تبلیغ ۵ شهر ایران در ترکیش ایرلاینز

سیامک احدی
سه شنبه، ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
تبلیغ ۵ شهر ایران در ترکیش ایرلاینز

شهرهای تبریز، یزد، اهواز، همدان و کرمان به شبکه تبلیغاتی شرکت هواپیمایی ترکیه پیوستند.

«علی اصغر مونسان» رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره توافق جدیدی که با «ترکیش ایرلاینز» داشته است، توضیح داد:

از این پس در تمام پروازهای هواپیمایی ترکیه، در مانیتور داخل هواپیما پنج شهر تبریز، یزد، اهواز، همدان و کرمان تبلیغ می‌شود. همچنین مجلاتی که در داخل هواپیما توزیع می‌شوند، این پنج شهر را تبلیغ می‌کنند.

وی همچنین افزود که تمام آژانس‌های هواپیمایی در سراسر جهان که با ترکیش‌ایر در ارتباط هستند نیز جاذبه‌های این پنج شهر را تبلیغ خواهند کرد.

مونسان بیان کرد:

این امکان در راستای توسعه گردشگری کشورمان و معرفی ظرفیت‌های بی‌نظیر تاریخی، طبیعی، فرهنگی و صنایع‌دستی ایران برای جذب گردشگران خارجی با پیگیری‌های معاونت گردشگری این سازمان و تفاهم‌نامه‌ای که بین دو طرف بسته شده ایجاد شده است.

طبق مطالعاتی که دفتر تبلیغات بازاریابی معاونت گردشگری انجام داده، در بازارهای اروپا برای جذب هر گردشگر خارجی حدود دو دلار هزینه تبلیغات می‌شود و کشورهایی مثل ترکیه و مالزی شش تا ۹ دلار و برخی کشورها نیز که ناشناخته‌تر هستند، ۱۴ تا ۴۰ دلار خرج می‌کنند، درحالی که سهم ایران حدود ۲۰ سنت (تقریبا ۷۰۰ تومان) برای جذب هر گردشگر است. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سال‌ها است که اعتبار کلان تبلیغات گردشگری را رسما اعلام نکرده است.

منبع ایسنا

دیدگاه