گشایش سی و هفتمین بازار گردشگری جهان در لندن

سیامک احدی
سه شنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
گشایش سی و هفتمین بازار گردشگری جهان در لندن

سی و هفتمین بازار گردشگری جهان دیروز ۶ نوامبر در لندن با حضور صاحبان صنعت گردشگری ایران گشایش یافت.

بازار گردشگری جهان (WTM) که از سال ۱۹۸۰ میلادی در انگلستان در حال برگزاری است، بیشتر از یک دهه شاهد حضور صاحبان صنعت گردشگری ایران در سال‌های اخیر بوده است. هرچند در هشت سال گذشته حضور رسمی و دولتی ایران با مسائل سیاسی آمیخته شد و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نام «World Travel Market» را از فهرست نمایشگاهش خارج کرد و در دوره‌ای هم مسئولان این نمایشگاه از پذیرش مقامات و درخواست‌های ایران به‌ویژه برای صدور ویزا ممانعت کردند.

بازار گردشگری جهانی

اما اهمیت این نمایشگاه معتبر جهانی که بازاری وسیع‌تر از کشور انگلیس را در برمی‌گیرد، باعث شد صاحبان و فعالان خصوصی صنعت گردشگری ایران از حضور در آن چشم‌پوشی نکنند، حتی در سال‌هایی که روابط دیپلماتیک دو کشور قطع بود، تعاملات گردشگری در این فضا برقرار بود.

بازار گردشگری جهانی

«سعیداعظم واقفی» از شرکت‌کنندگان نمایشگاه امسال گفت:

غرفه جمهوری اسلامی ایران همانند دو سال گذشته به همت بخش خصوصی و با پشتیباتی معتبرترین شرکت‌های گردشگری داخلی در مساحتی بالغ بر ۷۰ مترمربع در قلب سالن خاورمیانه برپا شد. علاوه‌بر این، تعدادی شرکت ایرانی به صورت انفرادی در این نمایشگاه حاضر شده‌اند.

در نمایشگاه امسال که به سفرهای لوکس، گردشگری مسئولانه، دهکده جهانی، گردشگری سلامت، اسپا و تکنولوژی‌های سفر می‌پردازد، بیش از ۵ هزار غرفه از ۱۸۲ کشور برپا شده و نزدیک به ۵۱ هزار شرکت‌کننده در سه روز از این نمایشگاه تخصصی و حرفه‌ای صنعت گردشگری بازدید خواهند کرد. برگزارکنندگان این نمایشگاه پیش‌بینی کرده‌اند امسال نزدیک به ۲٫۵ میلیارد پوند قرارداد تجاری در حاشیه این نمایشگاه بسته شود.

بازار گردشگری جهانی

شریک امسال این نمایشگاه تخصصی، کشور ایتالیا است که در آخرین گزارش مجمع جهانی اقتصاد، هشتمین کشور به لحاظ شاخص رقابت‌پذیری گردشگری بود و همچنان از این فرصت برای بهتر شدن اوضاع گردشگری‌اش بهره می‌برد.

این نمایشگاه فرصتی است تا فعالان صنعت توریسم ضمن معرفی آخرین فعالیت‌ها و برنامه‌هایشان، از آخرین تحولات این صنعت باخبر شوند.

این نمایشگاه که از روز دوشنبه در لندن برپا شده، تا چهارشنبه ۱۷ آبان (هشتم نوامبر) به کار خود ادامه می‌دهد. WTM بازاری حرفه‌ای به شمار می‌آید که تنها مختص فعالان و صاحبان این صنعت است و بازدید عمومی ندارد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها لندن توریسم

    دیدگاه