کمک نیم میلیون دلاری صلیب سرخ به زلزله زدگان کرمانشاه

سیامک احدی
شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۷
کمک نیم میلیون دلاری صلیب سرخ به زلزله زدگان کرمانشاه

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ محموله‌ای ۳۴۰ تنی از اقلام امدادی ضروری به ارزش حدود نیم میلیون دلار، از طریق جمعیت هلال احمر ایران به کرمانشاه ارسال کردند.

دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران با هماهنگی و همکاری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران محموله‌ای ۳۴۰ تنی را طی روزهای پنجشنبه و جمعه به زلزله‌زدگان کرمانشاه اهدا کرد تا در اسرع وقت و از طریق نیروهای مستقر هلال احمر در مناطق آسیب‌دیده، میان زلزله‌زدگان توزیع شود.

این محموله شامل ۱۹ هزار زیرانداز ضد آب، ۱۰ هزار بسته لوازم بهداشتی، ۷۵۰۰ مخزن ۲۰ لیتری آب، و ۷۵۰۰ بسته لوازم پخت و پز است. این اقلام امدادی برای اسکان موقت آسیب‌دیدگان تعبیه شده و توسط سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران و با توجه به ارزیابی‌هایی که از مناطق آسیب‌دیده داشته است به مردم متاثر از این حادثه تلخ خواهد رسید.

«مارک آخرمن» معاون دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران، از پاسخ سریع جمعیت هلال احمر به زلزله کرمانشاه و تلاش بی‌وقفه اعضای جمعیت از زمان وقوع زلزله تاکنون، قدردانی کرد و گفت:

به عنوان عضوی از نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ مراتب آمادگی خود برای کمک‌های تخصصی و حمایت از هلال احمر ایران را بلافاصله پس از وقوع زلزله اعلام کرده بود.

آخرمن در ادامه افزود که بلافاصله پس از اعلام آمادگی هلال احمر برای دریافت کمک‌ها، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ این اقلام را برای ارسال به مناطق زلزله‌زده به هلال احمر تحویل داد.

وی ضمن تشکر از همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران در ترخیص سریع اقلام امدادی، ابراز امیدواری کرد که این محموله گامی هر چند کوچک در مسیر بهبود شرایط زلزله‌زدگان در این فصل سرد باشد.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ایران همکاری نزدیک و چشمگیری در طی سال‌های گذشته داشته‌اند و در بحران‌ها و فجایع بشردوستانه مختلف همواری به یاری یکدیگر شتافته‌اند.

منبع تسنیم

دیدگاه