شعبه موزه لوور در امارات افتتاح می شود

سیامک احدی
پنجشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱
شعبه موزه لوور در امارات افتتاح می شود

موزه لوور فرانسه در کشور امارات، شعبه خود را روز شنبه (۱۱ نوامبر) افتتاح می‌کند.

موزه لوور ابوظبی با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار روز شنبه و با حضور «امانوئل ماکرون» رییس‌جمهور فرانسه به عنوان مهمان ویژه افتتاح خواهد شد.

موزه لوور ابوظبی

موزه لوور ابوظبی که از سه طرف محصور به آب است، میزبان نمایش ۶۰۰ اثر هنری است که ۳۰۰ قطعه از آن از ۱۳ موسسه مهم هنری در فرانسه به امانت گرفته شده و در ۲۳ گالری دائمی این موزه به نمایش گذاشته می‌شود و امیدوار است با نمایش این آثار هنری و ارزشمند، گردشگرانی از سراسر جهان را جذب کند.

موزه لوور ابوظبی

«محمد المبروک» رییس دپارتمان فرهنگ و گردشگری امارات گفت:

این مکان چیزی بیش از یک موزه است و مرکزی برای صلح، پذیرش، تحمل و آموزش نیز هست.

آثاری از «پل گوگن»، «ونسان ونگوگ» و «پابلو پیکاسو» از جمله مهم‌ترین نقاشی‌هایی است که در این موزه در معرض نمایش علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و از جمله چیدمان‌های دائمی موزه لوور ابوظبی نیز می‌توان به مجسه‌ای اثر «آگوست رودین»، درختی عظیم از جنس برنز با برگ‌های آینه‌ای اثر «جوزژه پنونه» هنرمند ایتالیایی و سه حکاکی روی سنگ از «جنی هولمز» از آمریکا اشاره کرد.

یک مجسمه ابولهول که قدمت آن به قرن ششم قبل از میلاد می‌رسد،‌ ۱۳ قطعه از کتیبه‌ای با سوره «حشر» قرآن کریم و یک مجسمه نیم‌تنه مرمرین از اسکندر مقدونی، نقاشی «تصویری از یک زن ناشناخته» اثر «لئوناردو داوینچی»،‌ نیز آثار بسیار ارزشمند این موزه به شمار می‌روند.

هزینه ووردی این موزه ۱۶٫۳۰ دلار است و از پیش ۵ هزار بلیت برای روز افتتاحیه به فروش رفته است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها

    دیدگاه