بر این، نتیجه‌گیری اخیر توافقنامه تجارت آزاد و همکاری استراتژیک جامع بین چین و استرالیا نشان داد که همکاری و تبادلات دوجانبه در میان دو کشور افزایش یافته است.

در سال‌های اخیر، تعداد گردشگران چینی در استرالیا رشدی دو برابری داشته است. جریان دوطرفه گردشگران بین این دو کشور، رکورد چشمگیری را در جهان ثبت کرده است؛ رکوردی معادل دو میلیون سفر در سال ۲۰۱۶.

انتظار می‌رود افتتاح مسیر جدید پکن به بریزین، باعث پیشرفت ارتباظات تجاری دو جانبه، همکاری‌های تجاری و صنعت گردشگری، شود.

این موضوع همچنین، مسیر ارتباطی راحتی را برای سفر تجار، دانشجویان خارج از کشور و گردشگران بین دو نیمکره، فراهم خواهد کرد.

لین کادینگتون، مدیر اجرایی گردشگری و رویدادها در کوئینزلند، گفت:

این اولین راهروی هوایی بین پایتخت چین، پکن و بریزین، پایتخت ایالت کوئینزلند است.

این موضوع، نقطه عطف مهمی برای ایالت کوئینزلند است و انتظار می‌رود این مسیر جدید حدودا ۱۷۰ هزار بازدیدکننده جدید را در طول چهار سال آینده به کوئینزلند، بیاورد.

این مسیر، دسترسی گردشگران چینی را به بریزین، آسان خواهد کرد. بریزین، دروازه سواحل طلایی، جزایر ویتساندی (Whitsunday) و دیگر مقاصد شناخته شده گردشگری است.

گردشگران چینی هم‌اکنون با این پرواز، تنها نصف یک روز با آب و هوای معتدل کوئینزلند، سواحل طبیعی و دست‌نخورده و صخره‌های مرجانی خارق‌العاده فاصله دارند.

در سال‌های اخیر، هواپیمایی چین شبکه جهانی مسیرهای خود را توسعه داده است و هم‌اکنون، پروازهای آن از چهار شهر اصلی پکن، شانگهای، شنزن و چنگدو (Chengdu) انجام می‌شود.

 

دیدگاه