جزایر قناری؛ بهشت آفریقا (قسمت اول)

جزایر قناری؛ بهشت آفریقا (قسمت اول)

سودا سلیمی
| سه شنبه, ۱۴ آذر ۹۶ ساعت ۲۰:۴۵

برای بسیاری از مردم جزایر قناری محلی امن و آشنا برای تعطیلات زمستانی به شمار می‌رود.

واقعیت این است که تعداد بسیار کمی از مردم می‌دانند که این مجمع‌الجزایر استوایی در فاصله‌ی ۱۰ کیلومتری ساحل غربی مراکش واقع شده است. احتمالا اگر مردم به این مسئله واقف بودند، لباس‌های ضخیم به هیچ دردی نخورده و همه برای گذراندن زمستان به جزایر قناری سفر می‌کردند.

شاید فکر کنید که جزایر قناری، مقصدی است که باید با پرواز رفت و برگشت به آنجا سفر کرد. ولی در چه سفری می‌توان هم جنگلی تاریخی و هم کویر را دید و هم در ماه ژانویه نهنگ‌ها را در حال شنا مشاهده کرد.

چند جزیره در این مجمع‌الجزایر وجود دارد؟ هفت تا؟ نه اشتباه می‌کنید. هشت جزیره در جزایر قناری واقع شده است که در ادامه به بررسی این جزایر می‌پردازیم.

جزایر قناری

این جزایر بسیار آرام هستند، ولی میزان ماجراجویی شما، نوع سفر را مشخص خواهد کرد. اگر حس تجربه‌ی هیجان دارید، می‌توانید به جستجو در مواد مذاب زیرزمینی بروید، با اتومبیل‌های صحرایی به کویر رفته و در جستجوی سوسمارهای بزرگ باشید یا شب هنگام به تماشای آسمان زیبای کویر بنشینید. اگر مسافرت لوکس دوست داشته باشید، می‌توانید به زمین گلف رفته یا در مناظر زیبا باربکیو انجام دهید یا در رستوران‌های مجلل که در زیرآب هستند، شام بخورید. بعد از توصیف انواع سفر به جزایر قناری، یک مورد از قلم افتاد و آن سواحل زیبای این جزایر است.

هر کدام از این جزایر، هویتی متفاوت از بقیه‌ی جزایر دارد.

تنریف  (Tenerife)

جزایر قناری

تنریف جزیره‌ای شاد و همه‌کاره است. همه‌ی مسافران از سفر به این جزیره راضی خواهند بود و نام بردن اشخاص ناراضی که فقط اسکی‌بازان هستند، راحت‌تر خواهد بود. اگر فهرست مسافران پرواز به این جزیره را بررسی کنید، خواهید دید که از هر طیف انسان با بودجه‌های مختلف به این جزیره سفر می‌کنند. از جاذبه‌های گردشگری این جزیره می‌توان پارک آبی «سیام»، (Siam) و پارک حیوانات «لورو»، (Loro)  را نام برد. تعداد کوهنوردان و دوچرخه‌سوران زیادی هم به این جزیره سفر می‌کنند. چون جزیره، شبکه‌ی پیچیده و اسپاگتی مانندی مخصوص این کار دارد. ای کاش کوه «تید»، (Teide)  محلی برای اسکی داشت.

سفر به جزایر قناری هیچ وقت این‌قدر راحت نبوده، زیرا خطوط هواپیمایی انگلیس امسال خطی را برای جزیره‌ی تنریف اختصاص داده‌اند.  تعداد هتل‌های پنج ستاره در جزایر قناری افزایش پیدا کرده است. اولین هتل در پاییز سال گذشته در «ابیزا»، (Ibiza) افتتاح شد و امسال هم هتل هارد راک در جزیره‌ی تنریف افتتاح شد.

تعدادی هتل هم تخفیف‌های مناسبی را برای مسافران در نظر گرفته‌اند و امکانات رایگانی مانند استفاده از زمین‌های گلف و سونا در نظر گرفته‌اند. بسیاری از هتل‌ها هم امکاناتی برای مشغول کردن کودکان در سفر درنظر گرفته‌اند.

نسبت به سایر جزایر قناری، جزیره‌ی تنریف گوناگونی و تنوع بیشتری دارد. در زمستان می‌توانید بر روی شیب‌های برفی سرسره‌بازی کنید و در کمتر از نیم ساعت در ساحل مشغول برنزه کردن پوست خود شوید. می‌توانید به کوه‌نوردی رفته و در مواد مذاب جستجو کنید، به دریا رفته و با دولفین‌ها شنا کنید یا به جنگل‌ها بروید و با ساکنان جنگل آشنا شوید. به راستی که تنریف جزیره‌ای همه چیز تمام است.

«لا گومرا»، (La Gomera)

جزایر قناری

زوج‌هایی که به دنبال سفری آرام و بدون زرق و برق و غذاهای محلی هستند، اکثرا این جزیره را انتخاب می‌کنند. این جزیره برای کوه‌نوردی هم بسیار مناسب است. بهترین موقع برای سفر به این جزیره الان است زیرا دمای هوا بسیار مناسب بوده و می‌توان در سواحل زیبای جزیره شنا کرده و حمام آفتاب گرفت. امروزه سه بندر در جزیره دایر شده که گشت و گذار در اطراف جریره را راحت‌تر کرده است.

بناهای یادبودی که در این جزیره قرار دارند، یکی از دلایل انتخاب جزیره به عنوان مقصد گردشگری توسط مسافران هستند. شکل جزیره مانند پرتقالی پوس‌ کنده است که هر قسمتی با دره‌ای از قسمت دیگر جدا شده است. در ورودی جزیره پارک ملی «گاراجونای»، (Garajonay National Park) قرار گرفته که بستری پوشیده از خزه داشته و بسیار مرموز است.

برای خانواده‌های جوان‌تر، جاذبه‌های دیگری نیز وجود دارد. اگر با نوه‌های خود به این سفر می‌روید، بهتر است که یکی از هتل‌های چهار ستاره‌ی نزدیک ساحل را برای اقامت خود انتخاب کنید، چون این هتل‌ها تفریحاتی را برای افراد جوان در نظر گرفته‌اند.

مانند جزیره‌ی «الهیرو»، (El Hierro)، برای این جزیره هم پرواز بین‌المللی وجود ندارد و رفتن به جزیره یک ماجراجویی محسوب می‌شود.

«الهیرو»، (El Hierro)

جزایر قناری

سفر به این جزیره برای زوج‌هایی که عاشق طبیعت و تلالو نور خورشید و به دنبال جایی خلوت و به دور از شلوغی هستند، توصیه می‌شود. خانواده‌هایی که علاقه به ارتباط بیشتر با طبیعت داشته و دوست دارند که در جنگل به ماجراجویی بپردازند یا غواصی کنند، این جزیره را بسیار دوست خواهند داشت.

اگر در این فصل به این جزیره سفر کنید، ممکن است شانس اقامت در یکی از چهار اتاق هتل «پونتاگرند» را که کوچک‌ترین هتل جهان است، داشته باشید.

علاوه بر جزیره‌ی لاگروما، این جزیره یکی از کوچک‌ترین جزایر مجمع‌الجزایر قناری است که این امر سبب راحت شدن گشتن در جزیره می‌شود. این جزیره یکی از بکرترین جزایر قناری است. طبیعت عجیب الهیرو شاید مواردی نخواستنی مثل سوسمار هم داشته باشد که البته در مقابل زیبایی طبیعتش قابل چشم‌پوشی است.

اگر به دنبال هتل‌های لوکس هستید، بهتر است جزایری مانند تنریف را انتخاب کنید. اما گر به دنبال سادگی و طبیعت بکر هستید، بدون شک این جزیره مقصد خوبی برای شما خواهد بود.

الهیرو نه تنها جایی برای تجدید قوا است، بلکه محلی برای ارتباط مجدد با طبیعت هم هست. الهیرو، روحی قدیمی دارد که با درختان کهنسال و مواد مذابی که در دامنه‌ی آتشفشان قرار دارد، تشدید می‌شود.

برای غواصانی که به دنبال مقصدی بکر برای غواصی هستند، توصیه می‌شود به غواصی در «لا رستینگا»، (La Restinga) که بعد از فوران آتشفشان مناظر جالب و جدیدی اعم از گیاهان و جانوران جدید تشکیل شد، بپردازند.

خلاصه که اگر به جاذبه‌های طبیعی بیشتر از جاذبه‌های ساخت دست بشر علاقه‌مند هستید، حتما به الهیرو بروید.

«لانزاروته»، (Lanzarote)

جزایر قناری

این جزیره برای کسانی که به دنبال محلی سالم برای استراحت و مسافرت هستند، بسیار جذاب خواهد بود. در اینجا می‌توانید از انواع فعالیت‌های سالم مانند یوگا، سونا، مراقبه و اسکی روی آب لذت ببرید. لانزاروته برای برگزاری یکی از سخت‌ترین مسابقات جهان نیز شهرت پیدا کرده، مسابقات مرد آهنی که هر سال در این جزیره برگزار می‌شود.

این زمان از سال بهترین موقع برای رفتن به جزیره و استفاده از سونا و مراکز بهبود سلامتی همچون «ویتاندا»، (Vitanda) و «کارمن»، (Carmen) است. اگر غواص هستید، به هیچ وجه موزه‌ی زیرآبی «موزه آتلانتیکو»، (Museo Atlántico) را که به تازگی افتتاح شده، از دست ندهید. غواصان می‌توانند از ۳۰۰ مجسمه‌ی که در عمق ۱۴ متری سطح آب قرار داده شده نیز بازدید کنند. به زودی هتل پنج ستاره‌ی «فاریونس»، (Fariones) ساحلی زیبا را در شرق جزیره افتتاح خواهد کرد.

لانزاروته بر خلاف سایر جزایر قناری ظاهری خشن دارد که با دهکده‌های کوچک تلطیف شده است. توسط یک مدافع محیط‌زیست محلی به نام «سزار مانریک»، (César Manrique)، نظم خاصی در جزیره اعمال شده است. برای مثال تمام خانه‌های دهکده‌ها به رنگ سفید و سقفشان به رنگ آبی و سبز رنگ‌آمیزی شده‌اند. هیچ ساختمانی در جزیره از ارتفاع درخت نخل بلندتر نیست (به جز یک هتل).

برای دوستداران طبیعت پارک ملی «تریمفیا»، (Timanfaya) محلی جذاب خواهد بود. سنگ‌های آتشفشانی در این منطقه با بستری از خاکستر پوشیده شده‌اند.

علاوه بر تعدادی ساحل زیبا می‌توان با تور‌های گردشگری به دیدن آثار هنری موجود در گالری‌های رفت.

منبع telegraph

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات